Estónske Majstrovstvá sveta stredných škôl v trojkovom basketbale priniesli Slovensku nečakaný úspech. Slovenské dievčatá sa stali vo svojej kategórii najlepšími na svete.

Skvelý úspech slovenských reprezentantiek pokračoval posledným skupinovým zápasom proti Turkyniam. Tie porazili Slovenky 15:14. V štvrťfinálovom dueli ich čakali susedky z Maďarska, ktoré zdolali presvedčivo 14:9 a postúpili do semifinálovej časti turnaja, kde sa hralo o medaily. Kvarteto slovenských dievčat sa muselo popasovať s anglickou prekážkou, ktorú hravo zvládlo 17:10. Slovenky sa tak mohli tešiť na finálové zápolenie proti domácemu Estónsku. To napokon tesne prehralo 10:12 a Slovensko sa stalo Majstrom sveta stredných škôl v 3×3 basketbale v kategórii dievčat! Víťazný tím: Diana Dudášová, Viktória Havranová, Monika Ivanická, Nikola Kováčiková

Slovenský výber chlapcov podľahol v skupinovej fáze domácemu Estónsku tesne 14:16 a vzhľadom na to, že naši reprezentanti obsadili v skupine 5. miesto, do vyraďovacích súbojov nepostúpili. Slováci obsadili vo svojej kategórii celkovo 14. priečku. Tím chlapcov: Michal Arvaj, Martin Danielič, Jaroslav Lukniš, Milan Szabó