Naša ženská reprezentácia v 3×3 basketbale má za sebou druhý turnaj v rámci svetovej série FIBA Women’s Series. Naše basketbalistky odohrali v silnej konkurencii dva duely. Po prehre s Českom a domácim družstvom obsadili konečné 10. miesto.

Úvodný duel proti Češkám bol mimoriadne vyrovnaný a dramatický až do posledných sekúnd. Slovenky predviedli koncentrovaný výkon, no v napínavej koncovke im chýbalo trochu športového šťastia. Zápas sa skončil tesnou prehrou (15:16). „Na Česko sme si verili, mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu a vypracovali sme si sľubný náskok. Lenže v rýchlom slede sme inkasovali dve trojky a Češky to otočili. V závere sme mali posledný útok, lenže nacvičený signál nám nevyšiel a nešťastne sme prehrali. Dievčatá som pochválila, no mrzelo nás to. Boli sme lepšie, lenže sme si to prehrali vlastnými chybami,“ skonštatovala trénerka slovenského výberu Alexandra Riecka.

Slovenský výber čelil v druhom vystúpení domácemu Azerbajdžanu, ktorý potvrdil svoju kvalitu a neskôr dokonca ovládol celý turnaj. Slovenky sa proti rýchlej a fyzicky disponovanej hre domácich hráčok ťažko presadzovali, čo sa prejavilo aj na skóre (8:21). „Vedeli sme, že Azerbajdžan je favorit, v kádri má tri naturalizované Američanky a jednu Rusku. Bolo to veľmi náročné, fyzicky boli lepšie a skúsenejšie. Potrebujeme sa ešte viac zohrať, ale sme na dobrej ceste,“ zhodnotila šéfka slovenskej lavičky.

Naše reprezentantky sa už počas najbližšieho víkendu predstavia na ďalšom podujatí v rámci svetovej série, tentokrát v kanadskom Edmontone. „Pôjdeme tam v trochu inom zložení, doma zostávajú Lucia Kašperanová a Vanda Mária Kristlová. Namiesto nich pôjde ako mladý talent Liana Užovičová a Alexandra Buknová,“ dodala Alexandra Riecka.

Výsledky Slovenska na FIBA 3×3 Women’s Series v Sumgaite (Azerbajdžan)

Slovensko – Česko 15:16
Slovensko – Azerbajdžan 8:21

28.7.2025 | Juraj Fazekaš, Foto: fiba.basketball