Počas štyroch dní usporiadala Slovenská basketbalová asociácia reprezentačný kemp pre kategórie U17 a U23 pod vedením koordinátora mužskej zložky Ondreja Haviara. Ten nám odpovedal na pár otázok týkajúcich sa kempu.

Koľko chalanov a v akých vekových kategóriách sa stretlo na kempe v Handlovej?

Dokopy sa stretlo 16 chalanov. 8 pod hlavičkou U23 a 8 chalanov spadajúcich do kategórie U17. Avšak, všetci účastníci by vekovo spadali do kategórii minimálne o 2 až 3 roky nižších. Pretože tento rok sú všetky medzinárodné akcie, ako kvalifikácie ME, alebo liga mladých hráčov do 23 rokov zrušené, rozhodli sme začať pracovať s mladšími hráčmi, s dvoj až trojročnou víziou do budúcnosti.

Aký bol ciel repre kempu a čo bolo jeho náplňou?

Hlavným cieľom je začať koncepčnú prácu, ktorá bude mať nadväznosť, pokračovanie a ktorá so sebou prinesie požadované výsledky a zviditeľnenie 3×3 basketbalu. Taktiež je našim cieľom ukázať mladým hráčom, že aj toto je cesta ako si obliecť reprezentačný dres, cestovať po svete, či dosiahnuť úspech.

Aké pocity máš po kempe?

Pocity sú veľmi dobré. S kolegom trénerom Tomášom Vavrom, sme sa zhodli že bola radosť pracovať na tréningoch. Chalani k tomu pristúpili veľmi zodpovedne, s nadšením a nasadením. Tréningy mali náboj, chalani vstrebávali informácie a robili všetko na 100 percent. Týmto by som sa aj im chcel poďakovať za super prístup. Verím, že sme položili základný kameň dlhodobej a koncepčnej práce.

Ako vidíš budúcnosť slovenského 3×3 basketbalu?

Myslím, že budúcnosť  závisí od viacerých faktorov. V prvom rade treba viac ľudí, nadšencov, podporovateľov, ktorí to celé dávajú dokopy, zháňajú peniaze a pracujú na zviditeľňovaní 3×3 basketbalu. Za druhé, potrebujeme zväčšiť hráčsku základňu, potrebujeme viac hráčov, ktorí to budú chcieť hrať na vysokej úrovni, cestovať po turnajoch a porovnávať sa zo zahraničím. V neposlednom rade pritiahnuť viac mladých a detí k tomuto novému olympijskému športu.