Už tradičným dejiskom finálového turnaja SBA 3×3 Tour je námestie pri nákupnom centre Eurovea. Slovenské i zahraničné družstvá bojovali od mája na 8 kvalifikačných kolách v 8 slovenských mestách o postup medzi najlepšie tímy  v kategórii ELITE, Ženy a U18 chlapci. Počas posledných dvoch mesiacov sa do SBA 3×3 Tour zapojilo 473 hráčov a hráčok, ktoré sme mali možnosť vidieť v 162 tímoch a .odohralo sa 412 zápasov.

Finále v atraktívnom prostredí bratislavskej Eurovea, kde je fluktuácia ľudí naozaj veľká, má vždy svoje čaro a je divácky najatraktívnejším podujatím. Diváci si budú môcť vychutnať podujatie naživo ale aj prostredníctvom komentovaného live streamu a tento rok aj prostredníctvom RTVS Šport(záznam). Sobotňajšie finále sa bude hrať na troch kurtoch v troch kategóriách. Začiatok podujatia je naplánovaný na 9:00.

V kategórii ELITE sa historicky prvý krát v rámci SBA 3X3 Tour predstavia dva tímy zo svetovej top desiatky. V Bratislave privítame svetovú jednotku tím UB a svetovú sedmičku tím Vienna. Okrem nich bude v akcii reprezentácia Česka, naša úspešná repre do 23 rokov, ktorá sa pripravuje na FIBA World Cup a  aj 3×3 tím slávneho Partizanu Belehrad. Diváci tak budu môcť vidieť priamu konfrontáciu našich tímov s absolútnou svetovou špičkou, majstrami sveta a účastníkmi olympiády. Víťaz SBA 3×3 Tour v kategórii ELITE postupuje na World Tour do holandského Utrechtu.

V ženskej kategórii sa predstavia reprezentačné družstvá Rakúska, Česka, Ukrajiny, naše slovenské tímy. V kategórii U18 chlapci sa predstaví užšia slovenská špička.

Pozývame všetkých na sobotu 13. augusta, do Eurovea pozrieť si špičkový 3×3 basketbal, pozrieť si najmladší olympijský šport.

Marek Adamčík (3×3 Slovenská basketbalová asociácia): „ Čas beží neúprosne rýchlo, opäť tu máme finále, na ktoré sa veľmi teším. V Eurovea pripravujeme kvalitné zázemie pre hráčov i divákov. Veľmi nás teší spolupráca s RTVS Šport. Po júlovej organizácii špičkového FIBA podujatia Nations league tu máme ďalší organizačný vrchol. Tour organizovaná Slovenskou basketbalovou asociáciou patrí k úzkej skupine svetových tour odkiaľ víťaz postupuje do prestížneho kolotoča WORLD TOUR, čo je veľký úspech pre nás, ako asociáciu a taktiež našu krajinu. V rámci FIBA sme si 3×3 basketbalom vybudovali rešpekt a berú nás ako rovnocenného partnera, čo si treba vážiť. Veľkým zadosťučinením pre celý organizačný tím je fakt, že v sobotu sa v Bratislave predstaví absolútna svetová jednotka tím UB, svetový sedmička tím Vienna, je to akoby ste sa konfrontovali s víťazom mužskej Euroligy. Srdečne pozývam všetkých na sobotu pozrieť si špičkový 3×3 basketbal.“

Miesto podujatia: Eurovea, Bratislava, Pribinova 8

Datum: 13.8. 2022

Začiatok podujatia: 9:00

Rozpis: SBA 3×3 Tour 2022 – Eurovea, Bratislava – FINAL (fiba3x3.com)

Live stream: (7) 3×3 Slovakia Basketball | Facebook