V dňoch 8.6 a 9.6. 2018 sa uskutoční druhý ročník medzinárodného turnaja v 3×3 basketbale „SEREĎ CUP“ na Námestí Slobody. Pre veľký úspech a pozitívne ohlasy ako účastníkov, tak aj predstaviteľov mesta Sereď, sa organizátori rozhodli tento ročník rozdeliť do 2 dní.

V piatok 8.6. od 8,30 do 14,00 budú basketbalové kurty patriť deťom seredských škôl na tzv. „KIDS CUP 3×3“. Od 16,00 hod bude priestor ihrísk patriť Johnymu Mečochovi, ktorý so svojím tanečným štúdiom „Life is Perfect“ usporiada tanečný workshop pre všetkých návštevníkov. Môžeme sa tešiť na ukážky tanca, výuku ako aj súťažné „battle“ o hodnotné ceny.

V sobotu 9.6. od 9,00 začne kvalitne obsadený medzinárodný turnaj v 3×3 basketbale, a to v kategóriách U18 Chlapci, U18 Dievčatá, Ženy a Muži.

“Sme veľmi radi, že minulý ročník mal pozitívne ohlasy. Dôsledkom toho je aj fakt, že Slovenská basketbalová asociácia (SBA) nás zaradila do programu 3×3 CENTRAL EUROPE TOUR. Táto spoločná tour sa odohrá v Česku, Poľsku a na Slovensku. Zaradením „SEREĎ CUP“-u do tejto medzinárodnej siete turnajov 3×3 dochádza ku podstatným novinkám. Víťazi v kategórii mužov obdržia podľa umiestnenia tzv. prize money vo výške 500,- 300,- 200,- EUR a v kategórii žien vo výške 200,- 100,- 50,- EUR a tým aj vyššie hodnotenie do bodového raningu, čo nepochybne zvýši športovú úroveň celého podujatia“, skonštatoval jeden z organizátorov Roman Adamčík.

“Druhý ročník podujatia sme sa rozhodli „obohatiť“ o turnaj „KIDS CUP“ pre deti od 8 do 14 rokov. Námestie Slobody v Seredi bude tak patriť práve im. Počet detí, ktoré sa zapoja do basketbalových zápolení máme potvrdený na minimálne 120, takže sa všetci máme na čo tešiť. Vďaka samozrejme patrí aj riaditeľom základných škôl za uvoľnenie žiakov počas vyučovania. Sme radi, že zvíťazil športový duch. Vidno, že basketbal má v Seredi svoje miesto. Po „KIDS CUP“-e budú basketbalové kurty patriť tanečníkom z tanečnej školy „Life is Perfect“ ako aj širokej verejnosti pod vedením Johnyho Mečocha, ktorý určite roztancuje každého, kto príde. Následne po tanečnom „workshope“ budú basketbalové kurty sprístupnené aj širokej verejnosti“, uviedol druhý z organizátorov Martin Lámala.

3×3 basketbal hraný podľa pravidiel medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA, ktorá zaznamenala veľký rozmach tohto druhu basketbalu po svete. Dôkazom toho je aj skutočnosť, že 3×3 basketbal je zaradený do programu olympijských hier, a to už na OH 2020 v Tokiu.

Celý turnaj bude riadený komisárom 3×3 basketbalu a rozhodovať budú vyškolení rozhodcovia pre 3×3 basketbal.

Registrácia účastníkov prebieha cez portál FIBA: https://play.fiba3x3.com/.

Systém registrovania jednotlivých družstiev je podrobne popísaný na stránke: 3x3slovakbasket.sk v sekcii registrácia.

Registrácia bude uzatvorená 07.06.2018 o 22:00.

Prezentácia teamov bude prebiehať od 8:30 – 9:00.

Ambasádorkou turnaja bude aj tento rok bývalá reprezentantka SR a odchovankyňa seredského basketbalu, úspešná hráčka Bronislava Borovičková, v súčasnosti generálna manažérka ambicióznych Piešťanských Čajok.