V sobotu, 28. augusta sa uskutoční veľké finále slovenskej 3×3 tour. Počas dvoch mesiacov bojovali tímy v kategóriách Elite (muži), Ženy, a U18 chlapci. Dievčenskú kategóriu do 18 rokov sme spájali so ženami. Do záverečného finále postúpilo 16 tímov v Elite a po 6 tímov v Ženách a U18 chlapcoch.

Počas spomenutých dvoch mesiacov, mali možnosť diváci vidieť podujatia v 8 slovenských mestách. Spolu sa odohralo 551 zápasov a zapojilo sa 408 hráčov a hráčok v 151 tímoch. Našu tour navštívili zahraničné družstvá z Česka, Chorvátska, Bosny Hercegoviny, Ukrajiny…..Nechýbala slovenská špička a veľké množstvo či už bývalých reprezentantov, bývalých či aktívnych extraligistov, extraligistiek a mladé slovenské talenty.

Prvý krát v histórii postupuje tento rok víťaz kategórie Elite na prestížne podujatie WORLD TOUR. Pevne veríme, že sa na tomto špičkovom evente predstaví slovenský tím. Miestom podujatia tzv. Masters turnaja, teda zástavky WORLD TOUR bude nedaľeká Praha, kam zavíta svetová špička v 3×3 basketbale.

Chceli by sme týmto pozvať všetkých fanúšikov 3×3 basketbalu, basketbalu a vôbec ľudí na sobotu 28. augusta do bratislavskej Eurovea, kde sa bude finále odohrávať, už tradične pri soche M.R. Štefánika. Finálový turnaj sa odohrá na dvoch kurtoch, so začiatkom o 10:00. Nebude chýbať live stream prostredníctvom mediálneho partnera šport.sk a našich sociálnych sietí. Prenos bude spustený od 12:00, krátke štúdio začne 15:20 a komentovaný live stream odštartuje 15:40!

Základné informácie:

miesto podujatia: Eurovea, Pribinova 8, 811 09 Bratislava

začiatok: 10:00

vstup je voľný