11350428_442104089247588_1901401800317089992_n

Štvrtá zastávka 3×3 Basket Tour 2015 bola vo viacero ohľadoch historická, čo sa potvrdilo aj na basketbalových kurtoch. Štrbské Pleso nesklamalo, vo veľkom zažilo basketbalový nápor profesionálov, ale aj našincov. Čo všetko sa udialo pod skokanskými mostíkmi areálu FIS?

Od Prahy až po Košice, basketbalisti si našli cestu a prišli vyskúšať historicky najvyššiu streetballovú zastávku 3×3 Basket Tour. Potešil mimoriadne vysoký záujem, do šiestich kategórií sa prihlásilo 43 družstiev, zastúpenie mali všetky vekové skupiny. Vynikajúcou správou po predošlých podujatiach bolo, že vyšlo aj počasie na jednotku a basketbalisti si tak mohli užívať krásne súboje v krásnej a slnečnej panoráme Tatier pod skokanskými mostíkmi. Príjemné počasie sa premietlo aj na jednotlivé kurty, kde sa v priateľskej, ale súťaživej atmosfére od rána rozbehli stretnutia v základných skupinách, ktoré videlo veľké množstvo divákov.

Extraligisti, reprezentanti, basketbalové legendy, ale aj organizátori podujatia, tí všetci boli v akcii. Potešilo aj početné zastúpenie v najmladších kategóriách, kde si mladé nádeje užívali jedinečné momenty basketbalu v prírode. Kategóriu Mini Street nakoniec vo finálovom dueli pohlaví ovládlo družstvo podtatranské družstvo „harden“. U junioroch „Mamasa“ pokračuje v doťahovaní sa na čelo, aj na druhom podujatí v rade sa im podarilo ovládnuť kategóriu. Ženská kategória bola vzácne vyrovnané, skupinu síce vyhral „Až taký masaker, že to skončilo“, ale finálový duel prehrali, keď po predĺžení podľahli jednoznačnému lídrovi celej tour „Túlavej morke“. Známe tváre a kopa zábavy, to priniesla kategória Open Fun. Vo finále sa proti sebe postavilo organizátorské družstvo „VŠEMvs“, ich súperom boli basketbalové legendy vystupujúce pod názvom „Majst fin“. Pevnejšie nervy a lepšiu mušku mali organizátori a pri prvej účasti si zaknihovali plný počet bodov za víťazstvo. V príjemnom svetle sa ukázalo aj televízne družstvo JOJ-ky, ktoré však zo skupiny nepostúpilo, ale potlesk divákov si zaslúžilo. Open Mix priniesol koniec jednej veľkej série, na Štrbskom Plese sa skončila víťazná turnajová šnúra „Zimného Vánku“, zlepšujúca sa forma „Macíka“ sa premietla do prvého víťazstva na tohtoročnej 3×3 Basket Tour. Ako je to už tradíciou, najväčšia pozornosť sa sústredila na mužskú kategóriu. Pred finálovými bránami ostali víťazi seneckého podujatia „Energy Team 69“, o prize money v hodnote 111,-€ si to medzi sebou rozdal „Letný Vánok“ a prvýkrát tím „Basket-live“. Finále malo jednoznačný priebeh a vytúženého víťazstva sa nakoniec dočkal „Basket-live“, ktorý si patrične víťazné chvíle užil.

Aj kvôli nabitému programu sa nakoniec v rámci sprievodných kategórií hľadal len najlepší šestkár. Žensko-mužský súboj vyhral Jaroslav Ciho, ktorý sa tak stal víťazom VŠEMvs Free Throw Shooting súťaže na Štrbskom plese. 3×3 Basket Tour na Štrbskom Plese priniesla len pozitívne dojmy, či už zo strany hráčov ako aj organizátorov. Akcii sa nedalo nič vytknúť, možno len premenlivé počasie, na ktoré sú však Tatranci zvyknutí. Ostáva už len veriť, že areál FIS nevidel najlepších streetballistov poslednýkrát.