Slovenský 3×3 basketbal čaká veľmi zaujímavý posledný júnový týždeň. Ženská reprezentácia sa predstaví prvý krát v tejto sezóne na turnaji svetovej ženskej série FIBA 3×3 Women’s Series. Ide o ženskú profesionálnu súťaž číslo 1 na svete a je skvelé že naša malá krajina môže byť súčasťou tohto kolotoča. Turnaj sa uskutoční v dňoch 28.6. – 29.6. vo francúzskom  meste Poitiers, kde budú mať slovenské reprezentantky pod vedením trénera Richarda Kamenského súperky takého rangu, ako napríklad reprezentáciu USA, Talianska, Turecka, Nemecka, Izraela, Švajčiarska, profesionálny team z Japonska a domáceho Francúzska. Spoločnosť naozaj exkluzívna.

Program turnaja: Poitiers Challenger 2022 (fiba3x3.com)

Stream z podujatia: (3) FIBA3x3 – YouTube

Informácie o podujatí: Overview | FIBA 3×3 Women’s Series Stylatoi Poitiers Stop 2022

FIBA 3X3 U23 Nations league opäť na Slovensku

Záver týždňa bude patriť ďalšej zo svetových FIBA 3×3 sérií. V bratislavskej Eurovea pri brehoch Dunaja sa predstaví 5 krajín, spolu 10 reprezentačných tímov mužov a žien do 23 rokov v rámci FIBA 3×3 U23 Nations league. V Bratislave sa predstaví Slovinsko, Rakúsko, Česko, Maďarsko, Izrael a náš mužský a ženský výber. Turnaj sa uskutoční v dňoch 1. – 3.7. teda počas víkendu budú môcť diváci sledovať poriadnu zápasovú dávku. Zápasy začínajú vždy od 14:30, finálový dule je naplánovaný na 19:25. Všetky 3 zápasové dni budú mať rovnaké začiatky aj konce. Podujatie bude streamované s anglickým komentárom na sociálnych sieťach FIBA 3×3, na youtube a twitch kanáloch FIBA 3×3, ako aj na našich sociálnych sieťach. Len pre zaujímavosť, do projektu je zapojených 57 federácií, ktoré sú rozdelené v 11 rôznych konferenciách po celom svete. Je skvelé, že jedna z nich sa koná pod hlavičkou Slovenskej basketbalovej asociácie práve u nás.

Marek Adamčík (3×3 Slovakia basketball): „V prvom rade by som sa veľmi rád poďakoval za finančnú podporu mestu Bratislava, Bratislavskému samosprávnemu kraju, ako aj Eurovea za poskytnutie týchto krásnych priestorov, ktoré sú nám dobre známe z našich finálových podujatí. Do Bratislavy prinášame olympijsky šport, prinášame kvalitné medzinárodné podujatie, ktoré je pod drobnohľadom celého sveta. Aj toto je skvelá reklama pre náš šport, pre naše hlavné mesto a našu krajinu. Chcel by som pozvať všetkých ľudí prísť si pozrieť kvalitné športové divadlo.“

Základné informácie:

Dátum: 1.7. – 3.7

Čas: 13:30  -20:00

Miesto podujatia: Eurovea, Bratislava

Vstupné: zadarmo

Program podujatia:

Deň 1.: FIBA 3×3 Nations League 2022 – Europe (Central) – Stop 1

Deň 2.: FIBA 3×3 Nations League 2022 – Europe (Central) – Stop 2

Deň 3.: FIBA 3×3 Nations League 2022 – Europe (Central) – Stop 3

Stream z podujatia: (3) FIBA3x3 – YouTube

Informácie o podujatí: FIBA 3×3 Nations League 2022 – FIBA.basketball