Aj napriek neistej situácii v súvislosti s covid-19 sme zorganizovali rekordne najväčší počet regionálny kôl v rámci SBA. Veľká vďaka patrí všetkým lokálným organizátorom, ktorý svojou časťou prispeli k samotnej organizácii. Snahou SBA je pripraviť počas 3X3 sezóny čo najväčší počet kvalitných turnajov aj s ohľadom na ranking.

Vďaka vedeniu SBA a dobrým vzťahom s FIBA 3×3 sa nám podarilo získať prvýkrát v histórii miestenku na prestížne podujatie World Tour. Víťaz našej SBA 3×3 Tour sa predstaví na turnaji Masters v neďalekej Prahe.

Finálový turnaj sa už tradične konal v krásnych priestoroch bratislavskej Eurovea. Námestie sa premenilo na 3×3 arénu s dvoma kurtami, tribúnami, led obrazovkou. Všetko bolo pripravené tak aby sme splnili  tie najprísnejšie kritériá. Okrem kvaltiného  zázemia, nám FIBA delegovala medzinárodného rozhodcu z Estónska.

Vo finále sa stretlo v hlavnej kategórii Elite 16 mužských tímov, ktoré bojovali o vyššie spomínanú miestenku na World Tour. Celkovým víťazom a postupujúcim do Prahy sa stal tím pod hlavičkou MFRS Slovakia, zložený z bývalých reprezentantov a extraligových  hráčov Milan Žiak, Riman Vido, Martin Bílik, Jozef Vojtek.

V kategórii do 18 rokov chlapcov získali prvenstvo chalani z tímu Fajnovka, ktorý dominoval tejto kategórii počas všetkých podujatí.

V ženskej kategórii zakončili úspešnú sezónu baby zo slovenskej reprezentácie, ktoré turnaj vyhrali dominantným spôsobom. Sme veľmi radi že im úspešne sekundovali ostatné ženské tímy. Veľkým prianím do blízkej budúcnosti je, aby sa do ženskej časti SBA 3×3 Tour zapájalo ešte väčšie množstvo družstiev, aby sa nielen zvýšila konkurencia, ale aby sme sa posunuli aj vo svetovom rankingu….

Záverečné poradie SBA 3×3 TOUR 2021:

  1. Elite: MFRS Slovakia
  2. U18 CH: Fajnovka
  3. Ženy: Slovakia

Základné fakty o tour:

8 regionálnych kôl + finále

Počet tímov: 154

Počet hráčov:411

Počet zápasov:551

Veľká vďaka patrí našim partnerom Budiš, Unilabs, Šport.sk, MČ – Bratislava Ružinov, BBalltown a The Streets. Ako už bolo vyššie spomenuté, bez lokálnych partnerov a spoluorganizátorov by nebolo možné tour usporiadať, takže ďakujeme Lučenec, Komárno, Svit, Handlová, Košice, Trenčín, Nitra a Sereď!

Fotogaléria: fotogaléria

Informácie z finále: informácie