Slovenská basketbalová asociácia, ako organizátor SBA 3×3 Tour, spustil prihlasovanie na jednotlivé podujatia. Pripravených je 8 kvalifikačných kôl v 8 mestách po celom Slovensku. V rámci noviniek, po prvýkrát zavítame do Stupavy, kde v spolupráci s MI basketbalová akadémia a mestom Stupava pripravujeme veľký športový festival. Vraciame sa do Nitry, kde v spolupráci s nákupným centrom PROMENADA NITRA pripravujeme dvojdňový 3×3 basketbalový sviatok. S veľkou zmenou prichádzajú Košice, kde sa po 7 ročníkoch presúvame do samého srdca mesta, do krásneho prostredia mestského parku na zrekonštruované ihrisko PLAYKO. V rámci bratislavského kola bude tour súčasťou najväčšie kultúrneho podujatia na území Petržalky. SBA 3×3 Tour bude počas dvoch hracích dní súčasťou  DNÍ PETRŽALKY. Už tradične sa vraciame do skvelého prostredia miest Sereď, Handlová, Lučenec. Veľké veci pripravujeme v opätovne v Komárne. Súčasťou viacerých podujatí budú detské mini turnaje, čo nás ako organizátora veľmi teší. Pre všetkých účastníkov v kategóriách mužov a žien sú pripravené tour dresy. Prihlasovanie je otvorené v kategóriách mužov (OPEN), žien a U18 chlapci.

SBA 3×3 súčasťou FIBA 3×3 pro – kolotoča bude aj tento rok. Celá tour má status QUEST, čo znamená, že víťaz veľkého finále získa miestenku na World Tour. Tento rok sme dostali ticket do rumunskej Constanty.

Okrem športových výziev sme tento rok pristúpili aj na charitatívny motív a v spolupráci s o.z. Malíček, budeme spoločne pomáhať predčasne narodeným deťom a ich rodinám.

Marek Adamčík (3×3 Slovakia basketball): “ Som rád, že sa nám aj v tejto neľahkej dobe, podarilo dať dokopy naozaj skvelé podujatia, ktoré všetkých nadšencov 3×3 basketbalu čakajú od 13. mája. Je skvelé, že SBA 3×3 Tour je opätovne súčasťou profesionálneho okruhu FIBA 3X3 a že tímy majú možnosť postúpiť na prestížnu FIBA 3×3 World Tour aj tento rok. Celý organizačný tím pracuje tak , aby naše podujatia spĺňali prísne štandardy. Chcem sa touto cestou poďakovať Slovenskej basketbalovej asociácii a všetkým lokálnym partnerom, bez ktorých by nebolo možné národnú 3×3 tour zorganizovať. Ako už bolo spomenuté vyššie,  rozhodli sme sa spolupracovať s občianskym združením Malíček, ktoré pomáha predčasniakom a pevne verím, že aj prostredníctvom našej tour pomôžeme dobrej veci.“

Kalendár SBA 3×3 Tour 2023:

13.5. Lučenec
20.5. Košice
  3.6. Stupava
17.6. – 18.6. Nitra
24.6. – 25.6. Bratislava – Petržalka
  1.7. Sereď
  8.7. Komárno
22.7. Handlová
12.8. Finále, Eurovea, Bratislava
Prihlasovanie:
Vyhlásenie súťaže: poprosíme dôkladne preštudovať: