Slovenská basketbalová asociácia a oddelenie 3×3 basketbalu zorganizovalo ďalšie z podujatí SBA 3×3 Tour 2024. Premiérovo sme sa predstavili v bývalej bašte slovenského mužského basketbalu, v malebnom vinárskom mestečku neďaleko Bratislavy, v Pezinku.

V spolupráci s miestnym BK Pezinok, sme sa rozhodli spopularizovať prácu tohto basketbalového klubu, ktorého snahou je prinavrátiť kvalitný basketbal do tohto mesta. SBA 3×3 Tour tak bola ideálna príležitosť pomôcť basketbalu v Pezinku. Kurty sme rozložili v centre mesta, pri Dome kultúry. Piatkový program patril mládežníckym kategóriám BK Pezinok, kde si v rámci popoludňajších hodín strúhli peknú porciu 3×3 zápasov na dvoch kurtoch. Sobota patrila hlavnému turnaju, kde sa už tradične bojovalo, samozrejme v rámci fair play, o body do tabuľky a postup na bratislavské finále.

Veľmi nás potešilo, že sa v rámci kategórie U18 predstavilo 11 tímov. Diváci mali možnosť vidieť veľkú, celodennú prociu, kvalitných mládežníckych zápasov, aj so zahraničnou účasťou z Litvy, ktorá do Pezinka na 3×3 tour zavítala.

V mužskej kategórii sa predstavili víťazi z prvého podujatia 3×3 BBalltown, ArtofStreets, reprezentačná 23ka, ale aj veľmi zaujímavý tím z Litvy pod názvom Sanit. Aj v kategórii mužov, sme videli veľa zaujímavých a aj emočne vypätých súbojov. Víťazom sa opäť stal tím 3×3 BBalltown, ktorý ukoristil celkové druhé víťazstvo nad tímom 3×3 Black.

Výsledkový servis:

Open:

1.miesto 3×3 BBAlLTOWN

2.miesto 3×3 Black

3. miesto Sanit

U18:

1. miesto LuftyU18

2. miesto Sanit U18

3. miesto Sanit U17

Informácie o podujatí:

SBA 3×3 Tour 2024 – Pezinok (fiba3x3.com)

Live stream:

3×3 Slovakia Tour 2024 – Pezinok – LIVE (youtube.com)

Foto: už čoskoro…

SBA 3×3 Tour pokračuje až 22. – 23. júna na Dňoch Petržalky v Bratislave. Predtým sa však vidíme na školskom SUPERFINÁLE, projektu ŠKOLSKÝ ŠPORT, kde sa stretne v Xbionic 8 krajských víťazov, žiakov a žiačok základných škôl.

Ďalšie z významných projektov, ktoré predchádzajú nasledujúcej zástavke SBA 3×3 Tour bude bratislavská kvalifikácia na FIBA 3×3 Euro cup a taktiež svetová séria reprezentácií do 23 rokov Nations league, ktoré sa uskutočnia v dňoch 15.6. – 20.6.