Sobota, 25.júl patril v Handlovej 3×3 basketbalu. Dnes už legendárny People Streetbal Cup napísal svoj ďalší ročník. Rekordných 58 tímov sa postaralo a skvelý deň plný zábavy a pekných športových zážitkov.

Sobotné doobedie patrilo deťom a kategórii Open Fun. V oboch týchto kategóriach sa predstavilo 21 tímov. Počet tímov je výsledkom skvelej práce lokálneho organizátora v osobe Ondra Haviara a celého tímu, ktorý sa postaral o výbornú organizáciu a bezproblémový chod doobedného turnaja.

Odbitím dvanástej hodiny sa na kurtoch rozohral boj v rámci SBA 3×3 TOUR 2020. V troch kategóriách sa predstavilo 37 tímov. Tradične najväčšiu pozornosť pútala mužská Elite kategória, kde sa predstavilo 20 tímov rozdelených do piatich skupín. Opäť sa hralo o dve postupové miesta zo skupiny. Ktoré podľa vopred určeného kľúča znamenali postup do osemfinále alebo priamo do štvrťfinále. Tak ako doteraz, sa na každej zo zástavok hralo tvrdo, ale férovo. Žiaľ v semifinálovom súboji Energy team back up a The Streets došlo k bezprecedentnému zákernému útoku na hráča Energy Jozefa Tremla. (o tejto situácii budeme písať v oficiálnom stanovisku SBA neskôr…) Okamžite bol zápas kontumovaný v prospech Energy back up. Družstvo The Streets bolo diskvalifikované, vyradené z turnaja a taktiež zo všetkých akcií 3×3 pod hlavičkou SBA. Tretie miesto tak získal mladý talentovaný tím LUFTY, víťazom sa stal tím NepřepepřeteNámVepře.

V ženskej kategórii sa predstavilo päť tímov. V dvoch skupinách sa hralo o štyri semifinálové miestenky. Do finále postúpili tím Chillerky s najlepšou 3×3 hráčkou za minulý rok Monikou Krajčovičovou a príjemné prekvapenie turnaja Lebron‘s Laugh. Víťazstvo a musíme povedať zaslúžené si odniesol tím Chillerky.

V kategórii do 18 rokov chlapcov bolo až 12 tímov, čo nás vzhľadom na budúcnosť 3×3 basketbalu veľmi teší. Okrem počtu mal turnaj aj veľmi dobrú úroveň a aj mladší chalani pomaly, ale isto začínajú prichádzať trojkovému basketbalu na chuť. Najlepším spomedzi 12 tímov bol v rámci sobotného tunrnaja Čikoti.

Srdečne gratulujeme všetkým víťazom, ďakujeme všetkým účastníkom a lokálnym organizátorom v Handlovej.

Video Handlová

Pokračujeme už v sobotu v Košiciach

V sobotu, 1.augusta, sa centrom trojkového basketbalu stane metropola východu, Košice. Svoj stan rozložíme už tradične na námestí pred OC Galéria. V spolupráci s košickou mestskou časťou Košice – Západ a za podpory mesta Košice rozohráme ďalšiu zástavku v štyroch kategóriách ELITE, Ženy, U18 chlapci a dievčatá. Prihlasovanie trvá do štvrtka, tak neváhajte a prihláste svoj tím.

Dátum: 1.8. 2020

Miesto: OC Galéria, Košice

Prihlasovanie: https://bit.ly/3jNTLO6