Skvelé zážitky, výborná atmosféra, skvelí ľudia. Takto by sa dalo stručne popísať ďalšie z podujatí SBA 3×3 Tour 2017, ktoré sa konalo v Handlovej a bolo spojením tour a tradičného People Streetball Cupu. Takmer 50 teamov si našlo cestu na zrekonštruované námestie, kde boli pripravené 4 kurty, dobré jedlo, príjemná hudba a samozrejme 3×3 basketbal.

V mužskej kategórii boli zápasy zaujímavé, miestam tvrdé, ale férové. Vo finále sa stretli Energy team 69 spolu s Letným Vánkom. Pre chalanov z Energy (SVK reprezentácia) to bola posledná previerka pred blížiacou sa kvalifikáciou. Obe družstvá sa postarali o kvalitný športový zážitok. Duel sa niesol v znamení tvrdých súbojov v kombinácii s peknými, divácky atraktívnymi akciami. Finálový duel vyhral team Energy. Tretie miesto si vybojovali chalani z teamu Exit.

Ženská kategória prekvapenie nepriniesla a vo finále sa stretli dve reprezentačné družstvá tentokrát pod svojimi názvami. Cross Country sa chopili šance a v zaujímavom dueli zvíťazili nad Vydýchanými z lavičky. Podobne ako pre mužov aj pre našu ženskú reprezentáciu to bol posledný turnaj, pred kvalifikáciou na ME.

Sme veľmi radi, že sa prišla ukázať aj omladina, kde v kategórii U18 zvíťazili prievidzkí chalani pod názvom Budiš JeloBoys.

Veľké poďakovanie patrí najmä pánom Michal Sekereš a Ondrej Haviar, ktorí sa výraznou mierou pričinili o tak kvalitné podujatie, akým to nedeľňajšie naozaj bolo.

Máme za sebou všetky 4 regionálne kolá v ktorých sa bojovalo o postup na finálový turnaj, ktorý sa koná 15.7. v bratislavskej Eurovea. Informácie o postupujúcich nájdete čoskoro na našom webe a našich sociálnych sieťach.