V nedeľu bola Bratislava svedkom najlepšieho 3×3 divadla na Slovensku. V štyroch kategóriách sa predstavili najkvalitnejšie celky.

V mužskej časti súperili výbery týchto mužstiev: HipHop Žije, Letný Vánok, Čistiaci prostriedok, Energy Team, Mimo BA, Okolo pol 2, Štyria, syn a pes a WORLDIGO TeamMEFERES. Šampiónom mužskej sekcie sa stal Energy Team, ktorý reprezentovali Lukáš Hoferica, Ondrej Haviar, David Krč a Michal Podhorský. Tento tím si poradil so všetkými súpermi a jeho káder zdobil najlepší 3×3 basketbalista Slovenska Lukáš Hoferica. Aj vďaka nemu porazil Energy Team vo finále Letný Vánok, výber bratov Cihovcov spolu s Krajčírom a Valachom. Víťaz 3×3 Slovakia Tour dostal možnosť štartovať na challenger turnaji v rumunskom Sibiu, odkiaľ majú hráči šancu dostať sa až na prestížnu 3×3 World Tour.

V ženskej kategórii bojovali o prvenstvo: Vydýchané z lavičky, Cross Country, Minibusarky Z, Pre istotu, Srdcom východniar a Sweet nothing. Spomedzi šiestich družstiev sa podarilo zvíťaziť Vydýchaným z lavičky. Ich cesta za triumfom však nebola jednoduchá. V prvom zápase proti Minibusarkam Z síce vyhrali, ale na Sweet Nothing boli krátke. Zoskupenie v podobe Alexandry Pribulovej, Alexandry Rieckej, Pavly Mráčkovej a Márie Felixovej sa však spamätalo, nenechalo v ďalšom priebehu už nič na náhodu a nasledujúce stretnutia vrátane finálového vyhrali.

V skupine mužov do 18 rokov sa 3×3 finálového turnaja zúčastnili Sedíme v aute, Deez Nuts, Klofo a Gaštan. V záverečných zápoleniach dominovali Sedíme v aute na čele s Adamom Zaťkom ako najvyššie postaveným hráčom.

Kategória žien do 18 rokov ponúkla päť tímov: 3 oriešky, Minibusarky U18, Slovakia „A“, Slovakia „B“ a Trénerove Džermilky. 3 oriešky, za ktoré hrá taktiež Vanda Kozáková, dokázali aj napriek prehre a tesným výsledkom zaknihovať víťazstvo na 3×3 Slovakia Tour.

Marek Adamčík, manažér 3×3 basketbalu SBA: „Celú tour hodnotím veľmi pozitívne a som šťastný, že sa niečo také podarilo. Čo sa týka 3×3 basketbalu, je veľká pravdepodobnosť, že v roku 2020 sa predstaví ako ukážkový šport, takže pevne verím, že to tak bude.“

Lukáš Hoferica, hráč Energy Team: „3×3 je skvelým doplnkom aj v rámci prípravy na riadnu basketbalovú sezónu. Hoci je počas týchto zápasov menej behania, intenzita je vyššia a hráča núti, aby bol fyzicky pripravený.“

 

Prvá fotogaléria z Eurovea: 10.7. 2016

https://www.facebook.com/sportfotostudio/photos/?tab=album&album_id=997524997022231