Čas plynie neúprosne rýchlo, platí to aj o SBA 3×3 Tour 2023. Posledným kvalifikačným kolom , ktoré sa konalo 22. júla v Handlovej, sme uzavreli ďalší z úspešných ročníkov a pred nami je veľké finále v bratislavskej Eurovea. Sobota, 12. august, bude patriť tomu najlepšiemu v kategóriách OPEN, U18 a Ženy. Všetky súboje sa budú odohrávať už tradične na dvoch kurtoch na námestí pri Eurovea. Finále tour má status QUEST FINAL, čo znamená, že víťaz v kategórii OPEN, získa miestenku na prestížnu FIBA 3×3 World Tour, konkrétne na masters turnaj do rumunskej Constanty.

Rozlúčka s ikonou slovenského streetballu a 3×3 basketbalu

Posledný mohykán……pamätá si časy prvých Adidas streetballov, bol členom tímu, ktorý nás reprezentoval na historicky prvej WORLD TOUR, stál pri zrode oddelenia 3×3 basketbalu v rámci Slovenskej basketbalovej asociácie. Bol pri prerode klasického pouličného streetballu na nový olympijský šport, 3×3 basketbal. Bol členom slovenskej reprezentácie ktorá postúpila na kontinentálny šampionát. Snáď neexistuje turnaj na Slovensku, ktorého by sa Jaro Ciho nezúčastnil. Čas človek zastaviť nedokáže a platí to aj o Jarovi. V sobotu si môžete prísť naposledy vychutnať jeho 3×3 basketbalové umenie. Na základe udelenia divokej karty uvidíme Jara so svojim legendárnym tímom Letný Vánok.

Driblovali sme s Malíčkom za nádych

SBA 3×3 Tour 2023 sa po prvýkrát niesla v charitatívnom duchu. Oddelenie 3×3 basketbalu sa rozhodlo spojiť svoje sily s občianskym združením Malíček, ktoré podporuje rodiny s predčasne narodenými deťmi. Časť zo štartovného z každého jedného podujatia išiel práve Malíčku. V rámci finálového dňa odovzdáme zástupcom o.z. šek, s vyzbieranou sumou, ktorá pevne veríme aspoň trošku pomôže. Počas podujatí ste mohli prispievať aj vy ostatní, inak tomu nebude ani teraz, v sobotu, 12. augusta.

Základné informácie: SBA 3×3 Tour Eurovea (fiba3x3.com)

Miesto podujatia: Eurovea, Bratislava

Čas: 10:00