Uplynulý víkend sa SBA 3×3 Tour 2023 presunula do metropoly východu, do Košíc. Po dlhých rokoch, kedy bolo našim domovom námestie pred OC Galéria, sme sa presunuli bližšie k centru, konkrétne na ihrisko PLAYKO, ktoré je situované v mestskom parku.

Piatok žilo ihrisko projektom ŠKOLSKÝ ŠPORT. Dievčatá a chlapci z celého košického kraja hrali o postup na záverečné celoslovenské SUPERFINÁLE, ktorého súčasťou je tento rok po prvýkrát 3×3 basketbal.  32 našlapaných mládežníckych zápasov, v krásnom outdoor prostredí a v príjemnom počasí, prinieslo veľké množstvo zaujímavých zápasov v oboch kategóriách.

Sobota už tradične patrila SBA 3×3 2023. Veľmi nás teší veľké množstvo chlapčenských tímov v kategórii do 18 rokov. Žiaľ menšie množstvo tímov v mužskej kategórii OPEN nás donútilo spojiť obe kategórie. Turnaju to na kvalite neubralo, naopak, mladší 3×3 baskeťáci mali možnosť preveriť si svoje schopnosti v náročnejších súbojoch so svojimi starším protihráčmi. Veľmi nás mrzí, že v tradičnej bašte ženského basketbalu, sme neotovorili túto kategóriu. Ale, to je na inú a dlhšiu tému.

Diváci ktorí si našli cestu do mestského parku mali možnosť vidieť v akcii 56 hráčov v 15 tich tímoch. Naživo, alebo prostredníctvom nášho live streamu mohli diváci zhlianduť  30 zápasov na dvoch kurtoch. V akcii nechýbali naše novotvoriace sa reprezentácie U21 a U23. Do turnaja zasiahli aj viacerí extraligoví hráči ako Michal Čekovský, Šimon Turza, či Adam Monček.

Veľká vďaka patrí Petrovi Berinšterovi, Košickému samosprávnemu kraju, mestu Košice a mestskému podniku Správa mestkej zelene v Košiciach. Pevne veríme, že sme nové miesto pokrstili ako sa patrí a budúci rok, Košice opäť ožijú 3×3 basketbalom.

Výsledkový servis: SBA 3×3 Tour Playko Košice (fiba3x3.com)

Fotogaléria: (3) Facebook

Live stream: už čoskoro na youtube kanáloch slovakbasket a 3x3slovakbasket