Posledné regionálne kolo SBA 3×3 Tour ročníka 2021 sa uskutočnilo v Seredi. Už tradične skvelá organizácia zo strany lokálnych partnerov predznamenala kvalitné podujatie.

Do Serede zavítalo celkovo 35 tímov v troch kategóriách. Na troch kurtoch sa odohralo 69 zápasov. Diváci, ktrých bolo na námestí Slobody naozaj veľa videlo v akcii 137 registrovaných hráčov, ktorým vytvorilo úžasnú atmosféru. V mužskej kategórii sa do turnaja zapojilo okrem slovenských tímov aj reprezentačné družstvo Česka, taktiež tradičný zahraničný účastník z Rakúska, tím Sonce.  Spomedzi 22 tímov v mužskej Elite kategórii si celkové prvenstvo vybojoval tím MFRS Slovakia, zložený zo zaujímavych mien bývalých reprezentantov a extraligových hráčov ako Milan Žiak, Roman Vido, Martin Bílik, či Jozef Vojtek.

V ženskej kategórii sa predstavilo 5 tímov, ktoré systémom každý s každým odohrali zaujímavé a kvalitné zápasy. Prevahu v zastúpení mali domáce basketbalistky. Z celkového prvenstva sa tešili stálice našej tour a to Omšové víno.

Nemenej zaujímavá bola kategória do 18 rokov chlapcov. Osem tímov bolo rozdelený do dvoch skupín, z ktorých dva top tímy postúpili do vyraďovacích súbojov a do bojov o celkové prvenstvo. Svoju dominanciu na tohto ročnej SBA 3×3 Tour potvrdil víťazstvom tím Fajnovka.

Veľká vďaka patrí mestu Sereď, kde sme sa opäť my ako organizátori, ale aj hráči, cítili príjemne a sme veľmi radi, že aj diváci vytvorili skvelú atmosféru. Vidíme sa o rok priatelia.

Záverečné poradie: Elite

  1. miesto: MFRS Slovakia
  2. miesto: Bojnice Meferes
  3. miesto: Prague

Záverečné poradie: Ženy

  1. miesto: Omšové víno
  2. miesto: Seredanky
  3. miesto: Bubišky

Záverečné poradie: U18 chlapci

  1. miesto: Fajnovka
  2. miesto: Dzarulovci
  3. miesto: Rim Protectors

Výsledkový servis: Sereď výsledky

Finále SBA 3×3 Tour 2021 sa uskutoční už túto sobotu, 28.8., v bratislavskej Eurvoea!