Slovenská časť 3×3 Central Europe Tour 2019 sa skončila posledným podujatím v nedeľu 14. júla v atraktívnych priestoroch bratislavského nákupného centra Eurovea. Práve toto podujatie bolo poslednou možnosťou získať miestenku na záverečný finálový turnaj do českých Pardubíc, kde sa predstaví v elitnej kategórii 32 tímov, ktoré zabojujú o miestenku na prestížnu WORLD TOUR.

Posledná akcia bola tou pravou čerešničkou na torte. V troch kategóriách sa predstavilo 31 tímov. Najväčšiu pozornosť pútala kategória ELITE. Tu sme mali možnosť vidieť v akcii 22 družstiev. Okrem Slovenskej špičky Meferes Prievidza, Energy Team, Letný Vánok a tradičných slovenských účastníkov tour aj 13 zahraničných celkov zo Srbska, Bosny, Ruska, Poľska, Česka a Ukrajiny.

Najmä vyraďovacie zápasy priniesli to pravé napätie a družstvá predviedli skutočne špičkový trojkový basketbal. Absolútnym vrcholom nedeľného hracieho dňa boli semifinálový zápas medzi Meferes Prievidza a Energy teamom, kde nerozhodný stav rozlúskol v posledných sekundách hráč Meferes Andrej Kuffa, ale aj samotné finále, ktoré malo rovnako dramatický priebeh so šťastnejším koncom pre team z ruského Petrohradu.

 Záverečné poradie:

1. miesto: COP NOKIAN-SPB (Rusko)

2. miesto: Meferes Prievidza ( Slovensko)

3. miesto: Auto Kuca Sekulic ( Srbsko)

V ženskej kategórii sa predstavili reprezentačné výbery Slovensko U18, Slovensko U23, ukrajinská reprezentácia do 23 rokov a naše reprezentantky Romana Vyňuchalová, Barbora Šeligová, doplnené o bývalú „päťkovú“ reprezentantku Reginu Palušnú a z univerziádneho turnaja Veroniku Dulovú.

 Záverečné poradie:

1. miesto: Déväť

2. miesto: Slovakia U23

3. miesto:Ukraine U23

Kategóriu do 18 rokov chlapcov ovládla novotvoriaca sa reprezentácia chlapcov, ktorá za sebou nechala tím Lufty, Klokočinských Točkárov, bratislavský team Pišta Hufnágel a Bricklayers.

Záverečné poradie:

1. miesto: Slovakia u18

2. miesto: Klokočinský Točkári

3. miesto: Lufty

Mgr. Marek Adamčík (3×3 Slovenská basketbalová asociácia): „Sme veľmi radi, že spolupráca s Českou basketbalovou federáciou stále pokračuje a aj tento rok sme mohli byť súčasťou Central Europe Tour. Momentálny trend profesionalizácie 3×3 basketbalu po celom svete zasiahol aj naše končiny, preto účasť na našich turnajoch je viac o kvalite ako o kvantite, aj keď samozrejme boli by sme radi, ak by sa najmä v kategóriách U18 prihlasovali družstvá v omnoho väčších počtoch ako to bolo tento rok. Troška nás mrzí malá účasť ženských družstiev, čo však bolo dané viacerými reprezentačnými akciami ako reprezentačné kempy družstva žien, univerzitného družstva a samozrejme mládežnícke reprezentácie pripravujúce sa na svoje šampionáty. Nechcem, aby to vyznelo ako obhajoba, ale ako reálny fakt, s ktorým sa musíme popasovať do budúcna a nájsť cestu, ako dostať mládežníkov a nežné pohlavie do víru 3×3 basketbalu na Slovensku. Celkovo nás teší, že Central Europe Tour má v Európe svoje meno a pravidelne nás navštevujú veľmi kvalitné zahraničné družstvá a naši hráči tak majú možnosť merať si sily s najlepšími.“

CET 2019 v číslach:

 • Central Europe Tour – Slovensko
 • Bratislava – Unihry, Košice – Terasa Streetbasket, Prievidza, Sereď – Sereď Cup, Handlová – 3×3 Poeple Cup, Bratislava – Eurovea
 • 28 zahraničných tímov
 • Reprezentácie ČR, Bosna Herzegovina, Ukrajina, Slovensko
 • 6 turnajov
 • 658 registrovaných hráčov
 • 160 teamov
 • 3 mládežnícke turnaje U10 – U13: Handlová, Košice, Sereď 168 detí, 42 teamov
 • Central Europe Tour v číslach – Slovensko a Česká Republika
 • 16 podujatí v SR a ČR
 • 1116 hráčov
 • 399 tímov z celej Európy

https://www.facebook.com/3x3slovakbasket/

https://www.instagram.com/3x3slovakbasket/

www.3x3slovakbasket.sk

www.slovakbasket.sk