Začiatkom októbra vycestoval náš klub na 3×3 basketbalový turnaj do nemeckého Lipska. Turnaj bol rozdelení na dva dni 1.10.-2.10.2022 pre kategórie U18, muži, a ženy.

Na turnaj sme vycestovali už v piatok v zložení Michal Guza, Filip Mrázik, Michal Kováč, Matúš Šintál a tréneri Tomáš Vavro a Rasťo Mrázik. V našej kategórii U18 sme odohrali najprv skupinové zápasy a potom play-off zápasy o postup do finále. Turnaj sa odohral v obrovskej hale na vlakovej stanici v Lipsku (Leipzig). Prvý zápas sme odohrali proti 15-ročným chalanom s názov družstva FOXCORE. Trenčania im nič nedarovali a nedovolili im ani raz skórovať a vyhrali jednoznačne 21:0.

Druhý zápas proti družstvu SAXONY AB bol už viacej vyrovnaný zápas avšak dôslednou obranou a útočnými signálmi sme súpera porazili 16:9 a postúpili sme z 1.miesta zo skupiny. V semifinále play-off zápasov sme sa stretli s družstvom EMPOR BERLÍN. Veľmi vyrovnany zápas až do poslednej sekundy chalani zvládli svojou disciplinovanou hrou a do finále sme tak postúpili po tesnej výhre 12:10.

Vo finále nás čakal súper TSVE BIELEFELD, ktorý ešte na turnaji neprehral. Hoci sme mali začiatok zápasu vo svojej rieži, super sa nevzdal a rýchlymi strelami za 2 body vyrovnal zápas na 10:10. Opäť sme dobrou obranou a trpezlivo hrou v útoku chalanom z Bielefeldu odskočili na 3 body. Koniec zápasu sme si už kontrolovali výsledok a vyhrali finále v nemeckom Lipsku 20:15. Okrem odohratých dobrých zápasov, vecných cien, si chalani odniesli z turnaja aj finančnú odmenu 250€.

Tréner Mrázik: Turnaj v Leipzigu hodnotím na výbornú. Samotná organizácia a družstvá boli na dobrej úrovni a výkon našich zverencov prekonal moje očakávania. Nejde len o samotnú výhru, ale hlavne o vysoké nasadenie a koncentráciu chalanov, ktorú dokázali udržať počas všetkých zápasov, ktoré rozhodne neboli ľahké. To, čo predviedli individuálne a aj spolu ako tím, nám