Autor článku: Ján Minárik

V sobotu 8.8.2020 sa v Trenčíne pri OC Laugarício konala posledná zastávka 3×3 SBA Tour pred veľkým finále v Bratislave, ktoré je naplánované na 15.8.2020 pred Euroveou.

S prípravami na turnaj sa začalo už v piatok, keď sme všetci spoločne celá 3×3 akadémia pomáhali zložiť a pripraviť ihriská, na ktorých sa v sobotu uskutočnil veľký 3×3 SBA turnaj. Deti mali skladanie ihrísk aj v rámci tréningu, keďže mali možnosť si na nich potom aj zatrénovať a pripraviť sa na sobotu.

3×3 Basketbalová Akadémia Trenčín v spolupráci s 3×3 SBA nezabudla ani na najmenších a pripravila na turnaji pre nich dve kategórie, a to U11 MIX a U15 MIX. V týchto dvoch kategóriách sme mali zastúpenie troch tímov z 3×3 Akadémie Trenčín. 3×3 Akadémia TN U11 v zložení Grácova A., Horný M., Stoian N., Trnka A. (Mesiarkin A.), ktorí skončili na peknom 2. mieste. V tejto kategórií vyhrali chlapci z West Coast streetball klub z Nového Mesta nad Váhom.

3×3 Akadémia TN U14 Lajčiak F., Lajčiak M. Sabadka D. a Šintal M. sa umiestnili na 7. mieste a 3×3 Akadémia TN U15 Bobošík O., Guza M., Hrotko M., Kadlecay M. a Mokráň M boli umiestnení o dve priečky vyššie a to na 5. mieste. Vo finále U15 Mix sa stretli družstvá Iskra Svit a Prievidza Basketball. Z celkového víťazstva sa nakoniec tešili hráči z Iskra Svit, keď vyhrali 7:3.

Nevynechala sa samozrejme ani ELITE kategória, ktorá bola nabitá TOP družstvami zo Slovenska, Česka, Poľska aj Rakúska. Aj tu sme mali zastúpenie v podobe našich trénerov z 3×3 akadémie Trenčín, ktorí hrávajú za nestarnúci tím Čistiaci prostriedok a to Mrázik R. a Vavro T. Aj napriek silnej konkurencii obsadili celkovo pekné 5. miesto.

Turnaja v Trenčíne vo všetkých kategóriách sa zúčastnilo až 54 družstiev. Veľké množstvo kvalitných 3×3 tímov, ktoré si zahrali aj World tour. Napríklad české družstvo 3×3 Humpolec, ktorý nakoniec aj celú ELITE kategóriu v Trenčíne vyhrali, keď v napínavom finále zdolali aktuálnu slovenskú jednotku v 3×3 basketbale Meferes Prievidza Su&a.

Aj tí najmenší sa mali možnosť prizerať a priučiť sa od tých najlepších a vidieť vysokú hernú úroveň 3×3 basketbalu. Veríme, že ich takáto skúsenosť motivovala na sebe pracovať ešte viacej, spolu aj s nadšením pre trojkový basketbal, v ktorom budú chcieť len a len napredovať v našej 3×3 akadémií v Trenčíne. Na záver by sme sa radi poďakovali rodičom, ktorí nám na turnaj prišli pomôcť a pomáhali nám počas celého turnaja. Rovnako by sme sa radi poďakovali všetkým, čo sa na turnaj prišli pozrieť a povzbudzovať, lebo aj práve kvôli vám na celom turnaji panovala skvelá atmosféra od prvého až do posledného zápasu. Veľká vďaka patrí 3×3 SBA, že Trenčín zaradilo do slovenskej tour a samozrejme OC Laugaricio, že nám poskytlo priestor pre postavenie ihrísk. Veríme, že sa čoskoro uvidíme s deťmi na ďalšom skvelom 3×3 turnaji alebo v našej 3×3 akadémií v Trenčíne, dodal spoluorganizátor Tomáš Vavro.