Cieľom SLOVENSKEJ BASKETBALOVEJ ASOCIÁCIE je osveta ohľadne 3×3 basketbalu, ako nového olympijského športu. Rozhodli sme sa preto v spolupráci s momentálne najlepším slovenským 3×3 tímom  Meferes Slovakia pripraviť projekt pod názvom „AKO TO ROBÍME MY“. Hlava celého projektu, zakladateľ, manažér a v neposlednom rade hráč MEFERES SLOVAKIA Matúš Mečiar chce odhaliť zákulisie kuchyne prípravy na vrcholné podujatia počas nadchádzajúcej sezóny. Cieľom projektu je ukázať, že 3×3 basketbal nie je voľnočasová zábavka, ale vážny kolektívny šport. Chalani majú smelé ciele a spoločným cieľom nás všetkých je dostať 3×3 basketbal na olympiádu. Veľa ľudí si myslí ,že je to utópia, avšak ani Matúš Mečiar ani Marek Adamčík ako manažér 3×3 oddelenia SBA si to nemyslia a naopak vidia veľkú šancu dostať na LOH do Paríža po 24 rokoch konečne kolektívny šport. Preto prichádza tento zaujímavý projekt, aby sme mladým baskeťákom, baskeťáčkam, ale aj širokej verejnosti priblížili zákulisie 3×3 basketbalu, prípravu, turnaje a bežný život hráčov. Chýbať nebudú rôzne zaujímavé výzvy, súťaže, ale tiež ukážky tréningových jednotiek a veľa iných skvelých vecí.

Matúš Mečiar (Meferes Slovakia): „Hráči Meferes tímu majú svoje sny a rovnako chcú motivovať a inšpirovať ostatných k napredovaniu. Čím viac hráčov bude hrať a čím lepšie budú pripravení, tým razantnejšie bude Slovensko, na mape 3×3 a v rankingovom rebríčku, stúpať smerom nahor. Poďme spoločne tvoriť zázraky, začína to dneškom tu a teraz. Si ochotný zlepšiť sa? Ak áno, sleduj nás a buď pri tom! „

Všetky aktivity budete môcť sledovať na sociálnych sieťach FB a Instagram tímu Meferes Prievidza, ako aj na weboch www.slovakbasket.sk, www.3x3slovakbasket.sk a samozrejme na sociálnych sieťach SBA.

Na dosiahnutie cieľa je potrebná spolupráca a sme ako SBA veľmi radi, že k takejto spolupráci práve prichádza.