Leto sa pomaly blíži a s ním aj čas basketbalu 3×3. V Handlovej sa priaznivci streetballu môžu tešiť na ďalší ročník People Streetball Cupu.

Už tradičné handlovské streetballové podujatie začalo svoju históriu písať v roku 2011, kedy sa partia basketbalových nadšencov rozhodla pre Handlovčanov zorganizovať turnaj v 3×3 basketbale. O rok neskôr bol zaradený do vtedajšej Streetsportline Open Series a dnes patrí k populárnym slovenským streetballovým turnajom s celoplošnou mediálnou podporou.

People Steetball Cup je tento rok štvrtou zastávkou Slovak 3×3 Tour 2017, ktorý spadá pod Slovenskú basketbalovú asociáciu. Amatérski aj profesionálni basketbalisti si budú môcť zmerať sily na štyroch outdoorových kurtoch pred Reštauráciou a Cocktail Barom People v Handlovej. Súboje o tradičný putovný pohár a atraktívne ceny odštartujú 17. júna o 9:00 na námestí Baníkov v Handlovej. Súťažiť sa bude v siedmych kategóriách. Hlavnými kategóriami, ktoré sú súčasťou Tour budú kategórie Muži, Ženy, Chlapci U18 a Dievčatá U18. Do troch vedľajších kategórií budú spadať neregistrovaní hráči – Open Fun, Open Mix (minimálne jedna žena po celý čas na ihrisku) a MIX U14 zastrešuje kategóriu detských zmiešaných družstiev.

Všetky dôležité informácie o samotnom turnaji, ale aj sponzoroch a sprievodných akciách môžete sledovať na oficiálnej facebookovej stránke turnaja. Už teraz sa však môžete tešiť na autogramiádu slovenských basketbalových reprezentantov. Nenechajte si ujsť stretnutie s novopečenými majstrami basketbalovej Eurovia SBL a hráčmi bratislavského Interu Tomášom Mrvišom, Marekom Kozlíkom, či Lukášom Hofericom. Na hracích kurtoch však nebudú chýbať ani odchovanci handlovského basketbalu Ondro Haviar,  Jopo Vojtek, ale ani československá legenda ligových paluboviek Peter Orgler. Tí najmenší si budú môcť plniť sny a aspoň na chvíľu sa budú môcť stať redaktormi pre celoplošnú športovú televíziu Digi Sport. Záštitu nad podujatím nesie Reštaurácia a Cocktail Bar People, Slovenská Basketbalová Asociácia, S-Pub,  Mestský Basketbalový Klub Handlová a Mesto Handlová.

Tímy, ktoré majú záujem sa prihlásiť do jednej z kategórií Slovak 3×3 Tour 2017 (Muži, Ženy, Chlapci U18 a Dievčatá U18) sa musia zaregistrovať prostredníctvom portálu 3x3planet.com, pričom každý z hráčov musí mať vytvorený aktívny profil. Zápasy v týchto kategóriách odštartujú o 11:00! Pre zvyšné kategórie, ktoré sa organizujú v rámci handlovského streetballu, je potrebné prihlásenie prostredníctvom mailu na ondrejhaviar@gmail.com. Prihláška musí obsahovať názov tímu a celé mená všetkých štyroch hráčov! Kategória Open Fun je iba pre neregistrovaných hráčov. Podmienkou kategórie Open Mix je minimálne jedna žena/dievča, ktorá bude neustále na ihrisku a do kategórie U14 sa môžu zapojiť dievčatá a chlapci, narodení v roku 2003 a mladší, pričom tímy tejto skupiny môžu byť aj zmiešané. Zápasy týchto kategórií sa začnú o 9:00!

Štartovné:

Muži, Ženy – 20 EUR

U18 chlapci a dievčatá – 10 EUR