Mužská a ženská reprezentácia spoznali dejiská svojich kvalifikačných skupín o postup na septembrové Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v rumunskej Bukurešti.

Ženská reprezentácia sa predstaví na novom mieste, kde sa kvalifikácia ešte neuskutočnila. Fiba si za dejisko jednej z kvalifikačných skupín vybrala rumunské mesto Constanta. Náš výber zabojuje o postup v dňoch 30.6 – 1.7. Možnými súperkami sú reprezentačné výbery Ruska, Holandska, Rumunska, Švajčiarska, Bieloruska, Rakúska, Izraelu a Litvy. Na záverečný turnaj sa prebojujú 3, respektíve 4 najlepšie družstvá.

Mužská reprezentácia zavíta na tradičné miesto, do francúzskeho Poitiers, kde im minuloročná kvalifikácia príliš nevyšla, preto pevne veríme , že tento rok to bude inak. Možnými súpermi nášho výberu sú reprezentácie Ruska, Lotyšska, Estónska, Francúzska, Talianska, Turecka, Bieloruska, Belgicka, Čiernej Hory, Dánska a Izraelu.  Na záverečný turnaj postupujú 4 družstvá.

Slovenská basketbalová asociácia zvolila otvorenejšiu cestu možnosti ako zabojovať o reprezentačný dres a pripravuje výberové kempy pre všetky kategórie. Kompletné informácie sa dozviete včas tu , na našom webe, ako aj na sociálnych sieťach.