Ešte pred veľkolepým finále v Piešťanoch zavíta kolotoč 3×3 basketbalu na najvýchodnejšie miesto v tohtoročnom kalendári, opäť po roku sa basketbalová elita stretne na Zemplínskej Šírave.

 

Desiaty ročník celoslovenskej 3×3 Basket Tour má pred sebou svoje záverečné, regulárne podujatie, ktorého sa môže zúčastniť každý fanúšik 3×3 basketbalu. Areál Motelu Kamenec na Zemplínskej Šírave privíta opäť po roku slovenskú, ale aj medzinárodnú basketbalovú špičku. Pod záštitou spoločnosti R+R Ladies Fitness, Slovenskej basketbalovej asociácie a Slovenskej streetballovej asociácie sa v sobotu 8. augusta rozbehne v poradí už desiate podujatie najväčšej slovenskej streetballovej tour. Podujatie na Zemplínskej Šírave je zároveň poslednou možnosťou získať body do priebežného poradia, preto netreba váhať s účasťou a prihlásiť svoje družstvo do súťaže, miestenky na finálové podujatie sú totiž ešte stále k dispozícii. Otvorená je možnosť bojovať o prvenstvo v šiestich kategóriách: muži, ženy, juniori, open mix, open fun a beach basket. Na tých najlepších čakajú vecné ceny, v mužskej kategórii je samozrejmosťou prize money v hodnote 111,-€.

 

Minulý rok sa na Šírave stretla kvalitná konkurencia, to isté očakávajú organizátori aj najbližšiu sobotu. Mimo súťažných stretnutí sú tradičnou súčasťou aj individuálne súťaže. Nebude chýbať šestkárska súťaž – VŠEMvs Free Throw Contest, trojkárska súťaž dvojíc a najväčším lákadlom už tradične bude súťaž smečiarov, ktorá bude zároveň poslednou možnosťou smečiarov kvalifikovať sa na finálové podujatie Streetsportline Slam Dunk Contest. Zemplínska Šírava prinesie bohatý program, v ktorom si každý nájde to svoje. Už od piatku sa v rovnakých priestoroch uskutoční v poradí štvrtý ročník hudobného podujatia „Hip Hop Žije Východ“. Na svoje si prídu fanúšikovia hip-hopu, vystúpi totiž slovenská špička – Kontrafakt, Majk Spirit, Separ, Moja Reč a mnohí iní. O bohatom športovom dni na Zemplínskej Šírave informuje aj regionálny organizátor Roman Rakovský: „Sme veľmi radi, že sme sa zapojili do tejto tour a priniesli streetball aj na východ Slovenska. Vytvorili sme spolu s motelom Kamenec prekrásne a jedinečné podujatie v rámci tour, priamo na pláži slovenského mora. Novinkou je Beachbasket 3 na 3, ktorý bol minulý rok vyskúšaný len kvôli počasie, ale tento ho spúšťame naostro. Týmto by som chcel pozvať všetkých priaznivcov športu a basketbalu zvlášť. Máte sa načo tešiť, je pripravených mnoho súťaží a kopa krásnych cien.“

 

Prihlasovanie a všetky potrebné informácie nájdete na oficiálnom webe podujatia – www.basketland.sk. Registrácia sa záverečné desiate podujatie bude uzatvorená vo štvrtok 6. augusta úderom polnoci.