Minibasketshow 2019/2020 – sezónu dohráme v septembri/októbri 2020

Vzhľadom na situáciu spôsobenú pandémiou covid – 19, sme boli nútení prerušiť aktivity týkajúce sa FIBA projektu. Rozhodli sme sa pre regulérne dohratie ročníka  2019/2020. V mesiaci september dohráme posledné dve regionálne kolá v Spišskej Novej Vsi a Košiciach. Celoslovenské finále sa uskutoční v prvej polovici októbra. O všetkých informáciách, týkajúcich sa dohratia ročníka budeme všetky kluby včas informovať.

 

3 .regionálne kolo Minibasketshow 2019/2020

Diplomat Aréna, Piešťany

V poradí tretie kolo projektu podporovaného FIBA pod názvom Minibasketshow sa uskutočnilo v nádhernej piešťanskej Diplomat Aréne, ktorá je domovským stánkom ženského extraligového klubu Piešťanské Čajky.

V rámci tretieho regionálneho kola sa v Piešťanoch predstavili predprípravky a prípravky fungujúce či už pod hlavičkou školy, ktorá spolupracuje s lokálnym klubom, alebo priamo pod hlavičkou klubu z piatich miest. O postupoví miestenku zabojovali družstvá z Prievidze, Považskej Bystrice, Serede, Lúky a Nitry.

Osem tímov bolo rozdelených do dvoch skupín, kde sa tuho, ale férovo bojovalo o to, kto sa predstaví vo finálovom zápase a kto zabojuje o bronzové medaile. Samozrejme len úspešný finalista mohol postúpiť do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať 1.mája v Bratislave.

Skupiny:

Skupina A

1

SPU Nitra

2

ZŠ  Lúka

3

P.Bystrica – Súkromná ZŠ DSA

4

MBA Prievidza

 

Skupina B

1

UKF Nitra

2

P. Bystrica – ZŠ sv. Augustína

3

Lokomotíva Sereď

4

Prievidza – ZŠ Sama Chalupku

 

Po napínavých súbojoch v základných skupinách, sa vykryštalizovala finálová dvojica zložená z tímov MBA Prievidza a ZŠ sv. Augustína z Považskej Bystrice. V súboji o tretie miesto sa strela SPU Nitra a  ZŠ Sama Chalupku z Prievidze. Víťazom tretieho regionálneho kola a zároveň tretím postupujúcim finalistom sa stal tím MBA Prievidza, ktorý vo finále zdolal družstvo zo ZŠ sv. Augustína v pomere 12:1. Súboj o tretie miesto sa niesol v réžii chlapcov a dievčat z klubu SPU Nitra, ktorý porazili deti zo ZŠ Sama Chalupku 11:3.

 Marek Adamčík (SBA):“Ďakujeme všetkým účastníkom, teší nás, že sme otvorili brány krásnej športovej haly deťom z rôznych miest Slovenska. Mohli si tak vyskúšať, aké to je hrať na palubovke, kde sa odohrávali zápasy európskeho pohára, reprezentačné zápasy a v neposlednom rade, zápasy našej ženskej extraligy.“

Záverečné poradie:

 1. miesto MBA Prievidza
 2. miesto ZŠ sv. Augustína – Považská Bystrica
 3. miesto SPU Nitra

Foto: http://bit.ly/39FNy0V

————————————————————————————————————————————–

Druhé regionálne kolo Minibasketshow 2019/2020 – Bratislava

Až tri ihriská a viac ako 150 detí ročníka 2010 a mladší sa zúčastnili na druhom regionálnom kole Minibasketshow. Domovský stánok bratislavského Interu hostil toto podujatie už niekoľko krát, avšak toto podujatie patrilo zatiaľ k tým naj. Počas dňa sa odohralo 22 zápasov.

Využité boli všetky možnosti, ktoré Eurovia Aréna ponúka a to hlavnú, veľkú halu, ako aj rozcvičovňu. Z pohľadu Minibasketshow sa do regionálneho kola zapojilo osem tímov z Bratislavy a okolia, čo znamená 10 družstiev. Regionálni tréneri podporovaní Slovenskou basketbalovou asociáciou dostali motivačný bonus vo výške 50 € za účasť.

Systém turnaja bol jednoduchý. Tímy rozdelené do dvoch skupín bojovali o prvé miesto ktoré zaručovalo účasť vo finále. Skupinové zápasy priniesli zaujímavé zápletky, ktoré sa rozhodovali doslova v posledných sekundách. Víťazom skupiny A sa stala domovská prípravka reprezentujúca BK Inter Bratislava. Ich finálovým partnerom sa stal tím reprezentujúci MBK Karlovka. Práve finálový duel patril k tým pravým vrcholom dňa. Po dramatických súbojoch a napínavých súťažiach si nakoniec výhru a postup na celoslovenské finále vybojovalo družstvo MBK Karlovka v pomere 7: 6. V zápase o tretie miesto sa stretol dievčenský tím reprezentujúcu ŠBK Šamorín, ktorý zdolal ZŠ Lachovu, ktorá reprezentovala klub BSC Bratislava  10:4.

Ceny deťom odovzdával generálny sekretár Slovenskej basketbalovej asociácie Mgr. Andrej Kuffa, ktorý sa poďakoval účastníkom druhého regionálneho kola a víťazovi poprial veľa šťastia na celoslovenskom finále.

Ďalšie kolo sa uskutoční v marci 2020 v piešťanskej Diplomat Aréne.

Poradie družstiev:

 1. Miesto MBK Karlovka
 2. Miesto BK Inter
 3. Miesto ŠBK Šamorín

Program MBS 2019/2020:

3.12. 2019 Žiar nad Hronom

11.12. 2019 Bratislava

5.3. 2020 Piešťany

marec 2020 Spišská Nová Ves

29.4 Košice

Prvé Regionálne kolo MINIBASKETSHOW – Žiar nad Hronom

Ďalší ročník projektu MINIBASKETSHOW sme odštartovali v Žiari nad Hronom za výdatnej podpory miestneho basketbalového klubu MŠK BK Žiar nad Hronom. Krásna moderná športová hala privítala osem tímov, zložených z chlapcov a dievčat ročníka 2010 a mladší.

Cieľom projektu je nadchnúť deti pre tento náš krásny šport a práve preto je koncept postavený viac na tímových súťažiach a tímovom duchu ako na samotnej hre. Súčasťou prvého kola boli domáce družstvá z miestneho klubu MŠK BK Žiar nad Hronom, ŠBK Handlová, BK Junior Levice, BK ŠKP Banská Bystrica a ŠKP BBC Banská Bystrica. Všetky zúčastnené tímy sú zároveň súčasťou projektu Slovenskej basketbalovej asociácie, platení tréneri. Tento rok sme sa rozhodli podporiť až 38 klubových trénerov prípraviek. Novinkou je, že tréner dostane  bonus vo výške mesačnej dotácie za účasť so svojim družstvom v regionálnom kole.

Žiar nad Hronom patrí tradične ku kvalitným podujatiam, čo sa potvrdilo aj tento rok. Osem tímov bolo rozdelených do dvoch skupín, v ktorých sa bojovalo o prvé dve  miesta. Prvé zabezpečovalo postup do finále a druhé boj o tretie miesto.

Víťazmi základných skupín a teda finalistami sa po dramatických súbojoch stali ZŠ Ďumbierska z B. Bystrice a domáca II. Základná škola Žiar nad Hronom. Súboj bol aj napriek presvedčivému výsledku zaujímavý a pre deti určite atraktívny. V pomere 10:2 zvíťazila prvá menovaná ZŠ Ďumbierska a stala sa tak aj prvým finalistom tohto ročníka Minibasketshow. V súboji o tretie miesto porazila ZŠ Saratovská z Levíc družstvo ZŠ Radvanská 6 : 7.

Mgr. Marek Adamčík (koordinátor projektu):“ Ďalší ročník úspešne odštartoval, veľmi rád by som sa v mene Slovenskej basketbalovej asociácii poďakoval miestnemu klubu MŠK BK Žiar nad Hronom za skvelú organizáciu a pomoc. Naším cieľom je pomôcť klubom v regiónoch nadchnúť deti začínajúce v ich klube, prípadne presvedčiť aby sa basketbalu venovali naplno.  Pevne veríme, že okrem trička s basketbalovou tématikou a príjemne stráveného dňa basketbalom si deti odniesli pozitívnejší vzťah k tomuto športu a aj tento náš projekt bude na ne pôsobiť ako výrazný motivačný faktor.“

Ďalšie regionálne kolo sa uskutoční 11. decembra v bratislavskej Eurovia Aréne.

 

Zápas o tretie miesto:

ZŠ Radvanská  BB : ZŠ Saratovská LV 6 : 7

Finále:

 1. MŠK BK II. ZŠ Žiar nad Hronom : ZŠ Ďumbierska BB 2 : 10

Celkové poradie:

 1. ZŠ Ďumbierska
 2. MŠK BK Žiar II. ZŠ Žiar nad Hronom
 3. ZŠ Saratovská

——————————————————————————————————————–

SEZÓNA 2019/2020

Aj v sezóne 2019/2020 rozbehla Slovenská basketbalová asociácia projekt platených trénerov prípraviek a projekt Minibasketshow.

Vďaka FIBA Development fund môžeme v tejto sezóne podporovať 38 mládežníckych trénerov, ktorí splnili kritériá určené Slovenskou basketbalovou asociáciou. Tým pádom podporujeme 29 klubov po celom Slovensku. Podpora od SBA nie je len v podobe platu trénera, ale aj v materiálnej. Tento rok dostanú podporované kluby špeciálne odľahčené basketbalové lopty číslo štyri určené pre basketbalový rast a rozvoj najmenších baskeťákov a baskeťáčok.

Súčasťou projektu je aj dlhodobá postupová súťaž známa ako Minibasketshow. Primárne sa do projektu zapojí 38 podporených prípravok (29 klubov), ktoré sú rozdelené do piatich regionálnych kôl. Našou snahou je otvoriť mladým, budúcim nositeľom basketbalovej kvality, brány veľkých športových hál, kde sa hráva najvyššia slovenská basketbalová súťaž mužov a žien. Tento školský rok sa môžu tešiť ročníky narodenia 2010 a mladší.

V tomto školskom roku budú môcť deti navštíviť bratislavskú Eurovia Arénu, piešťanskú Diplomat Arénu, košickú Angels Arénu, krásnu zrekonštruovanú mestskú halu v Žiari nad Hronom a extraligovú halu v Spišskej Novej Vsi. Veľké finále sa uskutoční 1.5. 2020 v rámci tradičného podujatia plného športu UNIHRY.

Mgr. Marek Adamčík: „Slovenská basketbalová asociácia je veľmi rada, že projekty, ktoré sa nastavili akceptuje FIBA a na základe výstupov nám poskytla aj tento rok významnú dotáciu. Primárnym cieľom bolo navýšiť počet podporovaných trénerov, čo sa nám aj podarilo. Taktiež sa veľmi tešíme na nový ročník Minibasketshow. Veľké pozitívum je, že sa vraciame do košickej Angels Arény, domovského stánku nášho najúspešnejšieho ženského klubu a tiež nás veľmi teší, že sa predstavíme aj v tradičnom basketbalovom meste v Spiškej Novej Vsi.“

Program MBS 2019/2020:

3.12. 2019 Žiar nad Hronom

11.12. 2019 Bratislava

5.3. 2020 Piešťany

marec 2020 Spišská Nová Ves

29.4 Košice

1.5. finále – Bratislava

——————————————————————————————————————

FINÁLOVÝ TURNAJ MINIBASKETSHOW 208/2019

Päť úspešných postupujúcich z regionálnych kôl po celom Slovensku si zmeralo sily vo vzájomných zápasoch, počas finálového turnaja projektu SBA Minibasketshow v školskom roku 2018/2019. 

Športova hala extraligového klubu BK Inter Bratislava, ktorá nesie nový názov Eurovia Aréna, sa stala dejiskom zaujímavého doobedia plného radosti, fandenia, športu, stala sa symbolom zdravého životného štýlu, ktorý by sme radi videli u väčšiny našich detí. 

Tento ročník projektu bol určený žiakom a žiačkam základných škôl z rokom narodenia 2009 a mladší. Piatich regionálnych kôl, ktoré sa postupne konali v Bratislave, Seredi, Žiari nad Hronom, Poprade a Ružomberku sa zúčastnilo a do minibasketbalového šialenstva sa zapojilo takmer 700 chlapcov a dievčat. Rozdali sme takmer 700 tričiek s logom Slovenskej basketbalovej asociácie, medaile, poháre a v neposlednom rade aj financie pre lokálnych organizátorov v sume 2.000 €. Na finálovom turnaji sme deťom za ich výkony rozdali 50 lôpt veľkosti 6.

 

Veľmi radi by sme sa poďakovali všetkým účastníkom, školám, klubom, ktoré sa do projektu neváhali zapojiť. Tešíme sa na ďalší ročník.

Marek Adamčík (spoluautor projektu):“ Cieľom projektu a SBA je okrem iného aj popularizácia basketbalu medzi deťmi a dospievajúcou mládežou. Práve projekt Minibasketshow by mal byť akousi motiváciou pre začínajúcich baskeťakov a baskeťáčky. Snažíme sa im otvoriť dvere extraligových a prvoligových hál, dávame im možnosť behať skúsiť sa vžiť do kože profesionála. 

V obrovskej konkurencii športov musíme my ako basketbal tuho bojovať o svoje postavenie, čím bližšie dostaneme basketbal k deťom alebo k širokej verejnosti tým ľahšie sa nám bude predierať na vrchol.“

Záverečné poradie:

 1. miesto. ZŠ J. Fándlyho – Sereď
 2. miesto: ZŠ Bystrická – Ružomberok
 3. miesto: ZŠ Bystrická – Banská Bystrica

fotogaléria: https://www.facebook.com/pg/minibasketshow/photos/?tab=album&album_id=2196253423803929

video: už čoskoro

——————————————————————————————————————

MINIBASKETSHOW 2018/2019

Pondelok 18. marec a štvrtok 21. marec patrili posledným dvom regionálnym kolám Minibasketshow.

V krásnej Aréne Poprad sa stretlo 9 školských družstiev. Okrem popradských základných škôl sa predstavili školské prípravky z Michaloviec, Starej Ľubovne, Košíc, Svitu a Spišskej Novej Vsi.

Viac ako 135 dievčat a chlapcov, ročník narodenia 2009 a mladší, si vyskúšalo atmosféru veľkej športovej haly, kde hráva svoje domáce zápasy BAM Poprad, ktorý boli zároveň organizátor tohto regionálneho kola.

V troch skupinách a neskôr vo vyraďovacích zápasoch predviedli detičky chuť, bojovnosť a úžasné nasadenie pri ceste k vytúženému postupu na celoslovenské finále.  Prvé miesto a zároveň predposlednú miestenku na záverečný turnaj získala ZŠ Park Angelinum z Košíc. Srdečné blahoželáme.

Veľká vďaka patrí Alene Kováčovej a klubu BAM Poprad, ktorý sa postaral o skvelú organizáciu a bezproblémový chod celého regionálneho kola.

Štvrtok patril poslednému regionálnemu kolu, ktoré organizoval momentálne líder ženskej extraligy, klub MBK Ružomberok.  Do turnaja sa zapojilo 5 školských výberov z Ružomberka a okolia + školské družstvá z Považskej Bystrice a Liptovského Mikuláša.

Skvelá atmosféra a výborná organizácia zo strany domáce basketbalového klubu bola čerešničkou na torte. Deti mali možnosť odohrať zaujímavé zápasy na palubovke, kde sa preháňali tie najväčšie hviezdy svetového ženského basketbalu. Práve to je hlavným cieľom projektu, takouto formou motivovať začínajúce basketbalové hviezdičky k tomu, aby nabrali ten správny smer.

Marek Adamčík (koordinátor projektu):“ Absolvovali sme  5 regionálnych kôl a už teraz sa tešíme na finále, ktoré sa uskutoční  2. mája v bratislavskej Hant Aréne. Sme veľmi radi, že sme dali veľkému počtu detí možnosť vyskúšať si krásy basketbalu. Hlavnou myšlienkou tohto projektu je motivácia a pevne verím, že účasť týchto detí v jednom z regionálnych kôl motiváciou bola.“

fotogaléria:

https://www.facebook.com/pg/minibasketshow/photos/?tab=album&album_id=2133691176726821

video:

Poprad

Ružomberok:

SBA MINIBASKETSHOW 2018/2019 – Sereď, Žiar nad Hronom

Ďalšie dve regionálne kolá projektu SBA Minibasketshow 2018/2019 sa uskutočnili v rámci regiónov a to v Seredi a v Žiari nad Hronom.Na oboch podujatiach sa zúčastnilo viac ako 250 detí, chlapcov a dievčat ročníku narodenia 2009 a mladších.

V Seredi sa do turnaja zapojilo 6 školských teamov z Trnavy, Serede, Komárna a Nitry. Zo zaujímavých skupinových zápasov, ktorých súčasťou boli tradične súťaže vzišlo finálové duo Sereď a Nitra. Z celkového triumfu a postupu na finálový turnaj sa tešili žiaci a žiačky zo ZŠ J. Fándlyho zo Serede.

V Žiari nad Hronom, v krásnej mestskej športovej hale bola z doterajších ročníkov najvyššia účasť školských družstiev. Do turnaja sa zapojilo 9 škôl zo Žiaru, Banskej Bystrice, Handlovej, Levíc a Prievidze. Celkovo sa do zápasov zapojilo viac ako 135 detí.

V troch skupinách sa rozohralo veľké minibasketbalové šialenstvo. O veľké finále sa postarali školské družstvá z Prievidze a Banskej Bystrice. V zaujímavom finálovom zápase si nakoniec celkové víťazstvo a postup na finále odniesla ZŠ Ďumbierska .

Marek Adamčík: „Veľká vďaka do Serede a do Žiaru, kde sme mali vytvorené skvelé podmienky. Intenzívne pracujeme na finálovom turnaji, ktorý chceme priniesť na zaujímavé a najmä frekventované miesto. Všetky prípravky zapojené do FIBA projektu a do Minibasketshow dostanú od SBA úplne nové lopty, pripravené máme špeciálne trénerské balíčky a pracujeme na veľmi zaujímavom seminári pre tie najmenšie kategórie. V roku 2019 sa máme na čo tešiť.“

foto:

https://www.facebook.com/497800093649279/photos/?tab=album&album_id=1979864505442823

video:

Sereď

https://www.youtube.com/watch?v=GanZsYNn5cQ

Žiar nad Hronom:

—————————————————————————————————————————————–

V stredu 21.11. 2018 odštartoval nový ročník projektu SBA Minibasketshow. Tento rok je výrazné prepojenie Minibasketshow spolu s platenými učiteľmi, ktorí sú súčasťou projektu FIBA – Development fund. Na základe regionálneho rozloženia jednotlivých učiteľov/trénerov, sme sa rozhodli usporiadať 5 regionálnych kôl a jedno veľké celoslovenské finále, ktorého sa zúčastnia víťazi regionálnych kôl. Tento ročník je určený pre žiakov a žiačky základných škôl ročník narodenia 2009 a mladší. Aj tento rok je forma turnajov rovnaká. Zápas sa skladá zo súbojov 3×3 a zo súťaži zručností, ktoré majú u detí naozaj veľký úspech.

Regionálne kolo Bratislava

Športová hala Pasienky (Apollo Aréna) sa stala dejiskom prvého regionálneho kola. Z pôvodných 8 školských družstiev prihlásených na prvé podujatie sa pre chorobu do zápasového diania zapojilo 6. Školské výbery pod hlavičkami jednotlivých klubov, boli rozdelené do dvoch skupín po tri. Všetci mali garantované minimálne 3 zápasy, keďže sa hral duel aj o umiestnenie.

Semifinálové súboje rozhodli o tom, že v zápase o tretie miesto sa stretli školské výbery klubov  MBK Karlovka a Gabbo Senec a o finálový duel sa postarali BK Slovan a BSC Bratislava. Víťazom prvého regionálneho kola a zároveň prvým postupujúcim do finále sa stala ZŠ Lachova pod hlavičkou basketbalového klubu BSC.

Finále:

BSC  : Slovan          13:2

3. miesto:

Senec : Karlovka   2 : 13

Celkové poradie:

 1. miesto: BSC
 2. miesto  Slovan
 3. miesto  Karlovka
 4. miesto  Senec
 5. miesto  Šamorín
 6. miesto  Petržalka

PORGRAM MINIBASKETSHOW 2018/2019:

21.11. – Bratislava

4.12 – Sereď

7.12 – Žiar nad Hronom

v roku 2019 nás čakajú ešte dve regionálne kolá a to v Ružomberku a Poprade. Dátumy sú v štádiu riešenia. Finálový turnaj plánujeme na atraktívnom mieste, ktoré ešte necháme v tajnosti.

video:


———————————————————————————————————–

Minibasketshow 2017/2018

FINÁLE, ARÉNA POPRAD

Je dobojované, vo štvrtok 19. apríla sa uskutočnilo v Poprade veľké finále minibasketbalovej súťaže základných škôl pre deti na prvom stupni – ZŠ Minibasketshow 2017/2018. Spomedzi najlepšej šestky základných škôl z celého Slovenska uspela seredská ZŠ Juraja Fándlyho.

Do finále sa prebojovali víťazi šiestich regionálnych kôl. Svoje sily si zmerali v dvoch trojčlenných skupinách a následne vo vyraďovacích zápasoch. Súťaž pozostávala z piatich 3-minútových zápasov, v ktorých mohlo družstvo získať za víťazstvo po jednom bode a v súťažiach zručností (prihrávky, dribling, streľba, obratnosť) za výhru môžu získať tímy po dva body.

„Sme veľmi radi, že sa finále uskutočnilo v našom meste a v tejto krásnej hale. Ďakujeme SBA a našim partnerom, že s nám podarilo dôstojne zorganizovať finále tohto projektu,“ uviedla prezidentka BAM Poprad Alena Kováčová.

Cieľom samotného projektu, ktorý funguje druhým rokom, je priblížiť basketbal deťom na prvom stupni ZŠ. Počas tohtoročných kôl rozdali organizátori takmer 300 basketbalových lôpt. Každé z 450 zúčastnených detí si odnieslo aj tričko s logom SBA. Jednotliví organizátori regionálnych kôl dostali okrem finančnej podpory aj materiálne vybavenie pre svoje prípravky. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým účastníkom, jednotlivým základným školám, klubom a učiteľom.

Víťazom mohol byť napokon len jeden, bez jediného zaváhania dokráčali k prvému miestu žiaci zo ZŠ Juraja Fándlyho zo Serede. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo obhájiť titul v Minibasketshow. Obrovským úspechom je pre nás fakt, že na základe účasti v projekte, sme získali nové tváre, nových baskeťákov do nášho klubu,“ povedal tréner víťazného tímu Jakub Čomaj.

Druhé miesto obsadila ZŠ Dumbierka z Banskej Bystrice a bronz získali školáci zo ZŠ Komenského zo Svitu. Pochvalu si však zaslúžia všetci účastníci záverečného kola. „Krásna aréna, skvelé výkony, napínavé zápasy. Finále ako má byť. Ďakujeme BAM Poprad za pomoc a organizáciu finále. Sme veľmi radi, že projekt Minibasketshow je úspešný a obľúbený. Cieľom SBA je do ďalšieho roka zvýšiť počet zapojených škôl, detí a zefektívniť spoluprácu s klubmi,“ dodal k hodnoteniu spoluzakladateľ projektu Marek Adamčík.

Výsledky finálového kola Minibasketshow 2017/2018:

o 1. miesto: ZŠ Juraja Fándlyho – ZŠ Ďumbierska 10:3

o 3. miesto: ZŠ Komenského – ZŠ Francisciho 8:6

o 5. miesto: ZŠ Lachova – ZŠ Holubyho 8:6

Video:

4. – 6. kolo Minibasketshow, alebo od Žiaru, cez Spišskú až do Popradu

V dátumoch 14.3, 15.3 a 19.3 sa uskutočnili tri posledné regionálne kolá tohto ročnej edície Minibasketshow.  V každom jednom meste nás čakala skvelá organizácia, krásne, veľké športové haly, ktoré zanechali v deťoch veľa pozitívnych basketbalových zážitkov. Poslednými troma postupujúcimi školami boli, zo Žiaru nad Hronom ZŠ Ďumbierska (B.Bystrica), zo Spiškskej Novej Vsi ZŠ Komenského (Svit) a z Popradu ZŠ Francisciho. Postupujúcim srdečne gratulujeme a tešíme sa na všetkých vo finále, ktoré sa uskutoční 19. apríla v Aréne Poprad.

video:

fotogaléria :

https://www.facebook.com/minibasketshow/

Finále:

mesto: Poprad, Aréna Poprad

dátum: 19. apríla 2018

3.regionálne kolo, Trnava

V poradí tretie regionálne kolo sa uskutočnilo v Trnave. Deti z trnavských a jednej seredskej školy zavítali do Mestskej športovej haly. Dramatické súboje v basketbale a basketbalových dovednostných súťažiach najlepšie zvládli žiaci a žiačky zo základnej školy J. Fándlyho zo Serede. K postupu na finále do Popradu im srdečne gratulujeme a tešíme sa na ďalšie kolo, ktoré sa uskutoční 14.3. v Žiari nad Hronom.

Program SBA Minibasketshow 2017/2018:

14.3 Žiar nad Hronom

15.3. Spišská Nová Ves

19.3 Poprad

FINÁLE 19.4. Poprad

Video: https://www.youtube.com/watch?v=HwiRsWJOr0A&feature=youtu.be

Foto: https://www.facebook.com/pg/minibasketshow/photos/?tab=album&album_id=1591889120907032

2.regionálne kolo, Bratislava

Bratislava bola 23. novembra dejiskom ďalšieho kola projektu SBA Minibasketshow 2017/2018. V Inter hale na Pasienkoch, domovskom stánku extraligového majstra Slovenska klubu BK Inter Bratislava, mali detičky – prevažne nebasketáci možnosť zažiť atmosféru legendárnej športovej haly.

Do podujatia sa zapojilo 6 školských teamov z Bratislavy a okolia pod trénerskou taktovkou svojich učiteľov za podpory trénerov z jednotlivých klubov, čo je vlastne cieľom celého projektu. Rozšírenie členskej základne, zapojenie detí, nebasketbalistov, atraktívnou formou im predstaviť basketbal, a v neposlednom rade získať na svoju stranu učiteľa, a vedenie školy.

Atmosféra bola skvelá, na dvoch upravených ihriskách sa odohrávali súboje detí, ročníkov 2008 a mladších. Najmä súťaže, v ktorých ide o individuálne schopnosti detí a kolektívnu spoluprácu, dokázali atmosféru v hale ešte zintenzívniť.Dramatické súboje sa odohrávali najskôr v dvoch skupinách a dramatický náboj sa neskôr pre niesol aj do finálových súbojov.

Celkovým víťazom sa stala bratislavská ZŠ Lachova, ktorá v dramatickom finále porazila ZŠ Tajovského Senec. V súboji o tretie miesto sa stretli ZŠ Dubová a ZŠ Turnianska. Po zaujímavom priebehu si tretie miesto vybojovala ZŠ Dubová.Zo západného Slovenska sa sťahujeme takmer na východ. Mikulášska Minibasketshow sa predstaví v Spišskej Novej Vsi.

Marek Adamčík (spoluautor projektu): „ Opäť sme sa presvedčili, že chuť detí športovať je, že majú v sebe náboj, energiu a basketbal pre nich až tak náročný nie je. Mňa osobne veľmi teší, že cieľ projektu, ktorým je otvoriť veľké športoviská najmä detičkám – nebaskeťákom začínajú chápať aj samotný účastníci. Ďakujeme Bratislava, už teraz sa tešíme do Spišskej.“

Celkové poradie:

 1. miesto: ZŠ Lachova
 2. miesto: ZŠ Tajovského Senec
 3. miesto: ZŠ Dubová
 4. miesto: ZŠ Turnianska
 5. miesto ZŠ Drieňová
 6. miesto ZŠ Senec B

foto: https://www.facebook.com/pg/minibasketshow/photos/?tab=album&album_id=1533725083390103

video: https://www.youtube.com/watch?v=BhDx-ZxJGLA&t=6s

Program SBA Minibasketshow 2017/2018:

23.11. Bratislava

16.1 Trnava

7.3. Spišská Nová Ves

14.3 Žiar nad Hronom

19.3 Poprad

FINÁLE 19.4. Poprad

Minibasketshow 2017/2018

REGIONÁLNE KOLO PIEŠŤANY

Ďalší ročník projektu SBA Minibasketshow spustila Slovenská basketbalová asociácia v krásnej športovej hale Diplomat Aréna, v kúpeľnom meste Piešťany. Žiaci a žiačky piešťanských škôl a jednej školy zo Starej Turej predviedli svoje športové schopnosti v basketbale a basketbalových zručnostiach. Takmer 80 chlapcov a dievčat ročníka 2008 a mladší prežívali svoj debut na extraligovej palubovke Piešťanských Čajok naozaj emotívne.

Projekt SBA Minibasketshow slúži na rozšírenie basketbalovej základne preto sme sa v tomto školskom roku rozhodli práve pre ročník narodenia 2008. Systém turnaja zostal nezmenený. To znamená, že okrem basketbalových mini – zápasov, deti súťažili v štyroch disciplínach basketbalových zručností (prihrávanie, dribling, dvojtakty, agility).

Do finále, ktoré sa uskutoční v Poprade, postúpil víťaz tohto regionálneho kola, ktorým sa stala ZŠ Holubyho. Ocenení boli všetci účastníci tričkami, nálepkami s basketbalovým motívom. Každý jeden žiak z prvých troch škôl si odniesol domov basketbalovú loptu. Úsmev na perách detí znamenal spokojnosť a nám vlial silu do ďalších podujatí. Ďakujeme Piešťany, ďakujeme Miloš Drgoň.

 1. Miesto ZŠ  HOLUBYHO
 2. Miesto ZŠ  M.R.ŠTEFÁNIKA
 3. Miesto ZŠ LÚKA
 4. Miesto ZŠ STARÁ TURÁ

Najbližšie sa projekt predstaví v ďalšej extraligovej hale, konkrétne na bratislavských Pasienkoch, kde privítame školy z Bratislavy a blízkeho okolia a to 23. novembra.

Program SBA Minibasketshow 2017/2018:

23.11. Bratislava

16.1 Trnava

7.3. Spišská Nová Ves

14.3 Žiar nad Hronom

Poprad a Lučenec ešte nepoznajú dátum svojho regionálneho kola

FINÁLE 24.4. Poprad

foto: https://www.facebook.com/pg/minibasketshow/photos/?tab=album&album_id=1530716827024262

video: https://www.youtube.com/watch?v=19GrTD_ukFs

SBA MINIBASKETSHOW 2017/2018 JE TU!

Začiatkom mesiaca november sa spúšťa nový ročník mini-basketbalovej súťaže základných škôl pre deti na prvom stupni, ktorý je podporovaný taktiež organizáciiou FIBA. Po veľmi vydarenom minuloročnom turnaji, na ktorom sa z víťazstva vo finále radovali žiaci ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi, sa deti môžu opäť tešiť na veľké množstvo nielen športových aktivít. Formát súťaže bude opäť pozostávať z kombinácie zápasov a jednotlivých súťaží zručností.

Minuloročné finále hostila ŠH Koniareň, domáca aréna 2-násobného víťaza prestížnej ženskej euroligy MBK Ružomberok, a do finálových bojov sa zapojilo osem najlepších družstiev z regionálnych kôl. Tohtoročné finále privíta 24. apríla moderná Poprad aréna. V ročníku 2016 sa do súťaže zapojilo viac než 400 detí a cieľom tohto projektu je toto číslo neustále navyšovať. Deti  si vďaka tomuto projektu odniesli nielen 200 basketbalových lôpt a viac ako 400 tričiek, ale taktiež veľa príjemných športových zážitkov.

Neúplný program SBA Minibasketshow 2017/2018:

8.11. Piešťany, Diplomat Aréna

23.11. Bratislava, Hant Aréna

6.12. Spišská Nová Ves, Mestská hala

16.1. Trnava, Mestská hala

14.3, Žiar nad Hronom, Mestská hala

24.4. Poprad, Aréna Poprad – FINÁLE

(čakáme na potvrdenie Poprad a Lučenec)

FINÁLE SBA MINIBASKETSHOW 2016 (aktualizácia s videom)

Ružomberská športová hala Koniareň, zažila finále SBA Minibasketshw 2016. Celkovo sa zúčastnilo 8 školských teamov z celého Slovenska. Po veľmi úspešných regionálnych kolách do ktorých sa zapojilo viac ako 400 detí ročníka narodenia 2006 a mladší, sa finalisti z jednotlivých kôl predstavili v už spomínanej ŠH Koniareň, ktorá je domovským stánkom 2 – násobného víťaza prestížnej ženskej euroligy MBK Ružomberok. Aj vďaka tomuto klubu malo finále špičkové organizačné zabezpečenie.

Na turnaji sa predstavili školy z Ružomberka, Piešťan, Popradu, Spišskej novej Vsi, Serede a Šamorína.

Rozdelení losovaním do dvoch skupín bojovali o dve postupové miesta. Víťaz skupiny hral o celkové prvenstvo, druhý zo skupiny o bronz. Takmer plné hľadisko hnalo svoje školy dopredu, skvelá atmosféra sa podpísala na kvalitných výkonoch jednotlivých školských teamov. Víťazom sa stala ZŠ Juraja Fándlyho zo Serede.

Celkové poradie SBA Minibasketshow 2016:

 1. Miesto: ZŠ Juraja Fándlyho, Sereď
 2. Miesto: ZŠ Bystrická, Ružomberok
 3. Miesto: ZŠ Mateja Bela, Šamorín
 4. Miesto: ZŠ Zárevúca, Ružomberok
 5. Miesto: ZŠ Holubyho, Piešťany
 6. Miesto: ZŠ Komenského, Poprad
 7. Miesto: ZŠ Ing. O. Kožucha, SNV
 8. Miesto: ZŠ Mojmírova, Piešťany

Základné fakty o Minibasketshow 2016:

 • Počet regionálnych kôl: 4
 • Počet detí zapojených do regionálnych kôl: viac ako 400
 • Počet divákov na finálovom turnaji : viac ako 500
 • Počet tričiek s logom SBA: viac ako 400
 • Počet basketbalových lôpt veľkosti 5: 180
 • Počet basketbalových lôpt pre školy: 200
 • Počet farebných rozlišovacích dresov na trénovanie: 200

Mgr. Marek Adamčík: „Tak skvelú atmosféru, ako dokázali vytvoriť deti z ružomberských základných škôl som dlho nezažil. Patrí im z to veľká vďaka, ako aj pánovi Popelkovi z MBK Ružomberok za organizáciu finále. Pevne veríme, že práve tento ročník zanechal v deťoch najväčšie basketbalové zážitky.

Ing. Richard Kamenský: „Toto finále naplnilo všetky očakávania. Perfektná atmosféra, skvelé súboje a na konci radosť z víťazstva. A tí, ktorí aj neskončil na medailových miestach, si odniesli vecné ceny pre svoju školu a určite príjemný zážitok zo súťaží a 3×3 mini zápasov. Poďakovanie patrí vyučujúcim, ktorí priviedli deti na turnaj a podporovali svojich zverencov, takisto triedam za povzbudzovanie a skvelú atmosféru v hľadisku a v neposlednom rade organizátorom, trénerom a hráčkam z MBK Ružomberok. Už ostáva len veriť, že regionálnych kôl bude v budúcom ročníku viacej a tým aj viacej zapojených základných škôl do tohto projektu.“

Fotogalériu z finále nájdete tu:

https://www.facebook.com/pg/minibasketshow/photos/?tab=album&album_id=1196569807105634

Video z finále nájdete tu:


4. regionálne kolo – Hant Arena Bratislava

Posledným regionálnym kolom sa uzavrela kapitola kvalifikačných turnajov v rámci projektu SBA Minibasketshow 2016. Bratislavská Hant Arena privítala 8 školský basketbalových družstiev. Sme veľmi radi , že sa do tohto kola zapojili základné školy zo Šamorína, Senca a Serede. Takmer 120 detí, ročníkov 2006 a mladších behalo po palubovke extraligového basketbalového klubu BK Inter Bratislava. Skvelé zápasy 3 na 3 doplnené o už tradičné súťaže zručnosti rozhodli o tom, že do veľkého celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v 15.12. 2016 v Ružomberku, postúpili ZŠ Juraja Fándlyho zo Serede a ZŠ Mateja Bela zo Šamorína. Srdečne gratulujeme a tešíme sa na Ružomberok.

Informácie o projekte spolu s fotogalériou nájdete tu:

https://www.facebook.com/minibasketshow/

Zoznam finalistov:

ZŠ Mojmírova Piešťany

ZŠ Holubyho Piešťany

ZŠ Komenského Poprad

ZŠ Ing. O. Kožucha SNV

ZŠ Juraja Fándlyho Sereď

ZŠ Mateja Bela Šamorín

ZŠ Bystrická Ružomberok

ZŠ Zarevúca Ružomberok

15327413_1177400125689269_8178150957605366488_n


2. a 3. regionálne kolo Ružomberok, Poprad

Cesta projektu Minibasketshow pokračovala v mestách Ružomberok a Poprad.  Prvá zastávka bolo tradičné ženské basketbalové mesto Ružomberok. Miestny legendárny basketbalový klub pripravil v spolupráci s SBA skvelé podujatie po organizačnej stránke na výbornej úrovni. Pre deti zo základných škôl v Ružomberku a Banskej Bystrici sa otvorili brány extraligovej mestskej haly vo štvrtok. Deti tak mali možnosť predviesť svoje športové umenie na palubovke, po ktorej behávali tie najšpičkovejšie hráčky Európy, či dokonca sveta. Takmer sto detí zo 4 základných škôl bojovalo o dve postupové miesta na celoslovenské finále. Skvelá atmosféra, ktorú dotvárali žiaci jednotlivých škôl dodala podujatiu punc atraktivity.

Dvojicou postupujúcich škôl boli ZŠ Bystrická a ZŠ Zarevúca. Srdečne blahoželáme.

Ďalšou zástavkou bolo taktiež basketbalové mesto a to Poprad. Nádherná moderná športová hala a 8 základných škôl. Deti z Popradu a Svitu dostali možnosť zmerať si sily v hale, kde sa konali Majstrovstvá Európy a kde pôsobí miestny ženský basketbalový klub BAM Poprad, ktorý bol zároveň spoluorganizátorom tohto regionálneho kola. Opäť skvelá atmosféra, výborná organizácia a úžasné výkony detí. Minibasketshow ani v Poprade nesklamala, deti odchádzali nadšené a spokojné. Dokonca s podpis kartičkami, ktoré im osobne odovzdali hráčky miestneho ženského extraligového klubu.

Veľká vďaka patrí BAM Poprad, ktorý vytvoril skvelé podmienky a po organizačnej stránke podobne ako v Ružomberku všetko klapalo ako malo.

Postupujúcimi školami z Popradu sú ZŠ Komenského Poprad a ZŠ Ing. O. Kožucha. Srdečne gratulujeme.

Mgr. Marek Adamčík (SBA): „V prvom rade by som sa veľmi rád poďakoval basketbalovým klubom MBK Ružomberok a BAM Poprad za skvelú spoluprácu a výbornú organizáciu. SBA teší, že aj vďaka týmto dvom klubom mali deti možnosť nazrieť do športových hál, kde sa odohrávajú súboje na tej najvyššej basketbalovej úrovni.  Pevne veríme, že aj vďaka tomuto projektu si deti cestu k basketbalu nájdu. Rozdali sme takmer 300 basketbalových lôpt, či už priamym aktérom, alebo školám. Deti si odnášajú okrem športových zážitkov aj tričká, medaily a pohár.“

Ing. Richard Kamenský (ústredný tréner mládeže SBA): „Sme veľmi radi, že sa na tomto projekte podieľajú aj ďalšie mestá či basketbalové kluby, tým sa oslovujú základné školy a deti sa oboznámia s basketbalom súťažnou formou. Je radosť pozerať sa na desiatky detí, ktoré medzi súťažia a hrajú basketbalové minizápasy. Krok k tomu, aby sa ďalšie detičky pridali k basketbalu sme spravili. Preto veríme, že sa tak aj stane a basketbalová základňa sa nám rozšíri.“

informácie nájdete aj na:

https://www.facebook.com/minibasketshow/

https://www.facebook.com/SBA-3×3-Slovak-Basket-1697127170560895/

15134700_1172247876204494_5023219852234566385_n 15178174_1172244959538119_1210892876559341611_n 15203390_1172265466202735_6615521911405671771_n 15232115_1172264986202783_1511687122616298167_n


1.regionálne kolo – Piešťany – Diplomat Aréna

Štvrtok 10.11 odštartoval ako raketa nový ročník SBA Minibasketshow. Nádherná Diplomat Aréna v Piešťanoch privítala účastníkov 1. regionálneho kola.  Takmer 100 účastníkov z 5tich škôl sa zapojilo do zápasov 3×3 a súťaží zručnosti. V hľadisku ich striedavo povzbudzovali ich spolužiaci, ktorých počet sa pohyboval, okolo 200 aktívne fandiacich detí.

Na turnaji sa bojovalo o prvé dve postupové miestenky na finálový turnaj do Ružomberka. V dramatickom finále sa predstavili ZŠ Holubyho a ZŠ Mojmírova. Tento súboj sa rozhodoval až v poslednej možnej súťaži zručnosti, ktorú lepšie zvládli žiaci ZŠ Mojmírova a odniesli si tak prvenstvo z 1. regionálneho kola.

Veľká vďaka patrí Milošovi Drgňovi za BKM Piešťany a pánovi Miroslavovi Nerádovi za Piešťanské Čajky. Dievčatá z miestneho extraligového klubu priložili taktiež ruku k dielu, pripravili si menšiu autogramiádu, ktorá v konečnom dôsledku menšia nebola, keďže záujem zo strany detí bol veľký.

Ceny jednotlivým školám a deťom odovzdávala kapitánka Čajok, Sabina Oroszová, spoločne s Milošom Drgoňom.

Piešťany ďakujeme, boli ste skvelí, už teraz sa tešíme na druhé regionálne kolo do Ružomberka.

Výsledkový servis:

A. skupina:

ZŠ Holubyho : ZŠ Lúky A                 7 : 1

ZŠ Holubyho : Lúky B                     12 : 1

ZŠ Lúky A : ZŠ Lúky B                    10 : 3

B. skupina:

ZŠ Mojmírova  : ZŠ Stará Turá     10 : 5

ZŠ Mojmírova : ZŠ Brezová           10 : 5

ZŠ Brezová : ZŠ Stará Turá            11 : 4

o 5. miesto: ZŠ Lúky B : ZŠ Stará Turá  0 : 7

o 3. miesto: ZŠ Lúky A : ZŠ Brezová      2 : 11

Finále:

ZŠ Mojmírova : ZŠ Holubyho                     8 : 5

Záverečné poradie:

 1. miesto: ZŠ Mojmírova
 2. miesto: ZŠ Holubyho
 3. miesto: ZŠ Brezová
 4. miesto: ZŠ Lúky A
 5. miesto: ZŠ Stará Turá
 6. miesto: ZŠ Lúky B

img_7965  img_7977


MINIBASKETSHOW 2016

minibasketshow16

Opäť nám štartuje projekt podporovaný FIBA pod názvom Minibasketshow 2016. Tento ročník bude špecifický najmä tým, že sme finále projektu presunuli do Ružomberka.

Postupne sa v mestách Bratislava, Piešťany, Ružomberok a Poprad odohrajú regionálne kolá z ktorých úspešní finalisti postúpia do celoslovenského finále. Systém turnajov a pravidlá ostali nezmenené. Basketbalové mini zápasy v 3 na 3 a súťaže v basketbalových zručnostiach sú pevnou  a nemennou súčasťou projektu.

Jednoznačným cieľom projektu je snaha o popularizáciu basketbalu medzi dievčatami a chlapcami v jednotlivých regiónoch Slovenska. Tento rok sme sa zamerali na ročník 2006  mladších.

Marek Adamčík (spoluautor projektu): Sme veľmi radi, že sa nám podarilo nadviazať spoluprácu v Piešťanoch, kde majú krásnu novú halu, čo jednoznačne pridá na atraktivite. Taktiež sme radi za Poprad a prehĺbenie spolupráce s Ružomberkom. Cieľom je dostať čo najviac detí  do atraktívnych športových hál, kde sa odohrávajú ženské a mužské extraligové zápasy.

Prehľad podujatí:

10.11. 2016 Diplomat Arena – Piešťany

24.11 2016 ŠH Koniareň – Ružomberok

25.11. 2016 Poprad

1.12 2016 Hant Arena – Bratislava

Finále 15.12. 2016  – ŠH Koniareň  – Ružomberok


A4_flyer_minibasket_2015

Návrat k finále Minibasketshow 2015


Mnibasketshow 2015: Finále

Po šiestich regionálnych kolách, ktoré sa postupne konali v Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Ružomberku, Leviciach a 2 krát v Bratislave, sa víťazi predstavili na celoslovenskom finále, ktoré sa konalo v Hant Arene v Bratislave.

Regionálni organizátori boli podporení finančnou sumou na pokrytie základných nákladov, boli im dodané ceny (materiál) a zabezpečená mediálna propagácia v rámci možností SBA . Košice, Spišská Nová Ves, Ružomberok, Levice a Bratislava sa postarali o  šesť skvelých podujatí, ktoré v danom regióne výrazným spôsobom propagovali basketbal.

Finalisti z jednotlivých regiónov:

Košice – ZŠ Užhorodská

Spišská Nová Ves – ZŠ Komenského (Svit)

Ružomberok – ZŠ Bystrická cesta

Levice – ZŠ Saratovská

Bratislava I. – ZŠ Gessayova

Bratislava II. – ZŠ Vazovova

Finále

Slovenská basketbalová asociácia na seba prebrala všetky náklady spojené s organizáciou tohto utešeného basketbalového podujatia. Školy boli ubytované v hoteli neďaleko športovej haly, mali zabezpečenú večeru, raňajky obed a samozrejme pitný režim počas celého dňa.

Systém turnaja bol známy vopred. Šesť účastníkov bolo rozdelených do dvoch skupín. Prvé školské družstvá v skupinách postupovali do finále, druhé teamy z tabuliek bojovali o tretie miesto a posledné si to rozdali o konečné umiestnenie.

Každý jeden zápas mal náboj, deti bojovali o každý jeden kúsok ihriska. V individuálnych súťažiach porážali družstvá , ktoré inak prehrávali súboje 3 : 3 svojich protivníkov, čím sa nám zrodili veľmi zaujímavé výsledky.

Celkovým víťazom sa po dramatickom finálovom súboji stala ZŠ Komenského zo Svitu, keď vo finále porazila ZŠ Bystrickú cestu z Ružomberka. Zápasy nežili len na palubovke , ale aj mimo nej, kedy sa do fandenia zapájali nielen spoluhráči ale aj družstvá, ktoré práve nehrali.

Z detí bolo cítiť odhodlanie, snaha, boli motivované a pozitívne naladené spolu so svojimi trénermi/učiteľmi počas celého dňa.

Na základe podpory FIBA sa mohli účastníci tešiť z celkového počtu 60tich nových basketbalových lôpt, značkových basketbalových dresov, značkových basketbalových tričiek.

O celkovú atmosféru sa starali profesionálny DJ s moderátorom, ktorí dali podujatiu punc najvyššej kvality.

Marek Adamčík ( spoluorganizátor):“ V prvom rade treba poďakovať učiteľom, riaditeľom škôl, samozrejme lokálnym organizátorom, bez ktorých by finálový turnaj nebol. Snažili sme sa pre školy pripraviť komfort tak, aby sa mohli sústrediť len na výkon, čo si myslím že sa nám aj podarilo. Hotel v blízkosti haly, večera, raňajky, obed, špičková športová hala všetko na náklady asociácie sú veci, ktoré umocnia dobrý pocit detí a ich učiteľov/trénerov z absolvovania podujatia tohto typu. Budeme sa snažiť aby podobné štandardy Minibasketshow boli v budúcnosti rovnaké aby škôl a detí bolo ešte viac. Chceme aby projekt priťahoval a bol atraktívny pre stále viac a viac škôl, aby bolo pre školu prestížou zúčastniť sa tejto akcie.“

Výsledkový servis:

VAZOVOVA – KOMENSKÉHO                                                                  0 : 13

GESSAYOVA – BYSTRICKÁ                                                                          2 : 11

SARATOVSKÁ – KOMENSKÉHO                                                               6 : 7

UŽHORODSKÁ – BYSTRICKÁ                                                                     6 : 7

VAZOVOVA – SARATOVSKÁ                                                                    0 : 12

GESSAYOVA – UŽHORODSKÁ                                                                  1 : 12

ZÁPAS O 5.MIESTO ZŠ GESSAYOVA – ZŠ VAZOVOVA                    11 : 2

ZÁPAS O 3.MIESTO ZŠ SARATOVSKÁ – ZŠ UŽHORODSKÁ            10 : 3

FINÁLE: ZŠ BYSTRICKÁ CESTA – ZŠ KOMENSKÉHO                          5 : 8

PORADIE:

 1. Miesto: ZŠ Komenského
 2. Miesto: ZŠ Bystrická cesta
 3. Miesto: ZŠ Saratovská
 4. Miesto: ZŠ Užhorodská
 5. Miesto: ZŠ Gessayova
 6. Miesto: ZŠ Vazovova

IMG_4793 IMG_4794 IMG_4795 IMG_4800


Finálový turnaj ročníka 2015 máme úspešne za sebou.

Záverečné poradie:

 1. ZŠ Komenského – Svit
 2. ZŠ Bystrická cesta – Ružomberok
 3. ZŠ Saratovská  – Levice
 4. ZŠ Užhorodská – Košice
 5. ZŠ Gessayova – Bratislava
 6. ZŠ Vazovova – Bratislava

Bližšie informácie prinesieme čoskoro.

IMG_4806 IMG_4812 IMG_4814 IMG_4817


FINÁLOVÝ TURNAJ

17.12. HANT ARENA – BRATISLAVA

rozpis zápasov:

8:30 VAZOVOVA – KOMENSKÉHO

8:30 GESSAYOVA – BYSTRICKÁ

9:15 SARATOVSKÁ – KOMENSKÉHO

9:15 UŽHORODSKÁ – BYSTRICKÁ

10:00 VAZOVOVA – SARATOVSKÁ

10:00 GESSAYOVA – UŽHORODSKÁ

10:45 ZÁPAS O 5.MIESTO

11: 30 ZÁPAS O 3.MIESTO

12:15 FINÁLE

13:00 SLÁVNOSTNÉ VYHODNOTENIE

vynovena_Hant_.arena_bratislava_basketbal_september15_2_TASR


Poslednými dvoma kolami ( Bratislava, Levice) boli ukončené regionálne kolá. V druhom bratislavskom kole sa finalistom stala ZŠ Vazovova a v levickom kole sa finalistom stala ZŠ Saratovská.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kompletná finálová 6tka:

ZŠ Gessayova – Bratislava

ZŠ Vazovova – Bratislava

ZŠ Saratovská – Levice

ZŠ Bystrická – Ružomberok

ZŠ Užhorodská – Košice

ZŠ Komenského – Svit

TEŠÍME SA NA VŠETKÝCH ÚČASTNÍKOV:)


V Bratislave sa odohralo prvé z dvoch regionálnych bratislavských kôl. Organizátorom podujatia bol mládežnícky basketbalový klub BSC.  V ŠH Domkárska sa stretlo 5 škôl z mestskej časti Petržalka.

Školy hrali systémom každý s každým, takže sa decká nabažili basketbalom a dovednostnými súťažami. Po tuhom , ale férovom boji, nakoniec zvíťazila ZŠ Gessayova. V mene Slovenskej basketbalovej asociácie srdečne blahoželáme a tešíme sa na prvého bratislavského finalistu. V piatok 11.12 usporiada BK Slovan Bratislava druhá bratislavské regionálne kolo na ZŠ Vazovovej.

Záverečné poradie:

 1. ZŠ Gessayova
 2. ZŠ Dudova
 3. ZŠ Holíčska
 4. ZŠ Lachova
 5. ZŠ Turnianska

IMG_4731 IMG_4737 IMG_4741 IMG_4744 IMG_4745 IMG_4746 IMG_4752


Ružomberok hostil 3. regionálne kolo Minibasketshow. Víťazom a zároveň postupujúcim do celoslovenského finále sa stala ZŠ Bystrická (Ružomberok).

SBA srdečne gratuluje a tešíme sa spolu s vami na finále.

Kompletné informácie z veľmi krásneho a vydareného športového podujatia prinesieme čoskoro.

http://mbkruzomberok.sk/talenty-zo-zs-bystricka-si-zahraju-finale/

IMG_4671 IMG_4683 IMG_4688


Celkové umiestnenie regionálneho 2.kola Minibasketshow 2015 v Spiškej Novej Vsi:

 1. ZŠ Komenského Svit
 2. ZŠ Kožuchova Spišská Nová Ves
 3. ZŠ D. Fischera Kežmarok
 4. ZŠ P. Horova Michalovce
 5. ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves

S. Glejdurová ( BK 04 AC LB Spišská Nová Ves ):

Všetky zúčastnené školy hodnotili priebeh a hlavne výber jednotlivých súťaží veľmi pozitívne. Pre detí boli víťazstvá hlavne v jednotlivých súťažiach obrovskou motiváciou, pretože v nich mohli naplno prejaviť svoju chuť po víťazstve, bojovnosti a hlavne sa jej mohli zúčastniť všetci členovia jednotlivých družstiev naraz. V budúcnosti sa podobnej súťaže veľmi radi opätovne zúčastnia. Regionálne kolo, ktoré sa konalo v Spišskej Novej Vsi a organizátorom bol BK 04 AC LB Spišská Nová Ves prebehlo bez akýchkoľvek problémov a v duchu fair-play. Daného kola sa zúčastnilo 5 základných škôl z východoslovenského regiónu. Do súťaží bolo zapojených v daný deň 75 detí, čo je v dnešnej dobe obrovským pozitívom. Obdivuhodná bola účasť ZŠ P. Horova z Michaloviec, ktorý boli ochotní pricestovať na toto podujatie z najväčšej diaľky. Za poznamenanie určite stojí aj účasť funclubu (spolužiaci hráčov) zo ZŠ Komenského vo Svite, ktorí svojím povzbudzovaním vytvorili v športovej hale neopísateľnú atmosféru a to nielen počas zápasov svojho družstva. Bolo radosťou pozorovať zlepšujúce sa výkony jednotlivých hráčov od zápasu k zápasu a od súťaže k súťaži.“

Víťazovi 2. regionálneho kola ZŠ Komenského Svit srdečne gratulujeme a tešíme sa na bratislavské finále:)

IMG_20151126_131023 IMG_20151126_131309IMG_20151126_131710

 

V Košiciach úspešne odštartovalo 1. regionálne kolo Minibasketshow 2015. Celkové poradie škôl: Prvým finalistom, ktorý sa predstaví 17.12. v Hant Arena v Bratislave je ZŠ Užhorodská, v mene SBA srdečne gratulujeme:)

1. ZS Užhorodská
2. ZS Kežmarská
3. ZS Šaca
4. ZS Považská
5. ZS Drábova
6. ZS Krosnianska

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


 

https://www.youtube.com/watch?v=r93EikQUOZ0


Kalendár podujatí SBA Minibasketshow 2015:

20.11 Košice

26.11. 2015 Spišská Nová Ves

3.12. Ružomberok

10.12. Levice

Bratislava I. 7.11.

Bratislava II. 11.12.

FINÁLE : 17.12. 2015 HANT ARENA – BRATISLAVA


MinibasketShow

Pravidlá podujatia

2015

Zápasu sa zúčastní 15 hráčov na obidvoch stranách z každej školy,

Štruktúra zápasu:

3:3 prvé trojice z každého družstva, čas 3 minúty, (každý dosiahnutý kôš = 1 bod.),

Družstvo s vyšším počtom bodov po uplynutí troch minút, získava 1 bod pre svoje družstvo. V prípade nerozhodného stavu, o družstve, ktoré získa 1 bod. Rozhodne rozstrel v trestných hodoch.

Prvá tímová súťaž Prihrávky

Každé družstvo sa rozdelí na dva zástupy, ktoré budú stáť proti sebe vo vzdialenosti 4 metre.

V zástupe v ktorom je 8 žiakov má prvý loptu, na signál štart prihráva ľubovoľnou prihrávkou do protiľahlého zástupu a beží sa zaradiť na jeho koniec. Družstvo, ktoré dosiahne 60 prihrávok vyhráva a získa 2 body do celkového hodnotenia pre svoje družstvo.

3:3 druhé trojice z každého družstva, čas 3 minúty.

Druhá tímová súťaž Driblingová štafeta

Družstvá sa postavia do dvoch zástupov oproti sebe vzdialených 10 metrov, prvý hráč v zástupe kde je 8 žiakov má loptu.

Na signál štart vyrazí driblingom na koniec protiľahlého zástupu a prihrá loptu popod nohy všetkých hráčov v zástupe prvému hráčovi. Ten ako chytí loptu vyrazí do protiľahlého zástupu. Súťaž a dva body vyhrá to družstvo, ktoré sa dostane skôr do pôvodného rozostavenia.

3:3 tretie trojice z každého družstva, čas 3 minúty.

 

 Tretia tímová súťaž Streľba

Všetci hráči z každého družstva sa zoradia do zástupu na polovici ihriska, každé je otočené na svoj kôš. Prvý hráč v zástupe má loptu.

Na signál štart sa rozbehne driblingom smerom na kôš, má dva strelecké pokusy, ak premení už prvý pokus berie loptu a dribluje na koniec svojho zástupu a prihrá loptu popod nohy všetkých hráčov, prvému hráčovi v zástupe.

Súťaž a dva body vyhrá družstvo, ktoré dosiahne ako prvé 15 košov.

3:3 štvrté trojice z každého družstva, čas 3 minúty.

 

 Štvrtá tímová súťaž, štafeta agility.

Každé družstvo sa rozdelí do dvoch skupín po 8 a 7 hráčov. Pričom každá zo skupín stojí v dvoch protiľahlých rohoch štvorca, pričom štvorec má stranu o dĺžke 3 metre.

Na signál štart vyštartuje prvý hráč zo zástupu kde je 8 hráčov, vyštartuje dopredu po strane štvorca, beží vpred poza kužeľ, následne mení smer a beží vzad po uhlopriečke opäť poza kužeľ a následne vyrazí vpred smerom k druhému zástupu a dotykom ruky s prvým v zástupe ho odštartuje.

Súťaž a dva body vyhrá družstvo, ktoré sa ako prvé dostane do pôvodného postavenia, z ktorého štartovalo.

3:3 piate štvorice z každého družstva, čas 3 minúty.

Celkovým víťazom zápasu sa stane družstvo, ktoré v súčte získa viacej bodov za zápasy 3:3 = 1 bod. A tímové súťaže = 2 body.

Upravené pravidlá:

.

Zápasy sa hrajú podľa platných pravidiel basketbalu s nasledujúcimi výnimkami:

Družstvo: zložené z 15 žiakov a žiačok ZŠ (mix dievčatá/chlapci)

Ihrisko: Zápas sa hrá na dva koše, ktoré stoja oproti sebe na šírku basketbalového ihriska.

Lopty: Súťažiť budeme s minibasketbalovou loptou číslo 5.

Dresy: domáce družstvo podľa zápisu biele/ hosťujúce tmavé dresy (tričká)

Hrací čas: Každý hráč/ka z každého družstva odohrá počas zápasu jeden 3-minútový úsek 3:3 a je zapojený do všetkých tímových súťaží.

Priestupok: Priestupok, je také porušenie pravidiel, pri ktorom rozhodca okamžite zastaví hru a loptu prizná súperovi na vhadzovanie zo zázemia.

Ako sa hrá s loptou: S loptou sa hrá výlučne rukami, a to dlaňou a prstami, kontakt s loptou zatvorenou päsťou sa považuje ako porušenie pravidiel a súper následne rozohráva loptu spoza najbližšej autovej čiary. S loptou môžu hráči driblovať, prihrávať ju a strieľať. Hráč s loptou v ruke má povolené maximálne dva kroky, po druhom kroku musí loptu prihrať, alebo vystreliť, poprípade má dovolené opäť začať dribling. Náhodný dotyk lopty nohou, alebo chodidlom nie je priestupok.

Dribling: Hráč má dovolené skončiť a začať dribling, za každých okolností. (to znamená, že po tom, čo chytí loptu môže ju oboma rukami búchať o zem) jediné porušenie pravidiel je, že nesmie s loptou v ruke spraviť viac ako 2 kroky.

Kroky: Hráč poruší pravidlo o krokoch v prípade, ak spraví s loptou, ktorú drží v ruke viac ako dva kroky.

Osobná obrana: počas zápasu 3:3 je každý hráč zodpovedný za jedného konkrétneho útočníka a to počas celého úseku hry, ak tento hráč, nemá loptu v držaní, snažíme sa, aby sa obranca snažil byť čo najbližšie pri svojom hráčovi a nedovolil mu prijať prihrávku, pričom, ale nesmie dôjsť ku kontaktu vyvolanému obrancom. Lopta sa dá získať jedine ak je neutrálna, to znamená žiaden z hráčov ju nemá pod kontrolou. To znamená , že obrana môže získať loptu po neúspešnom streleckom pokuse, respektíve ak sa zmocní lopty počas prihrávky. Ak sa útočiaci hráč dostane ku lopte, každý kontakt iniciovaný obrancom sa posudzuje ako faul a útočník má právo strieľať jeden trestný hod.

Hráč s loptou: Hráč, ktorý má loptu v držaní je chránený voči obrancom. Obranca sa nemôže dotknúť hráča ani lopty, ktorú má útočník pod kontrolou, rukami. Lopta sa dá získať, iba keď ju nemá nikto v držaní. To znamená, dá sa získať po prihrávke, alebo po neúspešnej streľbe na kôš. Porušenie tohto pravidla sa trestá jedným trestným hodom za jeden bod.