Štvrté podujatie jubilejného desiateho ročníka 3×3 Basket Tour prinesie najatraktívnejšiu zastávku v jej doterajšej histórii. Zo západného Slovenska sa presunú basketbalisti rovno do Vysokých Tatier, kde ich čaká vo viacerých smeroch výnimočná zastávka tohtoročnej tour.

 

Posledný májový víkend bude Areál FIS na Štrbskom plese patriť športu, konkrétne v sobotu 30. mája sa tu uskutoční štvrté podujatie 3×3 Basket Tour. V spolupráci s Becool sport, televíziou JOJ a Slovenskou basketbalovou asociáciou sa v krásnej tatranskej prírode uskutoční historicky najvyššia streetballová zastávka v doterajšej desaťročnej histórii tour. Pokiaľ tento fakt nie je dostatočnou motiváciou, tak potom tu je možnosť získať prize money v hodnote 111 € a body do rebríčka otvorených Majstrovstiev Slovenska v 3×3 Basketbale. Prihlásiť svoje družstvo môžete do piatich kategórií – Muži, Ženy, Juniori, Open Mix a Open Fun.

 

Basketbalová zastávka na Štrbskom plese prinesie jedinečnú možnosť športového vyžitia počas celého víkendu. Už v piatok večer môžete spolu so svojimi ratolesťami absolvovať Večerný beh pred deti – „Nočníček“. Sobotňajšia 3×3 Basket Tour bude v Areáli snov pri mostíkoch, kde si bude z čoho vyberať. Od desiatej hodiny v rámci Tatranského dňa detí si najmenší môžu vyskúšať rôzne detské športové súťaže, Junior Challenge – zážitkový prekážkový beh, Funny Run v zábavnej nafukovacej dráhe alebo sa stretnúť s moderátormi a reportérmi TV JOJ, ktorí by sa mali predstaviť v zaujímavej výzve aj pod basketbalovými košmi. Pre náročnejších je pripravený v poobedných hodinách Extreme Run na skokanský mostík.

 

V basketbalových činnostiach sa bude tradične hľadať najlepší strelec trestných hodov a dvojica s najpresnejšou muškou v streľbe za tri body. Ani na Štrbskom plese nebude chýbať divácky lákavá Streetsportline Slam Dunk Contest, kde na víťaza okrem hodnotných cien čaká aj pozvánka na veľkolepú smečiarsku súťaž, ktorá sa uskutoční na festivale Grape v Piešťanoch. Veľkolepou bodkou za športovou sobotu bude 3. ročník bežeckého podujatia pod názvom Rajec High Tatras Night Run. Účastníci 3×3 Basket tour na Štrbskom plese budú mať na toto podujatie vstup zdarma, stačí si vypýtať od organizátorov kód, s ktorým sa budú môcť zahlásiť na večerné bežecké podujatie. Krásny a bohatý športový víkend v areáli Štrbského plesa je ideálnou pozvánkou na štvrtú zastávku 3×3 Basket Tour, čo potvrdzujú aj slová zakladateľa Slovenskej streetballovej asociácie, Františka Kubalu: „Pozvánka na Štrbské pleso je pre nás výzvou a zároveň zadosťučinením za dlhé roky organizačnej práce pri Streetball Tour. Veríme, že po upršaných podujatiach na západnom Slovensku sa na nás v Tatrách usmeje aj slniečko a spolu so skúsenou agentúrou Be cool Vám pripravíme pre všetkých priaznivcov atraktívnu „najvyššie“ položenú zastávku 3×3 Basket Tour 2015.“

 

Prihlasovanie a všetky potrebné informácie o tomto, ale aj ďalších podujatiach nájdete na oficiálnom webe podujatia – www.basketland.skwww.bratislavamarathon.com. Registrácia na štvrté podujatie bude uzatvorená vo štvrtok 28. mája úderom polnoci.