Štátny sviatok umožnil v krásny slnečný utorok usporiadať ďalšiu edíciu 3×3 turnaja v rámci podujatia UNIHRY. Pôvodný termín akcie mal byť tradične 1. máj. Žiaľ, situácia spôsobená covid- 19 to nedovolila. Sme preto veľmi radi, že usporiadatelia UNIHIER sa rozhodli, aj napriek veľmi neľahkej situácii, nezložiť zbrane a aj keď v obmedzenej forme, ale predsa zorganizovali ďalší ročník.

V rámci 3×3 turnaja sa na jednom kurte predstavilo deväť tímov mužskej kategórii. Slovenská basketbalová asociácia, ako spoluorganizátor, zabezpečila všetko tak, aby turnaj spĺňal podmienky FIBA ENDORSED a teda prihlasovanie cez vytvorený profil a používanie online platformy eventmaker. Hralo  sa na oficiálnom 3×3 kurte a za prítomnosti SBA rozhodcov.

Už skupinová fáza priniesla zaujímavé zápasy, k čomu prispel fakt, že každý tím postupoval bez ohľadu na poradie zo svojej trojčlennej skupiny do vyraďovacích súbojov. Našou snahou bolo, aby tím odohral minimálne tri zápasy.  Do záverečný bojov o medaile sa dostal slovenský výber do 23 rokov, slovenská jednotka Meferes Prievidza, Energy team a prekvapenie turnaja Ovečka kde mám pivo, ktorého súčasťou boli bývalí extraligový hráči. Po dramatickom súboji sa do finále prebojoval Energy team na úkor Ovečka kde mám pivo a tím Meferes zvládol súboj s U23 a taktiež postúpil do boja o celkové prvenstvo. V trojici hrajúci Meferes nakoniec potvrdil svoje kvality a odniesol si celkové víťazstvo v turnaji. Druhé miesto patrilo zaslúžene Energy teamu a tretia skončila slovenská U23.

Slovenská basketbalová asociácia ďakuje organizátorom UNIHRY 2020 za možnosť usporiadať opäť turnaj v trojkovom baskete a odprezentovať tak tento nový olympijský šport.