Tohtoročná 3×3 Central Europe Tour speje ku svojim finálovým podujatiam, Bratislava bude v sobotu 14. júla finálovým dejiskom slovenskej časti. V hre nebude len miestenka do Prahy a prize money, ale podujatie v obchodnom centre Eurovea prinesie aj ďalšie lákadlá.

Bratislava opäť po roku privíta to najlepšie, čo slovenský 3×3 basketbal ponúka a nielen to, pretože do hlavného mesta Slovenska zavítajú aj celky zo Španielska, Česka, Srbska, Chorvátska a Ukrajiny. V akcii budú aj reprezentačné celky Česka, Ukrajiny či slovenské výbery dievčat a chlapcov do 18 rokov.

Organizátori otvorili štyri kategórie – muži, ženy, chlapci do 18 rokov a dievčatá do 18 rokov. Hrá sa o tradičné veci – miestenka na veľké finále, ktoré sa uskutoční 21. a 22. júla v Prahe. Prize money pre tímy na prvých troch miestach, víťaz v mužskej kategórii si odnesie 500€, zdolaný finalista 300€ a tretí tím 100€. Víťaz ženskej kategórie získa 200€, 100€ a 50€. Bratislava je však tento rok zaradená aj ako kvalifikačný turnaj tzv. kategórie „satelit“. Bojovať sa nebude teda len o vyššie vymenované lákadlá, ale aj o miestenku na turnaj kategórie „challenger“ do lotyšského Ventspilsu (28. a 29. júla). Práve challengery sú podujatiami, pomocou ktorých sa môžu tímy kvalifikovať na prestížnu svetovú tour.

„V sobotu 14. júla sa uskutoční vyvrcholenie slovenskej časti Central Europe Tour, kde víťaz okrem postupu na finále v Prahe, postupuje na challenger do lotyšského Ventspilsu. Okrem našej špičky tu bude 17. tím svetového rebríčka z Čiernej hry. Turnaj bude skutočne veľmi kvalitný a zaujímavý. Ako SBA sme veľmi radi, že sa nám na Slovensko podarilo dotiahnuť toľko atraktívnych zahraničných družstiev a že sa bude môcť naša špička porovnávať s Európou. Naše mladé reprezentačné výber budú mať krsť ohňom s vyspelými celkami. Posúvame sa vpred, o čom svedčí aj tento turnaj, ktorý v sobotu ukončí slovenskú časť Central Europe Tour,“ uviedol manažér 3×3 basketbalu Slovenskej basketbalovej asociácie Marek Adamčík.

Dianie z Bratislavy budete môcť sledovať aj v priamom prenose na internetovej televízii tvcom.cz. Štartovné na podujatie v Bratislave je 20€/tím, prihlasovať sa môžete na tomto odkaze: https://play.fiba3x3.com/events/880d23c6-1b94-4e78-a972-c6aa293cc194