Po dvoch zastávkach v hlavnom meste začína 3×3 Basket Tour 2015 svoju púť Slovenskom. Ani v tomto roku neobídu organizátori areál Slnečných jazier v Senci, kde sa uskutoční ďalší ročník Gabbo Senec Cupu.

 

Slovenská, ale aj medzinárodná basketbalová špička si opäť dá zraz na Slnečných jazerách v Senci, pretože aj v tomto roku sa rozhodli organizátori 3×3 Basket Tour neobísť toto už tradičné streetballové miesto. V spolupráci s mestom Senec, basketbalovým klubom BO Gabbo Senec a Slovenskou basketbalovou asociáciou privíta v sobotu 23. mája od skorých ranných hodín basketbalových našincov, ktorí budú mať opäť možnosť zabojovať o body do rebríčku Majstrovstiev Slovenska v 3×3 Basketbale. Keďže už v tomto čase budú mať takmer všetky basketbalové tímy po súťažnej sezóne, organizátori pripravili celkovo až deväť súťažných kategórií, do ktorých sa je možné nahlásiť.

 

Na svoje si na Slnečných jazerách príde každý, pre mladšie kategórie je pripravený už siedmy ročník GABBO Cup, turnaja zameraného na žiacke a mládežnícke kategórie, ktorý je neformálnym zakončením súťažného ročníka. Netreba zabudnúť ani na tradičné sprievodné podujatia, pri ktorých si budú môcť niektoré tímy aspoň trochu vydýchnuť od súťažných stretnutí. Všetko sa začne hľadaním hráča s najlepšou muškou z hranice trestných hodov. Aj v Senci budeme rozdávať pomyselný lístok na veľkolepé finále, ktoré sa uskutoční na festivale Grape v Piešťanoch, chýbať určite preto nebude Streetsportline Slam Dunk Contest. Rovnakou tradíciou v Senci bude aj súťaž dvojíc v streľbe za tri body. Slnečné jazerá by aj v tomto roku mali byť vynikajúcou zastávkou, čo nám potvrdila aj organizátorka seneckej zastávky, Gabriela Rebrošová: „Veríme, že aj tento rok budú tvrdé a nekompromisné súboje v hlavných kategóriách, rovnako uvidíme zaujímavé súboje v kategórii Old-Young kde si zahrajú otcovia so synmi, bratia, resp. bratranci. Ako každý rok, aj tento prichádzame s novinkou – Hýbeme svetom v Senci – bude to akcia pre deti 1. až 3. ročníka základných škôl Senca. Hýbeme svetom v Senci a prebehne ako „predskokan“ hlavného podujatia a to v piatok 22.5.2015 a očakávame okolo 80 detí zo seneckých základných škôl a okolia. Máme pre ne pripravené rôzne športové súťaže a hry zamerané na basketbal. Netreba zabudnúť ani na vyvrcholenie MiniBasket ligy, jej finálová bodka v tomto ročníku sa uskutoční práve na našom podujatí.“ Určite si budete mať z čoho vyberať, organizátori si isté prekvapenia pre vás nechali až na samotné podujatie, preto netreba dlho váhať s registráciou.

 

Prihlasovanie a všetky potrebné informácie o tomto, ale aj ďalších podujatiach nájdete na oficiálnom webe podujatia – www.basketland.sk. Registrácia na tretie podujatie bude uzatvorená vo štvrtok 21. mája úderom polnoci.