Najväčšie univerzitné športové podujatie tohto roka sa uskutočnilo v náhradnom termíne a to 5.10 – 8.10. v Žiline. Súčasťou UNIVERZIÁDY bol aj 3×3 basketbal, kde sa Slovenská basketbalová asociácia podielala ako spoluorganizátor. Aj napriek hektickým posledným týždňom sa podarilo zorganizovať kvalitný trojkový turnaj v kategóriách mužov a žien. Do turnaja sa zapojilo päť univerzít z celého Slovenska, čo je vzhľadom na pandemickú situáciu a opatrenia naozaj výborné. Je vidieť, že šport je veľmi dôležitou súčasťou našej spoločnosti aj v tejto neľahkej dobe.

Slovenská basketbalová asociácia ako spoluorganizátor turnaja dbala na dodržavanie všetkých FIBA 3×3 pravidiel, taktiež na profesionálnu organizáciu. Turnaj sa odohral v telocvični T1, Veľký Diel. Pre indoor alternatívu sme sa rozhodli najmä pre pokročilý jesenný dátum a počasie. Hralo sa podľa platných pravidiel FIBA 3×3, s oficiálnymi 3×3 loptami, s profesionálnymi 3×3 rozhodcami. Celý turnaj bol zverejnený na online platforme FIBA (eventmaker), kde sa hráčom zarátavali body do celosvetové rebríčka. Výsledky mohli všetci sledovať online na fiba portáli https://play.fiba3x3.com/ . Cieľom SBA je, aby sa zápasy 3×3 na akejkoľvek úrovni držali pravidiel FIBA 3×3. Ak toto dosiahneme, posunie sa celý slovenský trojkový basketbal organizačne, ale aj herne na inú úroveň.

Celý turnaj sprevádzala výborná atmosféra a kvalitné výkony všetkých účastníkov. Z celkového prvenstva v mužskej kategórii sa tešila domáca Žilinská univerzita, v ženskej kategórii sa víťazkami stali dievčatá  z  Prešovskej univerzity. Slovenská basketbalová asociácia by sa chcela poďakovať organizátorom UNIVERZIÁDY za zaradenie 3×3 basketbalu do programu a taktiež skvelú spoluprácu pri organizácii.

Výsledkový servis:

Výsledky