Slovenská basketbalová asociácia a oddelenie 3×3 basketbalu odštartovalo v sobotu, 18. mája, ďalší ročník SBA 3×3 Tour 2024. Prvou zástavkou bolo mesto Nitra, a krásny priestor pred OC Promenada.

Prvé podujatie bolo rozdelené do dvoch hracích dní. Sobota patrila kategórii U18 a nedeľa kategórii OPEN (muži). V rámci prvej zástavky sa do podujatia zapojilo 22 tímov v akcii mohli diváci, fanúšikovia vidieť 86 hráčov v oboch kategóriách.Počas oboch hracích dní sa odohralo 36 zápasov zaujímavých a dramatických zápasov.

Veľmi nás teší, že v kategórii U18 sme mali možnosť vidieť veľmi zaujímavé a kvalitné zápasy, kde bolo vidno, že mladá generácia má o 3×3 basketbal záujem.

V mužskej kategórii sa predstavili slovenské stálice ako tím Meferesu&aVIVIDBOOK, Energy Team, AOS pod novým názvom ArtofStreets, nový zaujímavý tím BBalltown Bratislava, ale aj novo tvoriace sa reprezentačné výbery do 21 a 23 rokov, ktoré čakajú ťažké zápasy vo FIBA 3×3 Nations League.

Veľka vďaka patrí OC Promenada, kde sme mali vytvorené fantastické podmienky a diváci aj hráči si mohlu užiť 2 hracie dni v peknom prostredí, za pekného počasia. Ďalšou májovou zástavkou bude premiérovo mesto Pezinok, známe ako bývalá bašta slovenského basketbalu.

U18:

  1. miesto Lufty U18
  2. miesto 3×3 Trenčín
  3. miesto GameisGame

OPEN:

  1. miesto 3×3 BBALLTOVN BA
  2. miesto 3×3 Black
  3. miesto Meferes

Informácie + výsledkový servis

Fotogaléria

Live stream – záznam