SBA 3×3 Tour sa rozbehla veľmi úspešne 6. mája v x-bionic® sphere. Tento víkend bola druhou zástavkou metropola východu Košice. Po minuloročnej košickej premiére sme sa opäť rozhodli spolupracovať s  mestskou časťou Košice – Západ. Skvelá kooperácia nám umožnila pripraviť perfektné podujatie na atraktívnom frekventovanom mieste pred OC Galéria.

Účasť nespočívala v kvantite , ale kvalite, aj keď nás troška mrzí neúčasť špičkových teamov zo západného Slovenska. Reprezentačné družstvá Ukrajiny, kvalitný team zo Srbska a Poľska pozdvihli turnaj na iný level.

V mužskej kategórii sa vo finále predstavili slovenský zástupca Energy Team 69 a srbský zástupca Kwiki and extra auto, teda obdobné finále ako v prvom kole v Šamoríne, s tým rozdielom , že víťazom sa stal srbský zástupca a teda prémia 400 € pripadla im. Na treťom mieste sa umiestnil ukrajinský národný team.

Ženská kategória bola tento krát bez účasti Vydýchaných z lavičky (neúčasť pre zranenie a študijné povinnosti), avšak s reprezentáciou Ukrajiny. Nechýbalo ani veľmi kvalitné družstvo Cross Country a taktiež talentovaný team O jedného menej, teda neúspešný finalista z prvého kola. Vo finále sa predstavil ukrajinský zástupca a slovenské družstvo Cross Country. Po napínavom dueli si prvenstvo odniesli Ukrajinky. Na treťom mieste sa umiestnil taktiež slovenský zástupca Blackstreet ladies.

Druhé kolo kvalitou nesklamalo, práve naopak posunulo tour o level ďalej. Najbližšie rozložíme náš stan v centre Slovenska 27. mája v Banskej Bystrici.

Výsledkový servis a celkové poradie nájdete tu:

Informácie nájdete :

instagram: @3x3slovakbasket

Marek Adamčík (3×3 SBA): „ V prvom rade veľká vďaka Dominikovi Bérešovi a mestskej časti Košice – Západ. Aj s ich výraznou pomocou bolo podujatie úspešné, kvalitné a v neposlednom rade divácky atraktívne. Slovenská basketbalová asociácia je vďačná, že práve táto mestská časť je partnerom pri organizácii SBA 3×3 Tour. Tento víkend nás čaká krátka pauza a potom sa veľmi tešíme na Banskú Bystricu.