Po roku sa náš klub opäť zúčastnil veľmi kvalitného turnaja pre deti v nemeckom Mníchove. Tento rok sme vycestovali na turnaj s kategóriami U13Mix a U11Mix.

Prvé zápasy odohralo družstvo s vekom 11 rokov pod názvom 3×3 Trenčín U12 SVK v zložení Šimon Kohout, Matúš Halaška, Šimon Šintál a Kiara Košarová. Vo svojej kategórií vyhrali všetky zápasy a stali sa celkovými víťazmi v kategórií U11Mix. Nemeckí organizátori im dovolili odohrať zápasy aj v kategórií U13Mix, kde sme mali prihlásené aj naše družstvo 3×3 Trenčín U13 Mix SVK v zložení Adam Trnka, Michael Horný, Šimon Ďurian a Natália Mrázová. V kategórií U13Mix bolo celkovo 10 družstiev. V skupinách naše družstvá skončili na 2. a 3. mieste a preto sme sa v play-off navzájom stretli už vo štvrťfinále. Naši hráči a hráčky si nič nedarovali, čoho dôkazom je aj výsledok, keď mladší 3×3 Trenčín U12 SVK porazil starších kolegov 3×3 Trenčín U13 SVK. V semifinále bohužiaľ narazili na domáci team a celkových víťazov The GOATs a tak skončili pred bránami finále. V kategórií U13 Mix sme nakoniec obsadili 4. a 6. miesto.
Tréner U13 Andrej TrnkaNa 3×3 turnaji v Mníchove sme odohrali 6 zápasov a som rád, že sme sa mohli konfrontovať s inými súpermi ako doma na Slovensku. Turnaj nám ukázal, že okrem niektorých herných činností jednotlivcov sa musíme zamyslieť aj nad tým, ako sa koncentrovať iba na svoj výkon a zároveň veriť vo svoje schopnosti. Každopádne hodnotím turnaj pozitívne a ďakujem všetkým našim zverencom z U11 a U13 za fantastickú reprezentáciu klubu aj mesta Trenčín v zahraničí.
Tréner U11 Matúš KošaraNaši hráči odohrali ďalší skvelý medzinárodný turnaj. Po príchode na miesto turnaja v hale Höglweg sme sa dozvedeli, že organizátori odmenili našu dlhú cestu za turnajom do Mníchova poriadnou porciou zápasov, keď naša U12ka mix odohrala na turnaji celkovo 11 zápasov a to až v dvoch kategóriach. Celý turnaj hrala zápasy prakticky bez prestávky. Spoločne s ďalším naším tímom kategórie U13 mix sme nazbierali ďalšie cenné skúsenosti. Hráči sa počas celého turnaja navzájom povzbudzovali. Z turnaja si odnášame nezabudnuteľné zážitky. Nazbierané skúsenosti budeme spolu s hráčmi odovzdávať na našich pravidelných tréningoch a najbližšom 3×3 turnaji v Trenčíne 3.12. v mestskej športovej hale.