Už tento víkend sa predstaví víťaz SBA 3×3 Tour 2016, družstvo ENERGY TEAM na „challenger“turnaji v rumunskom Sibiu, kde zabojujú o postup na prestížne podujatie WORLD TOUR.

V skupine A sa predstavia spoločne s teamom z rumunskej tour (meno ešte nie je známe), s ďalším rumunským teamom Choco Loco a kanadským družstvom Team Saskatoon. V tejto skvelej medzinárodnej konkurencii zabojujú o vysnívaný postup do Lausanne.

Program zápasov: 30.7 – 31.7 2016, Sibiu, Rumunsko

http://www.3x3planet.com/en/event/details/TMZ16EFGZBVYAROU?tabView=Results

Energy team (Slovensko):

Ondrej Haviar

Lukáš Hoferica

David Krč

Michal Podhorský

Ondrej Haviar: „Sme plní očakávaní, nadšenia a hrdosti. Dostať sa na takýto väčší turnaj bol od začiatku náš cieľ. Sme radi že to vyšlo a že ideme reprezentovať našu krajinu. Zostávame nohami na zemi, na turnaj takéhoto formátu ideme prvý krát. Vieme, že môžme očakávať kvalitu a že to bude náročné. Každý zo súperov bude určite silný, my sa budeme snažiť hrať najlepšie ako vieme a vyhrať čo najviac zápasov. Šanca je vždy, ako sa hovorí lopta, je guľatá a obzvlášť v „trojkovom“ baskete môže vyhrať každý s každým. Zápasy sú krátke a dynamické a väčšinou je to o pár maličkostiach alebo premenených strelách, ktoré môžu rozhodnúť.“

 

IMG_5089