Krásne atraktívne prostredie komárňanského námestia, ideálne počasie a kvalitné obsadenie taká bola v skratke ďalšia zastávka SBA 3×3 Tour 2022. Námestie generála Klapku v Komárne žilo uplynulú sobotu 3×3 basketbalom. Vďaka Ladislavovi Stojanovovi ako lokálnemu organizátorovi a otcovi myšlienky priviesť tour do Komárna sa podarilo zorganizovať výborné športové divadlo, ktoré prilákalo množstvo divákov.

V Komárne sa hralo na troch kurtoch  v dvoch kategóriách a to mužskej Elite a chlapčenskej U18. Do turnaja bolo zaregistrovaných 28 tímov, celkovo 108 hráčov. Ako už bolo spomenuté, diváci mali možnosť na troch kurtoch vidieť 53 zápasov. V akcii okrem tradičných slovenských tímov ako Meferes, Letný Vánok, Energy team, Lufty a mnoho ďalších, prišli do Komárna dve svetové legendy 3×3 basketbalu a to čerstvý majster sveta Dejan Majstorovič so svojim tímom UB a účastník olympiády poľský reprezentant Michale Hicks s tímom Ambasadorzy. Návštevníci tak mali možnosť vidieť, ako sa hrá 3×3 basketbal na tom najvyššom leveli.

V mužskej „ELITE“ kategórii bol jednoznačným favoritom srbský tím UB, ktorý rolu splnil do bodky a vo finále proti slovenskému tímu Energy ukázal prečo patria k top tímom sveta, aj keď treba pripomenúť, že či už tím Meferes, alebo Energy nepredali svoju kožu lacno a ich cestu za celkovým víťazstvom im pomerne slušne okorenili. O najväčšie prekvapenie sa postaral tím Lufty na čele s reprezentantom Slovenska do 23 rokov Jurajom Lášticom, ktorý vo štvrťfinále vyradil tím Michaela Hicksa Ambasadorzy 3×3. Vo výbornej forme sa ukázal aj Samuel Volárik, ktorý sa predviedol naozaj skvelým výkonom, práve vo finále proti aktuálnym majstrom sveta. Pred ďalším podujatím svetovej série FIBA 3×3 U23 Nations League je to naozaj skvelé, že sú obaja naši reprezentanti v tak dobrej forme.

Chlapci v kategórii do 18 rokov predviedli opäť mnoho skvelých výkonov, diváci mali možnosť vidieť zaujímavé zápasy. Aj napriek tomuto všetkému by sme boli radi videli ešte viac tímov v tejto kategórii.

Ďakujeme Komárno, výborní ľudia, krásne prostredie a špičkové tímy. Tešíme sa opäť o rok!

Najbližšie podujatia:

23.7. Handlová

6.8. Trenčín

13.8. Finále, Bratislava, Eurovea

Výsledkový servis: SBA 3×3 Tour 2022 – Komárno (fiba3x3.com)

Fotogaléria: Facebook

Záverečné poradie: Elite

  1. Miesto UB
  2. Miesto Energy team
  3. Miesto Meferes

Záverečné poradie: U18 chlapci

  1. Miesto Saints
  2. Miesto 3×3 Trenčín
  3. Miesto Young Guns