V sobotu 14. mája odštartovala SBA 3×3 Tour 2022 pred OC Galéria v košickej mestskej časti Západ. Súperilo sa v dvoch kategóriách na dvoch kurtoch a to v mužskej Elite a chlapcov do 18 rokov. Príjemné počasie a krásne prostredie privítalo 20 teamov. Celkovo sme mali možnosť vidieť v akcii 74 hráčov v 33 zápasoch.

V rámci kategórie ELITE sa predstavil náš novotvoriaci sa reprezentačný výber mužov, ktorý sa pripravuje na kvalifikáciu o Euro Cup. Tá sa bude konať v dňoch 3.6. – 4.6. v Tel Avive. Druhým reprezentačným výberom, ktorý sa turnaja zúčastnil bola náš výber do 23 rokov, ktorý čaká na jeseň FIBA 3×3 U23 World Cup. Z tradičných účastníkov sme mali možnosť vidieť minuloročného víťaza team Meferes a Energy Team. Veľmi nás teší, že aj v kategórii do 18 rokov sa formujú mladé zaujímavé družstvá, ktoré majú chuť zapojiť sa do jednotlivých zástavok celej tour. Pre budúcnosť tohto olympijského športu je to len pozitívna správa.

Bol to ideálny turnaj na úvod celej tour v príjemnom počasí s kvalitným obsadením a zaujímavými zápasmi. V akcii sme mali možnosť vidieť mládežníckych reprezentantov, extraligových hráčov a opory 3×3 reprezentácii z nedávnej minulosti. Veľká vďaka patrí mestskej časti Košice – Západ a konkrétne Dominikovi Bérešovi za skvelú spoluprácu.

Košice ďakujeme. Už o dva týždne sa tour predstaví premiérovo v Žiari nad Hronom. Neváhajte, prihláste svoj tím.

Výsledkový servis:

SBA 3×3 Tour 2022 – Terasa streetbasket (fiba3x3.com)

Celkové umiestnenie: Elite

  1. Miesto: Meferes
  2. Miesto: Slovakia U23
  3. Miesto: Slovakia

Celkové umiestnenie: U18 chlapci

  1. Miesto: Saints
  2. Miesto: 3×3 Trenčín
  3. Miesto: Majitelia hry

Fotogaléria:

(2) Facebook

Kalendár podujatí:

28.5.    Žiar n. Hronom

4.6.      Lučenec

11.6.    Bratislava – Petržalka

25.6.    Sereď

9.7.      Komárno

23.7.    Handlová

6.8.      Trenčín

13.8.    Eurovea – Bratislava FINAL