Handlová bola jedným z mála tradičných miest, kde sa nám vrtochy počasia vyhýbali. Tento rok sme dúfali až do poslednej chvíle, že sa nám búrka vyhne, žiaľ opak bol pravdou. Lokálny organizátor Ondrej Haviar mal však všetko perfektne zorganizované a vyraďovacia fáza sa tak odohrala v prostredí zrekonštruovanej športovej haly.

Handlová už tradične pripravila perfektné podmienky na odohratie kvalitného turnaja. Vzhľadom na menší počet tímov, sme na námestí Baníkov rozložili dva kurty na ktorých sa až do búrky odohrali zápasy v dvoch kategóriách Elite a U18 chlapcov. Diváci či už v hale, alebo na námestí mali možnosť vidieť v akcii 23 tímov v dvoch kategóriách. Do zápasového diania sa zapojilo 80 hráčov v 43 zápasoch. Každý jeden mal svoju jedninčnú atmosféru a zaujímavý priebeh.

V kategórii ELITE sa predstavila celá naša špička, domáci tím Energy, Meferes, Letný Vánok, AOS, veľa zaujímavých mien. Zo zahraničných tímov mali diváci možnosť vidieť maďarskú reprezentáciu. Kategória U18 mala naplánovaný rozpis pre 5 tímov, žiaľ nezodpovedný prístup 2 tímov spôsobil fakt, že sa nakoniec kategória U18 zúžila na 3 tímy. Pre budúcnosť by sme radi apelovali na všetkých účastníkov, aby svoje tímy odhlasovali čo najskôr. Platí to samozrejme aj pre kategóriu ELITE.

Veľká vďaka patrí vyššie spomenutému Ondrejovi Haviarovi a samozrejme mestu Handlová. Pevne veríme, že o rok si nájde cestu na handlovské námestie ešte väčší počet hráčov a hráčok zo Slovenska a z okolitých krajín, pretože si to zaslúžia lokálni organizátori a vôbec ľudia, vďaka ktorým je tento turnaj pevnou súčasťou kalendára SBA 3×3 Tour.

výsledkový servis: SBA 3×3 Tour 2022 – Handlová (fiba3x3.com)

fotogaléria: (5) Facebook

Umiestnenie ELITE:

  1. miesto MEFERES
  2. miesto SLOVAKIA u23
  3. miesto ENERGY TEAM

Umiestnenie U18:

  1. miesto SAINTS
  2. miesto TABLIČKÁRI
  3. miesto PRIEVIDZA BASKETBALL

SBA 3×3 Tour pokračuje 6. augusta posledným kvalifikačným kolom, ktoré privíta Trenčín. Neváhaj a prihlás svoj tím.