Sezóna 3×3 basketbalu klope na dvere a aj napriek zložitej situácii pracuje oddelenie 3×3 na plné obrátky. Pripravila sa koncepcia na najbližšie tri sezóny, ktorej vrcholom majú byť olympijské hry v Paríži v roku 2024. Podpísal sa trojročný kontrakt o mediálnom partnerstve so sport.sk. Táto spolupráca zahŕňa okrem pravidelného informovania o dianí v slovenskom a svetovom 3×3 basketbale aj live streaming z domácich a zahraničných top podujatí. Hlavným cieľom je zvýšiť všeobecné povedomie o tomto novom olympijskom športe medzi širokou verejnosťou.

Po športovej stránke má byť odrazovým bodom nula, práve prebiehajúci rok 2021. Reprezentácie mužov, žien a výberov do 23 rokov, začínajú kempom v Xbionic centre, ktoré sa stalo tzv. olympijským karanténnym centrom, kde sa za veľmi prísnych podmienok môžu výbery pripravovať. Následne čaká mužov aj ženy prvý prípravný turnaj národných tímov vo Viedni. V pláne máme júnové prípravné kempy a mini turnaje v spolupráci s okolitými krajinami.

Ženský výber čaká tento rok účasť na prestížnej ženskej svetovej sérii pod názvom FIBA 3×3 Women’s Series. Prvý turnaj absolvujú v dňoch 21 a 22. mája vo franczúskom meste Voiron za účasti svetovej špičky. Ďalšie turnaje sú zatiaľ plánované priebežne, vzhľadom na situáciu s covid-19. Ďalším z vrcholov tejto sezóny je júnová kvalifikácia na Euro Cup do Paríža. Žensky výber do 23 rokov čaká séria turnajov NATIONS LEGAUE, ktoré sa odohrajú v mesiacoch júl – september.

Mužská reprezentácia zložená z členov Meferes Slovakia, sa pripravuje pod hlavičkou Slovenska na kvalifikáciu  o Euro Cup 2021 , teda majstrovstvá Európy, kde zabojujú o 4 miestenky do Paríža. Výber do 23 rokov, podobne ako ženy, sa zúčastní prestížnej série NATIONS LEAGUE.

Slovenská basketbalová asociácia pripravila tento rok SBA 3×3 Tour až s deviatimi zástavkami. Celá tour by mala mať status QUEST, čo znamená, že víťaz bude mať právo štartovať v kvalifikácii jednej zo zástaviek World Tour.

Okrem toho, bude 3×3 basketbal súčasťou projektu  SOšV v rámci LOH v Tokyu. V Xbionic centre pri Šamoríne, budeme organizovať 28.7. samostatný turnaj so statusom Quest Lite (kedysi Satelite). Víťaz má garantované miesto na jednom z Challenger turnajov, ktoré sú vstupnou bránou do prestížnej World Tour. Okrem toho budeme v rámci dvoch dní prezentovať 3×3 basketbal širokej verejnosti.

Program 3×3 Slovakia basketball:

6.5. – 12.5. – X bionic reprezentačný kemp

15.5. – 16.5.  – turnaj Viedeň

21.5. – 22.5. – FIBA 3×3 Women’s Series, Voiron

Jún – prípravné kempy a turnaje, Bratislava, Viedeň

26.6. – 27.6 – kvalifikácia na Euro Cup, Constanta, muži/ženy

Júl – September  – U23 FIBA Nations League, muži/ženy

29.7 – 30.7. – FIBA 3×3 Women’s Series, Poitiers

3.9. – 4.9. – FIBA 3×3 Women’s Series, Montreal

10.9. -12.9. – v prípade nášho postupu Euro Cup 2021 Paríž, muži/ženy

SBA 3×3 TOUR 2021

3.7. Lučenec – OC Galéria
10.7. Komárno – námestie gen. Klapku
18.7. Svit – Iskra Aréna
24.7. Handlová – námestie Baníkov
31.7. Košice – OC Galéria
7.8. Trenčín – OC Laugarício
14.8. Nitra – hala SPU(vonkajší areál)
21.8. Sereď – námestie Slobody
28.8. Bratislava Eurovea

Marek Adamčík (manažér 3×3 Slovensko):“ Veľmi sa tešíme na nadchádzajúcu sezónu. V spolupráci s generálnym sekretárom Andrejom Kuffom sme si stanovili ciele, nastavili rozpočet a pripravili kalendár tak, aby sme mohli postupnými krokmi napĺňať naše dlhodobé vízie. Pre 3×3 basketbal je úžasné mať mediálneho partnera, ktorý zvýši povedomie o 3×3 basketbale a taktiež výrazne prispeje k plneniu našich snov. Našou snahou je dotiahnuť generálneho partnera pre 3×3 basketbal, ktorý by nám výrazne pomohol na našej ceste. Spoločne na tomto cieli všetci intenzívne pracujeme.“

 Prehľad článkov o 3×3 basketbale v rámci spolupráce so šport.sk:

Basketbal zo slovenských ulíc až na olympiádu? Nie je to nereálne (aktuality.sk)

Spúšťa sa prihlasovanie na SBA 3×3 Tour 2021 (aktuality.sk)

Žiadny výlet na olympiádu, ale medaila: Misia bude splnená, keď budeme počuť hymnu zo stupňa víťazov (aktuality.sk)

Slováci zabojujú o miestenky na majstrovstvá Európy v 3×3 basketbale (aktuality.sk)