logo

Slovenská basketbalová asociácia nominovala na 1.Európske hry do Baku nasledovné hráčky:

Alexandra Riecka, Alexandra Baburová, Zuzana Mračnová, Mária Felixová.

Náhradníčky: Alexandra Pribulová, Zuzana Lazárová, Zuzana Ivančáková

Celá nominácia bola pre nás všetkých veľmi náročná, či už z hľadiska časového, ale aj ľudského.Termíny, ktoré nám SOV dalo boli skutočne hraničné a museli sme konať veľmi rýchlo.

Mali sme jasnú predstavu o tom , akým spôsobom budú môcť dievčatá o Baku bojovať, žiaľ naše predstavy veľmi rýchlo zmarili neustále meniace sa termíny. Našou snahou bolo vytvoriť taký team aby bol konkurencie schopný tomu najlepšiemu čo v Európe je.

Snažili sme sa skĺbiť skúsenosti a kvalitu hráčok z 3×3 basketbalu a hráčok z basketbalu 5 na 5.

Myslíme si, že všetky nominované hráčky majú obrovskú kvalitu skĺbenú zo skúsenosťami z európskych šampionátov či už v trojkovom alebo päťkovom basketbale.

Marek Adamčík : Proces výberu bol veľmi zložitý čo si málokto dokáže predstaviť. Museli sme splniť rôzne podmienky, ktoré boli potrebné a vyžadovali ich ako FIBA tak aj SOV. V konečnej nominácii figurujú aj náhradníčky, ktoré počas prípravy budú fungovať s teamom. Keďže sa môžu stať nečakané udalosti ako napr. zranenie

Veľmi rád by som bol aby nominované dievčatá mali podporu či už širokej, alebo streetbalovej verejnosti, keďže každá z nominovaných je veľmi kvalitná basketbalistka.

Predstavujeme reprezentantky Slovenska v 3×3 basketbale:

Zuzana Mračnová, dlhoročná opora českých a slovenských extraligových klubov účastníčka mnohých turnajov v rámci českej 3×3 tour.

Alexandra Baburová, bronzová extraligistka s Ružomberkom, účastníčka mládežníckych majstrovstiev v každej kategórii.

Mária Felixová, vicemajsterka Slovenska, reprezentatka ako v mládežníckych kategoriách tak aj v seniorskej kategórii, účastníčka streetballových podujatí.

Alexandra Riecka, dnes už legenda medzi streetbalistami, s obrovskými skúsenosťami z domácich ale aj zahraničných podujatí a v neposledenom rade veľmi kvalitná extraligová basketbalistka.