miska

Naša 3×3 reprezentácia dievčat U18 má za sebou  náročné letné obdobie. Absolvovali Majstrovstvá sveta, kvalifikačný turnaj o Majstrovstvá Európy a samotné Majstrovstvá Európy. Porozprávali sme sa s kapitánkou družstva a kmeňovou hráčkou BK Lokomotíva Sereď, Michaelou Sedláčkovu.

Zhodnoť v krátkosti pôsobenie 3×3 U18 reprezentácie, ktorej si bola kapitánkou (Debrecen, Riccione, Minsk)

Od začiatku to bola náročná jazda, ktorá sa časom a skúsenosťami len zlepšovala. Je naozaj skvelé vidieť, ako sa naša hra posunula k lepšiemu od prvých zápasov až po posledné. Aj keď nám nie vždy šťastie prialo, robili sme všetko, čo bolo v našich silách. Som hrdá na naše družstvo, pretože sme každý zápas odohrali s chuťou a hlavne srdiečkom. Debrecen bola naša prvá veľká skúsenosť v medzinárodnom 3×3 basketbale, ktorá nám veľmi pomohla v ďalšej príprave na kvalifikáciu do Talianska. V Riccione sme odohrali podľa mňa naše najlepšie zápasy, čoho výsledkom bol vytúžený postup na ME. V Minsku sme verili v oveľa lepší výsledok.

Ako si sa cítila na 1. Majstrovstvách Európy v Minsku, ako hodnotíš svoje víťazstvo v „skill conteste“

Je to určite nezabudnuteľný zážitok a neoceniteľná skúsenosť. Je mi ale veľmi ľúto, že sme mali opäť „šťastie“ a deň pred odchodom 3 dievčatá z družstva postihla črevná viróza. Myslím, že za normálnych okolností, pri plnej sile a troške šťastia by sme dosiahli lepšie umiestnenie.

Asi nám športový pánbožko po tom všetkom chcel dopriať aj trošku tej radosti a tak sa zadarilo. Spravila som najmenej chýb a to rozhodlo o konečnom poradí.

 Ako vidíš budúcnosť 3×3 basketbalu…

Tak ako sa už mnohokrát napísalo, tento šport neuveriteľne napreduje a nemusíme ani chodiť ďaleko, stačí sa pozrieť a zhodnotiť slovenskú alebo českú tour, na ktorých som mala tiež možnosť štartovať. A už tu je vidieť vysoká úroveň a zvýšený záujem hráčov aj profesionálnych presadiť sa v 3×3 basketbale.