Slovenská basketbalová asociácia prináša na Slovensko doposiaľ najväčšiu 3×3 FIBA akciu v novodobej histórii. Na Slovensku sa bude odohrávať jedna z európskych skupín prestížnej celosvetovej série pre mužské a ženské reprezentácie do 23 rokov pod názvom FIBA 3×3 U23 Nations League.Miestom podujatia bude krásny multišportový komplex Xbinoc sphere v Šamoríne. Ide o trojdňový turnaj takzvaný „TRIPLE STOP“, ktorý sa bude konať od 6. – 8 júla.

Na Slovensko pricestujú reprezentačné výbery mužov a žien do 23 rokov z Ruska, Nemecka, Rakúska, Maďarska a  Poľska. Oba naše reprezentačné výbery do 23 rokov tak budú mať v rámci troch dní možnosť konfrontovať sa s poprednými európskymi basketbalovými krajinami.

Zápasy budú začínať vždy o 11:00 a končiť sa bude posledným, finálovým zápasom o 17:00, keďže každý deň = jeden nový turnaj. Vstup pre divákov bude zdarma. Priame prenosy sa budú vysielať prostredníctvom sociálnych sietí FIBA a samozrejme cez nášho mediálneho partnera šport.sk

Všetky podujatia FIBA, vrátane 3×3 sú pod prísnou kontrolou a môžu sa konať za splnenia naozaj striktných podmienok. Veľmi nás teší, že splniť tieto podmienky, najmä čo sa objemu PCR testovania týka, nám pomohla splniť firma Unilabs Alpha medical.

Cieľom Slovenskej basketbalovej asociácie je z dlhodobého hľadiska pripraviť reprezentačné výbery mužov a žien tak, aby sme dokázali o 3 roky splniť náš veľký cieľ a to účasť na letných olympijských hrách v Paríži. Práve projekt FIBA nám umožňuje konfrontovať našu mladú generáciu s európskymi rovesníkmi a pripraviť tak kvalitný základ pre naše reprezentácie.

Marek Adamčík (manažér odd. 3×3 basketbalu SBA): je novým olympijským športom ktorý sa po prvý krát predstaví na LOH V Tokyu. Oddelenie 3×3 basketbalu ktoré vzniklo v roku 2014 intenzívne pracuje na tom, aby sa na ďalšej olympiáde v Paríži predstavili aj slovenské výbery. Nastavili sme si trojročný koncept, ktorý okrem kvalitnej pravidelnej prípravy a selekcie hráčov/hráčok, zahŕňa tiež účasť v na prestížnej ženskej svetovej sérii pod názvom FIBA Women’s series, účasť v už spomínanej FIBA U23 Nations League, a taktiež účasť na svetovej mužskej sérii World Tour. Okrem toho pripravuje Slovenská basketbalová asociácia národnú 3×3 tour po slovenských mestách a v rámci nového školského roku plánujeme rozbehnúť ligu základných a stredných škôl. Našim cieľom je dostať kolektívny šport na olympijske hry, čomu podriaďujeme všetky naše aktivity.

Rozpis turnaja deň 1.: FIBA 3×3 U23 Nations League 2021 – Europe 1 – Stop 1

Rozpis turnaja deň 2.: FIBA 3×3 U23 Nations League 2021 – Europe 1 – Stop 2

Rozpis turnaja deň 3.: FIBA 3×3 U23 Nations League 2021 – Europe 1 – Stop 3

Viac informácií nájdete: www.3x3slovakbasket.sk, www.slovakbasket.sk