Reprezentačné výbery do 18 rokov sa zúčastnili kvalifikácií o postup na septembrové Majstrovstvá  Európy. Dievčatá pod vedením Richarda Kamenského bojovali v Rige a chlapci v maďarskom Szolnoku.

Marek Adamčík (3×3 U18 muži):

Gruzínsko : Slovensko 19:14

„ Postupový kľúč nám bol jasný, postup zo skupiny a následne úspech vo štvrťfinále. Úvodný zápas sme začali výborne, tvrdou prácou v obrane a úspešnou trojkovou streľbou sme si držali Gruzínsko na odstup 4 – 5 bodov. Žiaľ posledné 3. minúty zápasu boli ako zo zlého sna. Prestala nám fungovať súhra, stratili sme pohyb, obrana prestala spolupracovať, čoho výsledkom bol obrat zápasu v prospech súpera a žiaľ  prehra.

Slovensko : Holandsko 14:15

V zápase s Holandskom nám išlo o všetko. Nervozita chlapcom zväzovala ruky. Aj napriek enormnej snahe v druhej polovici zápasu sa nám nepodarilo nepriaznivý vývoj otočiť a pop prehre sme sa definitívne s turnajom rozlúčili.“

Richard Kamenský (3×3 U18 ženy):

„Po zápasoch v skupine sme obsadili 3. miesto  a zabezpečili si postup do štvrťfinále, kde sme narazili na Rusko.

Rusko – Slovensko 11:7
V zápase sme zaostávali čiastočne bojovnosťou a nepremenenými pokusmi a teda z víťazstva a z postupu na ME sa radovali Rusky. Ešte stále sme mali šancu postúpiť ako piate družstvo na ME. V semifinále o 5. miesto sme sa stretli s Holandskom.

Holandsko – Slovensko 14:13 po predĺžení.
V zápase bolo vidieť, že si obe družstvá nič nedarujú a pobijú sa o víťazstvo, ktoré znamená možnosť hrať ešte o 1 postupové miesto na záverečný turnaj. Zápas dospel až do predĺženia, kde sme prvý bod dali mi.  Následne sme sa výborným prienikom dostali až pod kôš, no nedali sme a súper z ďalšieho útoku premenil úspešne trojkový pokus a postúpil ďalej. V zápasoch sme mali lepšie aj horšie úseky, no postupne sme sa zlepšovali. Čaká nás ešte dlhá príprava a lepšie výsledky ešte prídu.“