V sobotu 5.6.2021 pri starom železničnom moste v Trenčíne basketbalový klub TJ Štadión Trenčín za podpory partnerov vybudoval oficiálne 3×3 basketbalové ihrisko na Slovensku. Hoci klub funguje v Trenčíne už 30 rokov, pred 2 rokmi sa nadšenci v klube pustili do nového odvážneho projektu pod názvom „z ulice na olympiádu“ – akadémia 3×3 Basketball Trenčín, ako prvý na Slovensku začali trénovať deti od 7 rokov nový olympijský šport 3×3 basketbal.

Prvé 3x3 basketbalové ihrisko v Trenčíne

Počas dňa od 12.00 hod. prebiehal priateľský turnaj detí a pozvaných mužských družstiev aj za účasti slovenskej 3×3 basketbalovej reprezentácie U23.

Turnaja detí sa zúčastnili chlapci aj dievčatá od 7 rokov, ktoré trénujú v 3×3 basketbalovej akadémií Trenčín. Turnaja mužov sa zúčastnili niektoré top 3×3 slovenské družstvá ako 3×3 Energy team, NepřepepřeteNámVepře, domáci trenčiansky team Čistiaci Prostriedok a spomínaná slovenská 3×3 reprezentácia. Počas turnaja sa uskutočnila súťaž v streľbe trestných hodov v 3 kategóriach. Víťazi v jednotlivých kategóriach si odniesli hodnotné ceny od THE STREETS.

O 16.00 hodine slávnostne hodom na kôš s oficiálnou loptou 3×3 pokrstili nový jedinečný areál Tomáš Vavro za TJ Štadión Trenčín, primátor mesta Trenčín Richard Rybníček a zástupca klubového partner Jaroslav Šedivý zo spoločnosti Danfoss Power Solutions a.s..
Trenčiansky tréner 3×3 basketbalistov a autor projektu „z ulice na olympiádu“ Tomáš Vavro privítal všetkých účastníkov turnaja a porozprával o myšlienke vybudovať 3×3 basketbalové ihrisko v Trenčíne. „Pred 3 rokmi som mal sen vybudovať v Trenčíne originálne 3×3 basketbalové ihrisko. Hľadali sme vhodné miesto, partnerov a podporu na meste. Dnes stojíme na novom ihrisku vďaka podpore mestských poslancov a primátora Rybníčka, ktorí nám poskytli tento priestor s nádherným výhľadom na trenčiansky hrad pre vybudovanie originálneho 3×3 ihriska. Veľká vďaka patrí nášmu dlhodobému partnerovi spoločnosti Danfoss Power Solutions a.s., z Považskej Bystrice, ktorý nám finančne pomáha zabezpečovať výchovu budúcich basketbalistov, ktorý sa aj dnes zúčastnili turnaja. Taktiež vďaka patrí partnerom ako MCD s.r.o. Medzinárodná doprava a špedícia, Nadácií SPP, spoločnosti Go to media a samozrejme Slovenskej Basketbalovej Asociácií a manažérovi 3×3 basketbalu na Slovensku Marekovi Adamčíkovi, ktorý nám zapožičali originálne 3×3 basketbalové ihrisko, na ktorom môžeme teraz trénovať s deťmi. Ja pevne verím, že nájdeme ďalších partnerov, aby sme si mohli kúpiť vlastný originálny povrch pre 3×3 basketbal, ktorý bude v Trenčíne nastálo a podarí sa nám časom vychovať hráča „z ulice na olympiádu“.

Primátor mesta Trenčín Richard Rybníček„Ďakujem za pozvanie na otvorenie 3×3 basketbalového ihriska. Basketbal v Trenčíne má tradíciu a tým, že sa 3×3 basketbal stal novým olympijským športom máme v Trenčíne na relatívne malej ploche niekoľko olympijských športov. Som rád, že tento priestor dostal nový nádych a teší ma, že tu vidím veľa detí, ktoré chcú športovať.“

Jaroslav Šedivý predseda predstavenstva spoločnosti Danfoss: „Chcel by som vyjadriť obdiv Tomášovi Vavrovi a kolektívu ľudí okolo neho, že dostali tento projekt do takejto podoby. Nás ako partnera klubu tiež veľmi teší, že tu vidíme pekný areál, na ktorom športujú nielen deti, ale aj dospelí. Dúfam, že nájdeme spolu ďalších partnerov a pomôžeme im vychovať toho hráča z ulice na olympiádu ako spomínal Tomáš.“

zdroj: TJ Štadión Trenčín