resize_1464730669

Od 1. do 5. júna prebieha v kazašskej Astane svetový šampionát v 3×3 basketbale do 18 rokov, ktorý zahŕňa mužskú aj ženskú časť.

Ide o piaty ročník majstrovstiev sveta v tejto vekovej kategórii. Na rozdiel od prebiehajúcej siete turnajov, ktorá zahŕňa FIBA 3×3 Tour, hráči nevytvárajú jednotlivé družstvá sami, ale sú vyberaní reprezentovať svoju krajinu národnými zväzmi.

Turnaj, ktorého dejiskom je metropola Kazachstanu, sa rozdeľuje na mužskú a ženskú časť. V oboch kategóriách sa predstaví dvadsať družstiev, rozdelených do štyroch základných skupín, pričom z každej skupiny si postup do vyraďovacích bojov zabezpečia najlepšie dva tímy.

V nadstavbovej časti sa bude uplatňovať klasický systém štvrťfinálových a semifinálových duelov. Ako mužská, tak aj ženská kategória vyvrcholia najbližšiu nedeľu, keď spoznáme obsadenie medailových stupienkov.

Mužská kategória FIBA 3×3 svetový šampionát 2016

Askupina: Holandsko, Uruguaj, Slovinsko, Belgicko, Egypt

B skupina: Turecko, Čína, Andorra, Argentína, Gruzínsko

C skupina: Rumunsko, Indonézia, Taliansko, Katar, Kazachstan

D skupina: Maďarsko, Brazília, Nový Zéland, Filipíny, Španielsko
Ženská kategória FIBA 3×3 svetový šampionát 2016

A skupina: Maďarsko, Izrael, Česká republika, Venezuela, Nemecko

B skupina: Holandsko, USA, Taliansko, Poľsko, Kazachstan

C skupina: Andorra, Francúzsko, Čína, Tunisko, Spojená arabské emiráty

D skupina: Turecko, Španielsko, Nový Zéland, Egypt, Guatemala

Okrem tímových zápolení prebehnú v rámci majstrovstiev sveta aj súťaže jednotlivcov. Diváci sa môžu v mužskej kategórii tešiť na akrobatické zakončenia na kôš a súťaž v streľbe, v ženskej zas súťaženie v presnosti streľby doplní preverenie technických kvalít. Do individuálnych súťaží sa môže zapojiť z každého tímu jeden hráč. Najlepší traja z každej súťaže zručností budú odmenení medailami.

Live stream:

https://www.youtube.com/user/3x3planet

Informácie:

http://www.fiba.com/3x3U18WC/2015