U18 muzi repre zeny

 

 

Ženy podobne ako U18 dievčatá absolvovali prvý spoločný turnaj ako súčasť prípravy na 1. Európske hry. V zložení Alexandra Riecka, Alexandra Pribulová, Alexandra Baburová a Zuzana Mračnová sa predstavili v tomto zložení prvý krát a v semifinále podľahli domácemu družstvu. Ako prípravný turnaj si ho všetky hráčky pochvaľovali, keďže konkurencia bola naozaj skvelá.

 

Alexandra Riecka (kapitánka): Je to skvelá príprava na ťažké zápasy v Baku. Naša hra v obrane bola na solídnej úrovni, viac sme mali problémy v útoku, keďže sme hrali prvý krát v tomto zložení. Príprava je však dlhá a na odstránení chýb budeme usilovne pracovať.

 V rámci prípravy na Majstrovstvá sveta v 3×3 basketbale a kvalifikáciu Majstrovstiev Európy v 3×3 basketbale sa reprezentačné družstvo dievčat do 18 rokov (Monika Krajčovičová, Ema Mihaljevičová, Lucia Mrvová a Michaela Sedlačková) zúčastnili prvého reprezentačného sústredenia v Bratislave v piatok 15.5.2015.

 

Očami Richadra Kamenského manažéra družstva U18

Absolvovali sme 1 tréningovú jednotku spolu s reprezentačným družstvom žien.

Na druhý deň spoločne obe družstvá vycestovali do Zlína na turnaj Chance 3×3 Tour 2015, ktorý organizovala Česká basketbalová federácia.

V ženskej kategórii naše dievčatá do 18 rokov absolvovali v základnej skupine 3 zápasy z ktorých všetky 3 prehrali:
T.E.A.M. Slovakia 18 (SVK) – BB tým (CZE)

10:15

BB Juniors (CZE) – T.E.A.M. Slovakia 18 (SVK)

14:5

T.E.A.M. Slovakia (SVK) – T.E.A.M. Slovakia 18 (SVK)

11:7

Takúto medzinárodnú konfrontáciu, proti veľmi kvalitným reprezentačným hráčkam, sme zažili prvý krát a bolo to cítiť na začiatku každého zápasu. Úvodné minúty každého zápasu sme hrali so zbytočným rešpektom. Až postupne sme sa prispôsobili tvrdšej hre, ktorá bol tolerovaná aj rozhodcami. No s každou minútou nám pribúdali skúsenosti a zápasy boli vyrovnanejšie. Tento prípravný turnaj nám ukázal, na čo sa musíme v zostávajúcej časti prípravy zamerať. Majstrovstvá sveta sa budú konať 4.-7.6.2015 v Maďarskom Debrecíne. Do tohto turnaja sa každý víkend stretávame na ďalších zrazoch v Bratislave, v rámci ktorých nás čaká ešte jeden medzinárodný turnaj.

 

Muži

V sobotu 16.5. v Zlíne odštartovala prvou zastávkou česká 3×3 Chance Tour na ktorej sa zúčastnilo aj Reprezentačné družstvo mužov – Letný Vánok v klasickom zložení (Jaro Ciho,Miro Ciho,Richard Hanáček a Lukáš Hoferica),a riadne potrápili české týmy.Po postupe zo skupiny a po náročných štvrťfinálových a semifinálových dueloch obsadili napokon celkové druhé miesto a zabezpečili si tak už po prvom turnaji postup na finálový turnaj do Prahy,v ktorom sa bude bojovať o účasť na 3X3 World Tour 2015.

Slová po turnaji:

Richard Hanáček (Letný Vánok SVK)

Turnaj bol nadmieru dobre obsadený a zúčastnilo sa ho viacero extraligových hráčov z Česka, Poľska a Slovenska.Počas celého turnaja sme nemali ani jeden ľahký zápas a často rozhodovali skúsenosti a dlhodobá zohranosť nášho týmu.Dnes každý podal výborný výkon a sme veľmi radi že sa nám podarilo postúpiť do finále už v prvom turnaji a môžme sa viac sústrediť na domovské turnaje.

Michael Kruk (ČBF 3×3 CZ)

Musím se přiznat, že v minulosti jsem Letný Vánok trošku podceňoval ale tahle parta dokazuje že s láskou k basketu lze hrát i proti daleko lepším týmům. Klobouček a velký respekt.