Počas uplynulých siedmych dní sa stretli mužské, ženské a reprezentácie do 23 rokov v 3×3 basketbale na predsezónnom kempe v karanténnom centre pre vrcholový šport v Xbionic sphere pri Šamoríne.

V dátume od 6. do 9. mája absolvovali prípravu mužské výbery pod taktovkou koordinátora mužskej zložky SBA Ondreja Haviara a jeho asistenta Tomáša Vavra a od 9. do 12. mája ženské výbery pod vedením koordinátora ženskej zložky Richarda Kamenského.  Kempov sa zúčastnilo 23 reprezentantov a reprezentantiek.

V rámci špičkového športového komplexu Xbionc sphere mali vytvorené skvelé podmienky pre prípravu pred náročnou sezónou. K dispozícii boli kurty vo vonkajších aj vnútorných priestoroch, posilňovňa, regenerácia, skvelé ubytovanie a kvalitná strava. Karanténne centrum pre vrcholový šport umožnilo svedmito sa pripraviť na nadchádzajúce vrcholné podujatia v 3×3 basketbale.

Mužov a ženy čaká už tento víkend medzinárodný turnaj vo Viedni, kde sa stretnú s účastníkmi olympijskej kvalifikácie domácim Rakúskom a susednou Českou republikou. O týždeň čaká ženskú reprezentáciu ostrý štart v prestížnej svetovej sérii FIBA 3×3 Women‚s Series, vo francúzskom meste Voiron, za účasti absolútnej svetovej špičky.

Marek Adamčík (manažér 3×3 SBA ): „ Bolo skvelé, že sme mali možnosť absolvovať úvodnú prípravu v tak krásnom prostredí športového komplexu Xbionic sphere. Hráči, hráčky a tréneri mali k dispozícii všetko, čo potrebovali ku kvalitnej príprave na blížiace sa podujatia v 3×3 basketbale. Sezóna je tu a my sa na ňu všetci tešíme. Vďaka mediálnemu partnerovi šport.sk budú môcť byť pri všetkom dôležitom fanúšikovia prostredníctvom live streamov z jednotlivých akcií.“