Čas letí rýchlo, rok sa s rokom stretol a opäť sme odštartovali SBA 3×3 Tour. Opäť sa hrá o veľa, opäť sa hrá o postup na celoslovenské finále, opäť sa hrá o miestenku na prestížnu svetovú sériu FIBA 3×3 WORLD TOUR.

Prvým podujatím, kde sme odštartovali SBA 3×3 Tour bolo mesto Lučenec. Do tejto basketbalovej bašty sme zavítali už tretí rok po sebe. Miestom podujatia bolo už tradične námestie pred OC Galéria. Aj vzhľadom na stále prebiehajúcu sezónu 5v5 basketbalu  a vrcholiace turnaje v kategórii juniorov nebola účasť na prvom podujatí podľa našich predstáv, ale aj napriek tomu štart ďalšej edície bol vydarený. Veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným tímom, lokálnym organizátorom a ďakujeme počasiu, ktoré prialo kvalitnému 3×3 basketbalu.

Opäť nás mrzí, že sa nám nepodarilo otvoriť ženskú kategóriu, čo je však dlhodobejší problém ktorý musíme spoločnými silami riešiť. Úvodné podujatie tour sme odštartovali kategóriami mužov a U18. Aj vzhľadom na finálový turnaj 5v5 v basketbale sa do tejto kategórie prihlásili len 3 tímy, ktoré sa popasovali o prvé body do rebríčka v rámci tour a svetového rankingu. V mužskej kategórii sa predstavilo 12 tímov, nechýbali tradičné slovenské stálice ako Meferes, alebo Energy team. Do turnaja zasiahli aj tvoriace sa reprezentácie mužov do 21 a 23 rokov, ktoré pricestovali do Lučenca po krátkom kempe v Handlovej. Diváci mali možnosť vidieť naživo 24 zápasov, v ktorých bolo v akcii 60 hráčov. Turnaj bolo možné sledovať live prostredníctvom facebooku SLOVENSKEJ BASKETBALOVEJ ASOCIÁCIE. V dobrom svetle sa uvideli naše mládežnícke reprezentácie. Finálový duel však bol v réžii dvoch našich najskúsenejších tímov a to Meferes a Energy team. V zaujímavom a atraktívnom finále vyhral tím Meferes v medzinárodnom zložení Jozef Vojtek, Lukáš Bukovjan, Martin Novák a Jan Stehlík. VŠteci zúčastnení prispeli svojou troškou pomoci občianskemu združeniu MALÍČEK, ktoré pomáha predčasne narodeným deťom a ich rodinám. Ďakujeme!

Veľká vďaka patrí lokálnemu organizátorovi Simeonovi Jackuliakovi, mestu Lučenec, vďaka patrí pani primátorke PhDr. Alexandre Pivkovej, ktorá svojou prítomnosťou ukázala, že mestu Lučenec záleží na športových podujatiach tohto typu, za čo jej ďakujeme. Samozrejme vďaka patrí aj OC Galéria a firme FUBAU, vďaka ktorým je mesto Lučenec na mape 3×3 basketbalu v rámci SBA 3×3 Tour.

Výsledkový servis: SBA 3×3 Tour Lučenec (fiba3x3.com)

Foto: (1) Facebook

Stream: @SlovakBasket

Ďakujeme Lučenec, Košice vidíme sa v sobotu 20.5.

SBA 3×3 Tour 2023 pokračuje jednou z najtradičnejších zastávok, v metropole východného Slovenska, v Košiciach. Veľkou novinkou je zmena miesta podujatia, ktorým bude mestský park a krásne novovybudované ihrisko PLAYKO. Čaká nás nová výzva, preto veríme, že sa v Košiciach ukáže veľký počet hráčov a hráčok vo všetkých otvorených kategóriách. Začíname v Košiciach písať novú kapitolu SBA 3×3 Tour a TY pri tom nesmieš chýbať.

Miesto podujatia: PLAYKO  – mestský park Košice,

Dátum: 20.5. 2023

Prihlasovanie: SBA 3×3 Tour Playko Košice (fiba3x3.com)