Sobota 6. mája bola dňom, kedy odštartoval druhý ročník SBA 3×3 Tour 2017. Krásny športový rezort x-bionic® sphere pri Šamoríne. privítal účastníkov slnečným počasím a príjemnou atmosférou. Medzinárodná účasť dvihla kvalitu podujatia na iný level. Dokazujú to kvalitné zápasy, ktoré vygradovali v semifinálových bojoch a neskôr vo finále, Kde sa stretol minuloročný víťaz SBA 3×3 Tour 2016 Energy Team 69 so srbskými bojovníkmi. Zápas mal emócie, patričnú tvrdosť a dramatickosť až do samého záveru. Víťazom prvého kola sa stal slovenský zástupca Energy Team 69. Bronzovú priečku obsadil legendárny Letný vánok, ktorý si poradil so súperom z Poľska.

V ženskej kategórii sa schyľovalo k veľkému prekvapeniu až počas fináĺového zápasu. Skúsený team Vydýchané z lavičky sa stretli s mladými talentovanými dievčatami z družstva O jedného menej. Až záverečná streľa s klaksónom rozhodla o prvom ženskom víťazovi nového ročníka SBA 3×3 Tour 2017, ktorým sa stal team Vydýchané z lavičky. Na treťom  mieste skončili Cross Country.

Víťaz mužskej kategórie si z turnaja odniesli výhru 400 €, víťaz ženskej kategórie 200 €. Pre hráčov bol po celý deň zabezpečený pitný režim, taktiež ovocie, ktoré mali v tzv. hráčskej „chillout“ zóne. Podobne tomu bude aj na najbližšom podujatí v Košiciach.  Tričká, pitný režim, nejaký ten Red Bull a samozrejme „PRIZE MONEY“ pre prvé tri družstvá v mužkej a ženskej kategórii.

Mgr. Marek Adamčík (3×3 Slovesnká basketbalová asociácia): „Veľmi nás teší kvalita prvého kola SBA 3×3 Tour. Pevne veríme, že košické kolo bude ešte silnejšie ešte kvalitnejšie  a početnejšie. Snažíme sa vytvárať kvalitné podmienky či už pre hráčov, alebo návštevníkov. Samozrejme chceme udržať kvalitu a nastavenú latku na všetkých podujatiach. Už teraz sa veľmi tešíme na nedeľné podujatie v Košiciach.“

Prihlasovanie na košické podujatie trvá do piatku 12.5. 2017.

Prihlasovanie tu:

http://www.3x3planet.com/en/event/details/TMZ17BZCUUAHBSVK

Informácie nájdete:

https://www.facebook.com/3x3slovakbasket/

instagram: @3x3slovakbasket

 

TEŠÍME SA NA VÁS V KOŠICIACH.