10440807_10205083916911508_7470579976299951491_n     11535717_10205083936151989_990298882681531092_n

Na staré známe miesto sa vrátila 3×3 Basket Tour 2015, keď opäť počas uplynulého víkendu ožil ružomberský areál Shopping Centra Stop Shop. Kto podal najlepšie výkony v krásnom prostredí mesta Ružomberok?

Po minuloročnom úspechu sa opäť do kalendára 3×3 Basket Tour opäť prepracovalo aj ružomberské podujatie, vystupujúce aj pod názvom Memoriál Braňa Madaja. Príjemné prostredie Shopping Centra Stop Shop prilákalo vo všetkých kategóriách kvalitnú konkurenciu, o čom svedčí takmer 70 prihlásených tímov v siedmich kategóriách. Počasie síce býva pod Tatrami zradné, ale organizátorom sa podarilo vybaviť príjemné a slnečné počasie, čo len podporilo kvalitné súboje pod deravými košmi.

Jedno z najpočetnejších zastúpení mala najmladšia kategória Mix ZŠ, kde sme opäť spoznali nového víťaza, stalo sa ním žilinské družstvo Zárubne. V domácom prostredí ostalo prvenstvo pre čisto dievčenský tím MITANISO, ktoré vyhralo jasným spôsobom v kategórii Mini Street. V juniorskej kategórii to dopadlo rovnako ako na predošlej zastávke v Žiline, to znamená druhé miesto pre VIP Junior a ďalší plný bodový zisk pre Basket-live juniori. Krotitelia Tukov sa konečne dočkali v Open Fun-e, pri svojej tretej účasti na tohtoročnej tour sa im prvýkrát podarilo vyhrať svoju kategóriu.

V hlavných kategóriách sa presadili staré známe tváre, ktoré si tak upevnili svoju pozíciu v priebežnom poradí 3×3 Basket Tour. Tretie víťazstvo v rade a ťažko dostihnuteľný náskok, to je kraľovanie Túlavej Morky v ženskej kategórii. Aj v Ružomberku sa im podarilo odraziť všetky konkurentky a pokračujú tak jednoznačným spôsobom na ceste za celkovým prvenstvom na tour. Pomaly sa už stáva tradíciou, že v Open Mixe sa bojuje „len“ o druhé miesto. Až na jednu výnimku totiž v tejto kategórii kraľuje Zimný Vánok a bolo tomu tak aj počas sobotňajšieho hracieho programu. Druhé miesto na podujatí získal Macík, s bronzom odchádzal tím vystupujúci pod názvom Okolo pol 12. Hlavná mužská kategória sa stala po dlhšej odmlke doménou Letného Vánku, ktorý si tak udržal celkové prvenstvo. Vo finálovom súboji nestačil na nich Odideologizovaný deziluzionizmus, bronz bralo pri svojej prvej účasti popradské družstvo Kabaleros. Záujem bol aj v rámci dovednostných súťaží, VŠEMvs Free Throw Contest išla najlepšie zástupkyni tímu BK ŠKP 08 Banská Bystrica. Aj ďalšia miestenka na veľké piešťanské finále Streetsportline Slam Dunk Contest bola v Ružomberku obsadená. Ružomberok nesklamal, záujem o 3×3 basketbal v tomto meste rastie, čo sa aj prejavilo na celkovej úrovni podujatia. Vysoký počet prihlásených tímov, bohatý sprievodný program a veľké množstvo divákov, to všetko spolu s kvalitnými zápasmi bolo súčasťou Ružomberka aj v tomto roku. Už o týždeň sa 3×3 Basket Tour presúva kolotoč podujatí do Handlovej.

Konečné poradie v jednotlivých kategóriách:

Muži: 1. Letný Vánok, 2. Odideologizovaný deziluzionizmus, 3. Kabaleros

Ženy: 1. Túlavá Morka, 2. 1.Ačka, 3. Vypraté v Pervole

Open Mix: 1. Zimný Vánok, 2. Macík, 3. Okolo pol 12

Open Fun: 1. Krotitelia tukov, 2. Bezmozek, 3. Pomsta z Hory

Juniori: 1. Basket-live juniori, 2. VIP junior, 3.Bk Esprit

Mix ZŠ: 1. Zárubne, 2. Young Blood Ballers, 3. Došli nam jogurty

Mini Street: 1. MITANISO, 2. ŽABKY, 3. KĽÚČIKY

Priebežné poradie po šiestich podujatiach 3×3 Basket Tour nájdete tu.

Autor: Michal Duchovič/basketland.sk

Foto: Tomáš Mlynárik