Rýdzo slovenskou záležitosťou bolo napokon vyvrcholenie druhého turnaja v rámci SBA 3×3 Tour, ktorý sa v sobotu za účasti 26 tímov uskutočnil v Košiciach. Najsledovanejšiu aj najatraktívnejšiu kategóriu mužov ovládol  ENERGY TEAM 69, ktorý si vo finále poradil s tímom Jaromír Jágr po výsledku 18:13. Bronz získal takisto slovenský WORLDIGO TeamMEFERES. Víťazný celok sa môže tešiť na účasť na finálovom turnaji 3×3 Tour v Bratislave, kde si zahrá o miestenku na vrcholné podujatie v Moskve.
Chlapcom z ENERGY TEAM 69 neubralo z energie ani cestovanie do Košíc a v podstate pohodlne potvrdili rolu favorita. Esá ako Ondrej Haviar, Lukáš Hoferica, Dávid Krč a Michal Podhorský ani iné, než víťazné ambície nemohli mať. Kategóriu žien ovládlo družstvo s názvom Pre istotu, no a medzi mladíkmi do 18 rokov dominovalo zoskupenie Under Armour.

Na turnaj, ktorému predchádzalo dvojdňové súperenie školákov a aj VIP turnaj, sa prišiel pozrieť aj primátor mesta Košice Richard Raši. „V prvom rade musím povedať, že som veľmi rád, že SBA 3×3 Tour zavítala práve do Košíc a ďakujem všetkým zúčastneným za skvelú atmosféru, ktorú ste tu vytvorili. Samozrejme, držím vám všetkým palce, ukážte, aký je 3×3 basketbal atraktívny šport,“povedal v krátkom príhovore Richard Raši. Aktívne si na VIP turnaji zahral aj starosta mestskej časti Košice-Západ Ján Jakubov, no a organizačne aj moderátorsky všetko zastrešoval šéf kultúry v spomenutej mestskej časti Dominik Béreš.

O tom, že v Košiciach sme videli skvelé športové podujatie, po ktorom vládla všeobecná spokojnosť, svedčia aj slová generálneho sekretára Slovenskej basketbalovej asociácie Ľubomíra Ryšavého: „Chcem sa v mene SBA poďakovať organizátorom z Košíc a predovšetkým primátorovi mesta Richardovi Rašimu za podporu basketbalu v meste.“

Najlepší hráčov trojkového basketbalu uvidia fanúšikovia najbližšie v Žiline 11. júna, kde na podujatí SBA 3×3 Tour spoločne podporíme aj boj proti rakovine, no a veľké finále je na programe 10. júla v Bratislave pri obchodnom centre Eurovea.

Výsledky SBA 3×3 Tour Košice:

Muži
1. ENERGY TEAM 69
2. Jaromír Jágr
3. WORLDIGO TeamMEFERES

Ženy:
1. Pre istotu
2. Srdcom východniar
3. Minibusarky

Chlapci do 18 rokov:
1. Deez Nuts
2. Bulls
3. Klofo